SEC İncelemesinin Ortasında Bu Altcoin Geçişe Hazırlanıyor! Fiyat Ne Olur?

SEC İncelemesinin Ortasında Bu Altcoin Geçişe Hazırlanıyor! Fiyat Ne Olur?

Paylaş
BTC Piyasası: SEC İncelemesinin Ortasında Bu Altcoin Geçişe Hazırlanıyor! Fiyat Ne Olur?

Temmuz 2022’den bu yana birinci kere, altcoin fiyatı, SEC’in Haziran 2023 mahkeme belgesinde bir ‘menkul kıymet’ olarak sınıflandırmasının akabinde 0,60 doların altına düştü. Polygon geliştiricileri, MATIC’ten yeni bir POL tokenine geçiş önererek merkezileşme tasalarını gidermeye çalışıyor. Kripto uzmanı Ibrahim Ajibade, Polygon geçişinin önümüzdeki haftalarda piyasaları nasıl etkileyeceğini ele alıyor.

Polygon, büyük geçişe hazırlanıyor! Altcoin fiyatı yükseliyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Polygon (MATIC) fiyatı, SEC’in bir mahkeme belgesinde ‘menkul kıymet’ olarak sınıflandırmasının akabinde 11 Haziran’da 2023 taban düzeyi olan 0,58 dolara düştü. Polygon takımı artık düzenleyici dertleri gidermek için çalışıyor. Bu doğrultuda, kullanım alanını genişletmek için MATIC’ten yeni bir POL tokenına geçmeyi planlıyor.

Polygon takımı 13 Haziran 2023’te yeni bir POL tokenı piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu bağlamda, yeni bir Polygon 2.0 whitepaper yayınladı. Daha geniş bir ademi merkeziyetçilik ve topluluk yönetişimi için optimizasyonun yanı sıra stake etme ve güvenlik teşviklerini düzgünleştirmek hedefiyle POL için MATIC’ten vazgeçme planlarının ana sınırlarını çiziyor. Polygon 2.0 duyurusunun 13 Haziran’da yayınlanmasından bu yana MATIC fiyatı şimdiden %13 kıymet kazandı. Tokenomik modifikasyonlar ve tartışmalar devam ediyor.

MATIC balinaları yine harekete geçti

Polygon MATIC’ten POL tokenine geçiş haberleri geldiğinden beri, balinalar alım satım faaliyetlerini artırdı. Aşağıdaki Santiment grafiği, 13 Haziran duyurusundan bir gün evvel. Polygon sırf 61 Balina Süreci kaydetti. Lakin, 18 Haziran kapanışında bu sayı 112’ye yükseldi.

BTC Piyasası: SEC İncelemesinin Ortasında Bu Altcoin Geçişe Hazırlanıyor! Fiyat Ne Olur? 1Polygon MATIC’ten POL Token’a | Balina Süreçleri Sayısı. Temmuz 2023. Kaynak Santiment

Balina Süreç Sayısı, 100.000 doları aşan günlük süreçleri toplar. Bu formda kurumsal yatırımcıların alım satım faaliyetlerini takip eder. Üstteki grafik, fiyatın bu hafta marjinal olarak düşmesine karşın Balinaların daha fazla alım yaptığını gösteriyor. Görünüşe nazaran balinalar, Polygon MATIC’ten POL tokenine geçiş teknik incelemesinde özetlenen gelecekteki stake mükafatları ve yönetişim avantajları için şimdiden konumlanmış durumda. Şayet stratejik ferdi yatırımcılar da bu birikim dalgasını yakalarsa, altcoin fiyatının kısa müddette tekrar 1 dolara yükselmesi mümkün.

POL token geçiş önerisi ferdi kullanıcı faaliyetlerini teşvik etti

On-chain datalar Polygon MATIC’ten POL token’a geçişin kişisel iştirakçiler ortasında artan ağ aktifliğini tetiklediğini gösteriyor. Buna nazaran, 12 Haziran’da Polygon ağında sadece 1,35 milyon toplam Etkin Adres (7d) vardı. Fakat etkileyici bir biçimde, 19 Haziran kapanışında bu sayı 1,44 milyon cüzdan adresine ulaştı.

BTC Piyasası: SEC İncelemesinin Ortasında Bu Altcoin Geçişe Hazırlanıyor! Fiyat Ne Olur? 2Polygon MATIC’ten POL Token’a | Etkin Adresler. Temmuz 2023. Kaynak Santiment

Aktif Adresler (7d) metriği, yedi gün boyunca süreci gerçekleştiren kişisel cüzdan adreslerinin sayısını toplar. Böylelikle, ağ etkinliğindeki gerçek vakitli değişiklikleri izler. Üstteki grafik, bu hafta başındaki %4’lük fiyat geri çekilmesine karşın Polygon ağ faaliyetinin %7 oranında arttığını gösteriyor. Fiyat ve ağ aktivitesi ortasındaki bu çeşit müspet ayrışma çoklukla yakın bir yükselişin bilakis döneceğine işaret eder. Balinalar ve kişisel yatırımcılar ortasındaki süreç aktivitesi artıyor. Bu da Polygon MATIC’ten POL token’a geçişin muhtemelen birinci boğa rallisini tetikleyeceğini gösteriyor.

Altcoin fiyat kestirimi: Boğaların 1 doları vurması mümkün!

Yukarıdaki bu iki kritik yükseliş göstergesi göz önüne alındığında, Polygon MATIC’ten POL tokenine geçiş muhtemelen 1 dolara gerçek bir ralliyi tetikleyecek. Fakat evvel boğaların 0,85 dolarlık direnci aşması gerekiyor. Bu bölgede, 54.000 yatırımcı ortalama 0,85 dolar fiyatla 4,14 milyar MATIC satın aldı. Kâr almaya karar verirlerse kazara bir fiyat düzeltmesine neden olmaları mümkün. Bununla birlikte, Polygon 2.0 göçü iddia edildiği üzere kâfi ivme kazanırsa, MATIC fiyatının 1 dolarlık kilometre taşını geri alması beklenen.

BTC Piyasası: SEC İncelemesinin Ortasında Bu Altcoin Geçişe Hazırlanıyor! Fiyat Ne Olur? 3Poligon (MATIC) Fiyat Varsayımı. GIOM bilgileri. Temmuz 2023. Kaynak IntoTheBlock

Tersine, geçiş hype’ı erken soğursa, altcoin fiyatının 0,70 dolara gerçek geri çekilmesi mümkün. Fakat, ortalama 0,75 dolar fiyattan 373 milyon MATIC satın alan 16.000 yatırımcı geri dönüşü engelleyebilir. Bununla birlikte, bu takviye düzeyi yetersiz kalırsa, Polygon’un fiyatının tekrar 0,70 doların altına düşmesi mümkün.

Makaledeki görüş ve kestirimler uzmana ilişkin olup, muhakkak yatırım tavsiyesi değildir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap