SEC Zaferinden Sonra Ripple Fiyatının Geleceği Nedir?

SEC Zaferinden Sonra Ripple Fiyatının Geleceği Nedir?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC Zaferinden Sonra Ripple Fiyatının Geleceği Nedir?

Ripple ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na karşı kazandığı kısmi zaferle gündemden düşmüyor. Bu durum XRP tokeni etrafında yeni bir heyecan yarattı. Birkaç borsa tokenı tekrar listeledi. Pekala XRP fiyatını bundan sonra ne bekliyor?

XRP Injective’de mi?

Bu atağın injective protokolünde XRP ve USDT likiditesini artırması bekleniyor. Bu haber resmi Injective Protocol Twitter hesabında paylaşıldı. Buna nazaran XRP tokeninin kripto piyasasında tekrar canlanmasına işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC Zaferinden Sonra Ripple Fiyatının Geleceği Nedir? 1

Ripple SEC’in açtığı davanın akabinde 2020 yılında çeşitli borsalardan çıkarılmıştı. Token’ın kayıt dışı bir menkul değer olduğu argüman edilmişti. Fakat, geçen haftaki kararın boğa piyasası öncesinde token için yeni bir sayfa açtığı aşikar. Buna nazaran birçok kişi XRP’nin önümüzdeki aylarda öne çıkan performansçılardan biri olabileceğine inanıyor.

Ripple için Sırada Ne Var?

Bununla birlikte, kripto topluluğundaki son sevinçlere karşın, Ripple SEC davasının bitmekten çok uzak olduğunu belirtmek değerli. Düzenleyici kurum geçen haftaki kararında adil bir zafer hissesi aldı. Ayrıyeten mahkemeye geri dönmek için bundan faydalanacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC Zaferinden Sonra Ripple Fiyatının Geleceği Nedir? 2

Geçen hafta Yargıç Torress, XRP tokeninin kurumlara satışının bir yatırım mukavelesi olduğuna karar verdi. SEC’in Ripple ve XRP’nin peşine düşmesinin en değerli nedenlerinden biri, tokenin Howey Testini geçmesi temelindeydi. Mahkeme, Ripple’ın kurumsal müşterilere satışının bir yatırım mukavelesi olduğuna karar verdi. Bu, Ripple’ın zaferinde bir boşluk bırakıyor. Açıkçası her iki tarafın da mahkemeye geri döndüğünü görebilir.

Karara tepkiler

Son karara reaksiyon gösteren SEC lideri Gary Gensler, “Yatırımcıları – kurumsal yatırımcıları – muhafazanın kıymetini kabul eden bu karardan ve adil bildirimle ilgili mahkeme hareketinden mutluyuz. Fakat ferdî yatırımcılar hakkında söylediklerinden hayal kırıklığına uğramış durumdayız. Buna nazaran hala ona bakıyoruz ve bu görüşü kıymetlendiriyoruz.” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC Zaferinden Sonra Ripple Fiyatının Geleceği Nedir? 3

Ripple davasının sona ermekten çok uzak olduğuna dair birkaç gösterge var. Geçen haftaki karar XRP’nin bir menkul değer olmadığını ortaya koydu. Lakin daha fazla yanıt için de yer bıraktı. Ayrıyeten, bunun üzere emsal teşkil eden davalar ABD Yüksek Mahkemesi’ne kadar uzayacak. Ayrıyeten sonuçlanması vakit alacak.

Sonuç olarak, XRP’nin injective tarafından bu halde benimsenmesi göz önünde bulundurulduğunda, bu eğilimin öteki protokollere yanlışsız genişlemeye devam etmesi olasıdır. Öte yandan, çok büyük yatırımcılardan XRP’ye büyük bir talep olması çok olası.

Şimdi Ripple almak için en âlâ vakit mı?

Son olaylar göz önüne alındığında, Ripple’ın XRP’si yatırım yapmak için cazip bir token. Bilhassa de hala 1 doların altında süreç gördüğü için. Ayrıyeten, kripto borsaları kapılarını tokene yine açtı. Buna nazaran Ripple XRP için gelecek umut verici bir imgeye sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC Zaferinden Sonra Ripple Fiyatının Geleceği Nedir? 4

Ancak, btcpiyasasi.com olarak baktığımızda objektif olmak gerekir. Yatırım yapmadan evvel araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Ripple XRP etrafında çok fazla heyecan var. Lakin şimdi toplu yatırımlar yapılmasını önermek sıkıntı. Portföyünüzü çeşitlendirmek en güzelidir. Bu formda, tek bir kriptoda büyük kaybetme riskini azaltmış olursunuz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap