SEC, Bu Altcoin ve Ünlü Bitcoin Borsasını İnceliyor!

SEC, Bu Altcoin ve Ünlü Bitcoin Borsasını İnceliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: SEC, Bu Altcoin ve Ünlü Bitcoin Borsasını İnceliyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto paraları düzenlemek için daha geniş bir hükümet çabası arasında, yüksek faiz getirisi sunan birkaç kripto para birimi firmasını araştırıyor. Bunlar arasında altcoin projesi Celsius Network (CEL) de yer alıyor. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

SEC, bu altcoin projesini inceliyor!

Yeni bir Bloomberg haberine göre SEC, özellikle altcoin projesi Celsius Network (CEL), Voyager Digital Ltd. ve Gemini Trust Co.’nun kullanıcılar tarafından yatırılan sanal tokenlere faiz öderken kullandığı metodolojiye bakıyor. Geleneksel finans kurumları, tasarruf hesabı sahiplerine getirilerde yüzde onda birinden daha az teklif verirken, haber kripto token faiz oranlarının %3 ila %18 arasında değiştiğini belirtiyor. Bloomberg, buna eşitsizlik diyor ve şunları ekliyor:

Firmalar, kripto paralarını diğer yatırımcılara ödünç vererek, çoğu banka tasarruf hesabından daha yüksek müşteri oranları ödeyebiliyorlar… Ancak firmalar ürünlerini yetkililere kaydettirmedikleri için düzenleyiciler, potansiyel risklerin yatırımcılara ifşa edilmemesinden endişe ettiklerini söylediler.

BTC Piyasası: SEC, Bu Altcoin ve Ünlü Bitcoin Borsasını İnceliyor! 1

ABD eyaletleri, Celsius Network’e karşı yasal işlem başlattı!

Geçen Eylül ayında, ABD eyaletleri Texas ve New Jersey, Celsius Network‘e karşı yasal işlem başlattı. Ancak şimdiye kadar SEC ne onu ne de diğer iki şirketi görevi kötüye kullanmakla suçlamadı. Gemini isimli kripto borsası, Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından 2015 yılında kuruldu. SEC soruşturmasıyla ilgili olarak, Voyager sözcüsü Mike Legg şunları söyledi:

Kripto paralarla ilgili veya başka bir şekilde finansal hizmet şirketlerinin düzenleyicilerle sürekli diyalog halinde olması normal.

Daha bu hafta, Beyaz Saray’ın olası bir yönetici emri de dahil olmak üzere kripto paraları düzenlemek için harekete geçmeyi planladığı haberi geldi. Birkaç gün önce Federal Rezerv, genellikle CBDC olarak adlandırılan merkez bankası dijital para birimlerinin artılarını ve eksilerini özetleyen bir rapor yayınladı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap