SEC Davası Durduramadı: Ripple Kıymetli Paydaşlığı Duyurdu!

SEC Davası Durduramadı: Ripple Kıymetli Paydaşlığı Duyurdu!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC Davası Durduramadı: Ripple Kıymetli Paydaşlığı Duyurdu!

Fas’ın en büyük bankacılık kuruluşu Attijariwafa Bank, Ripple şirketiyle ortaklığını duyurdu. Ortaklık sayesinde banka, müşteriyle anlık işlemler yapabilecek. Ortaklık, SEC’in dava keşfini 28 Şubat’a ertelediği durgun süreçte geçekleşti. XRP fiyatı gelişmeyle hareketlilik göstermedi. Kriptokoin.com olarak ortaklığın ayrıntılarını aktarıyoruz.

Ripple dev bankayla ortaklığını duyurdu

Yönetimi altındaki 53.3 milyar dolarlık varlığa sahip Attijariwafa Bank, anlık işlemler gerçekleştirebilmek için Ripple’nin Blockchain teknolojisini tercih etti. Ripple şirketinin bankacılık ortakları arasında Santander, Bank of America, IndusInd Bank ve Banco Rendimento bulunuyor. Attijariwafa Bank ayrıca, Singapur merkezli bir işletmeden işletmeye sınır (B2B) ötesi ödeme ağı olan Thunes ile ortaklığını da duyurdu. Ripple’nin başarısını, CEO Brad Garlinghouse, “XRP’yi köprü para birimi olarak kullanan On-Demand Liquidity ile Ripple’ın bugüne kadarki en iyi yılını geçirdi” ifadesiyle paylaşıyor. Ripple’nin Orta Doğu’daki bağlantıları güçlenmeye devam ediyor…

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC Davası Durduramadı: Ripple Kıymetli Paydaşlığı Duyurdu! 1

XRP, Orta Doğu’daki bağlantılarını güçlendiriyor

Ripple, MENA ülkeleriyle iş birliğini sürdürüyor. Orta Doğu, bölgedeki yasal sıkıntılar nedeniyle zor durumdaki şirketin yeri haline geldi. Kuveyt Ulusal Bankası, 2018’in sonlarında XRP tarafından desteklenen bir havale hizmeti başlattı. 2021’in Mayıs ayında RippleNet ağına Mısır Ulusal Bankası’da katıldı. Ripple CEO’su Garlinghouse, Ekim ayındaki bir röportajda şirketin Orta Doğu’daki bağlantılarını hızla güçlendirdiğini söyledi. Bu, Al Ansari Exchange adlı Dubai merkezli bir döviz şirketi ile ortaklık ilan etmesinden kısa bir süre sonra geldi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap