Seçim Öncesi Türkler Bu Altcoin’e Hamle Etti!

Seçim Öncesi Türkler Bu Altcoin’e Hamle Etti!

Paylaş
BTC Piyasası: Seçim Öncesi Türkler Bu Altcoin’e Hamle Etti!

Kaiko’nun tahliline nazaran, Türkiye piyasalarında, yaklaşan seçim öncesinde özel bir altcoin üzerindeki hacim büyüyor.

Bu altcoin, Türkiye piyasalarında rekor düzeye ulaştı

Türkiye merkez bankasının faiz siyaseti ve yaklaşan seçimin öncesinde, USDT’ye yönelik talep artıyor. Bilgilere nazaran, USDT-TRY süreç hacimleri geçtiğimiz hafta Mayıs 2022’den bu yana en yüksek düzeyi olan 250 milyon doları aştı.

Türkiye’deki yatırımcılar, ekonomik belirsizliklerin artmasıyla birlikte daha istikrarlı bir yatırım aracı arayışındalar. Bu noktada USDT, Türk lirasına karşı artan talep ile bu gereksinimi karşılıyor. Ayrıyeten, Türk lirasının bedel kaybı, yatırımcıların kripto para üniteleri ortasında USDT’ye yönelmesine yol açıyor.

Bu gelişmelerle birlikte, USDT talebindeki artış, yatırımcıların inançlı liman arayışınla ilgiliydi. USDT, USDC, TUSD vb. stablecoin’ler, Türkiye’de olduğu üzere yatırımcıların sabit fiyat arayışını karşılıyor. Bunun yanı sıra, Türkiye’deki seçimlerin piyasalara tesiri de göz önünde bulundurulduğunda, USDT’deki hareketliliğin bir mühlet daha devam etmesi bekleniyor.

Türk Lirası, TCMB faiz kararı, ABD GSYİH öncesi 19,50’ye gerçek geriliyor

USD/TRY, Perşembe sabahı erken saatlerde evvelki günkü kayıplarını konsolide ederken 19.42 civarında hafif çıkarlar kaydetti. Bunu yaparken, TCMB Faiz Kararı ve ABD birinci çeyrek GSYİH öncesi tipik kontra hareketlerini gösteriyor.

En son Reuters anketine nazaran, “Ankete katılan 21 ekonomistin tamamı, TCMB’nin oylamadan evvelki son para siyaseti şurası toplantısı olan bu hafta gösterge faiz oranını %8,5’te sabit tutmasını bekliyor.” Anket ayrıyeten medyan kestirimi de aktarırken, Türkiye’nin siyaset faizinin üçüncü çeyrekte %24,0’e yükseldiğinin görüldüğünü belirtiyor.

BTC Piyasası: Seçim Öncesi Türkler Bu Altcoin’e Hamle Etti! 1

Bununla birlikte, First Republic Bank (FRB) fiyatındaki düşüş ve ABD-Çin tansiyonu ile Batı’nın Rusya’ya yönelik öfkesi hissiyatı tetikliyor. Bu da USD/TRY fiyatlarının altını çiziyor.

Sıcak bir gelişmede, First Republic Bank, son 24 saat içinde pay senetlerinde keskin düşüş yaşadı. Yüzde 30’luk bedel kaybı, bankanın birinci çeyrek bilançosunu açıklamasından sonra sürat kazandı. Dün paylar %50’ye kadar düştü. 27 Nisan’da %30’a yakın bir bedel kaybı yaşayarak 5,75 dolara geriledi. BTC fiyatı, FRB fiyatındaki düşüş esnasında başta 30,000 dolara yöneldi. Daha sonra yeni gelişmelere tıpkı süratle taraf değiştirdi.

Kripto para piyasası bu manşetle çalkalandı

Veriler, USDT-TRY süreç hacimlerinin Türkiye piyasalarında rekor kırdığını gösterirken, Mt. Gox ve ABD hükümetinin BTC satacağı argümanları piyasa üzerinde düşüşe yol açtı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız, Fud haberleri ortadan kalkarken fiyatlar tekrar toparlanıyor.

BTC Piyasası: Seçim Öncesi Türkler Bu Altcoin’e Hamle Etti! 2

Son 48 saat içindeki düşüş, daha sonra yanlışlı olduğu ortaya çıkan Arkham’ın raporuyla başladı. Blockchain analitik firması, Bitcoin’in bir saatten kısa müddette %7 düştüğünü gören ani çöküşte rol oynadığını yalanlıyor. Fud ortadan kalkarken, geride kalan BTC fiyatındaki %7’lik düşüş oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap