SEC, Ripple’ın talebine itiraz etti!

SEC, Ripple’ın talebine itiraz etti!

Paylaş
BTC Piyasası: SEC, Ripple’ın talebine itiraz etti!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), Ripple şirketinin XRP satışına devam edebilmek için en son tahlili ertelediğini sav etti.

ABD’li düzenleyici kurum olan SEC ve Ripple ortasındaki süreç adeta kör düğüme döndü. Bir türlü çözülemeyen hukukî gayrette iki tarafın da net hal sergilemesi dikkat çekiyor.

Ripple, SEC’in itirazına ve birtakım kararların temyize taşınmasına itiraz etmişti. Geçtiğimiz gün SEC, Ripple’ın itirazına sert çıkıştı. Düzenleyici kurum, Ripple’ı, XRP satmaya devam edebilmek için sonucu ertelemekle suçladı.

SEC ve Ripple gerginliğinde yeni boyut!

SEC ve Ripple ortasındaki kör düğüm dava bir türlü sonuca varamadı. Dava, daima farklı tartışmaların ortaya çıkması sebebiyle uzuyor.

New York Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres, temmuz ayında Ripple lehine bir karara imza atmıştı. Torres, Ripple’ın borsalardaki XRP satışının menkul değer olmadığını açıkladı. Yargıç, Ripple’ın kurumsal yatırımcılara yaptığı XRP satışının ise menkul değer olduğunu belirledi.

Bu kararın akabinde SEC, kararın temyiz mahkemesine taşınması gerektiğini savundu. Ripple, SEC’in temyiz talebine itiraz etti ve mahkemeden SEC’in talebinin reddedilmesini istedi.

Geçtiğimiz gün bir atılım yapan SEC, adeta Ripple’ı topa tuttu. SEC, Ripple’ın XRP’yi kripto borsaları aracılığıyla perakende yatırımcılarına sunarken menkul değerler yasasını ihlal edip etmediğinin katiyen temyiz mahkemesinin müdahalesini gerektiren bir soru işareti olduğunu savundu.

SEC, Ripple şirketini, XRP’yi halka açık pazarlarda serbestçe satmaya devam edebilmek için tahlili geciktirmekle suçladı. Kurumdan gelen açıklamada, şunlar denildi;

SEC, Mahkeme üzere, bu davanın en verimli halde sonuncu olarak çözülmesinde kurumsal bir çıkara sahiptir. Buna rağmen, davalıların menfaati son tahlili geciktirmek ve böylelikle yalnızca 2020’den bu yana 3 milyar doların üzerinde net ODL satışı yaparak, kayıtla birlikte gelen açıklamalar olmaksızın XRP’yi halka açık piyasalarda serbestçe satmaya devam edebilmektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap