SEC Üyesi: MiCa ABD için Rehber Olabilir

SEC Üyesi: MiCa ABD için Rehber Olabilir

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC Üyesi: MiCa ABD için Rehber Olabilir

SEC komite üyesi Hester Pierce, Avrupa Birliği’nin onayladığı kripto düzenlemeleri olan MiCa’nın ABD’ye rehberlik edebileceğini söyledi.

Kripto sanayisi, sonraki süreçlere ve düzenlemelere odaklanmış durumda. Bilhassa FTX’in iflas etmesi, düzenlemelerin muhtaçlık olduğuna yönelik homurdanmaları da çoğalttı. Ülkelerin düzenleme adımları da tüm süratiyle devam ediyor. Son olarak Avrupa Birliği, Kripto Varlık Piyasaları (MiCa) düzenlemesini meclisten geçirmişti.

Londra’da bir panelde konuşma gerçekleştiren SEC üyesi Pierce, MiCa’nın ABD’deki kripto ilerlemesi için yeterli bir model olabileceğini söyledi.

SEC Üyesi, Kripto Düzenlemelerine Değindi

SEC kurul üyesi Hester Pierce, Londra’da katıldığı bir panelde kripto düzenlemeleri üzerine konuşma gerçekleştirdi. Pierce, SEC Lideri Gary Gensler‘in tavrına karşı çıkan Cumhuriyetçilerden birisi olarak tanınıyor.

Avrupa Birliği’nin kripto düzenlemesi olan MiCa’ya perde aralayan Pierce, ABD’ye uygun bir model olabileceğini söyledi. SEC üyesi, bu düzenleyici yaklaşımdan ilham alınması için araştırmalara başlanılabileceğinin bildirisini verdi.

İnsanlara risklerden bahsederek seçim fırsatı sunmayı gerçek bulan Pierce, böylesine bir inovasyonun önünü açacak düzenlemeleri araştırdığının altını çizdi.

Son olarak SEC üyesi, uygun bir düzenleyici kuruma sahip olmaları halinde kesimin ABD’ye kayabileceğine inanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap