SEC 2 Ethereum ETF Müracaatında Hamleyi Yaptı! İşte Ayrıntılar

SEC 2 Ethereum ETF Müracaatında Hamleyi Yaptı! İşte Ayrıntılar

Paylaş
BTC Piyasası: SEC 2 Ethereum ETF Müracaatında Hamleyi Yaptı! İşte Ayrıntılar

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) iki Ethereum ETF başvurusu için haber var. Buna nazaran adım atılmış durumda. Önde gelen iki varlık idare firması ARK Invest ve VanEck’in müracaatlarını incelemeyi SEC kabul etti. Buna nazaran kripto para ünitesinin benimsenmesi tarafında değerli bir adım attı. Bu müracaatlar, Ethereum’u direkt tutmak için tasarlanmış spot borsa yatırım fonları (ETF’ler) ile ilgili.

Ethereum ETF için SEC kamuoyu katkısı istiyor

Şeffaflık ve düzenleyici titizliği amaçlayan bir hareketle SEC adım attı. Buna nazaran her iki ETF başvurusu için 45 günlük bir kamuoyu yorum periyodu başlattı. Bu mühletin bir yansıması var. Buna nazaran, kamu üyelerinin SEC’in bu ETF’ler için onay verip vermemesi gerektiği konusundaki görüşlerini paylaşmalarına imkan tanıyor. İlgili taraflar, EThereum ETF ile ilgili potansiyel avantajlar ve riskler hakkında fikir vermeye teşvik ediliyor.

BTC Piyasası: SEC 2 Ethereum ETF Müracaatında Hamleyi Yaptı! İşte Ayrıntılar 1

Değerlendirmedeki uygulamalardan biri, ARK Invest ve 21Shares ortasında ortak bir çalışma ARK 21Shares Ethereum ETF’dir. Cathie Wood tarafından yönetilen ARK Invest, yenilikçi teknolojiler konusundaki optimist duruşuyla gündemde. Ayrıyeten, toplam 60 milyar dolarlık varlığa sahip ünlü bir yatırım firması. 21Shares ise Avrupa’da kripto para borsasında süreç gören eserler (ETP’ler) konusunda uzmanlaşmış bir dijital varlık idare şirketi. Önerilen bu ETF, CME CF Ether-Dollar Referans Oranını kullanarak Ethereum’un (ETH) fiyat hareketlerini yakından takip etmeyi amaçlıyor. ETF’nin verimliliğini sağlamak için masraflar ve yükümlülükler için ayarlamalar ETF’nin yapısına dahil durumda.

Geleceğe bir bakış

SEC’in bu ETF müracaatlarını değerlendirmeye alma kararının onaylanmalarını garanti etmediğini belirtelim. Lakin kripto para piyasası hala SEC’in Ethereum vadeli süreç ETF’lerine ait kararını bekliyor. Öteki taraftan bu yılın ilerleyen devirlerinde, muhtemelen Ekim ayı üzere erken bir tarihte onaylanması bekleniyor. SEC’in bu Ethereum ETF’leri hakkında araştırma yapma ve kamuoyu görüşlerini toplama atağı kıymetli.

BTC Piyasası: SEC 2 Ethereum ETF Müracaatında Hamleyi Yaptı! İşte Ayrıntılar 2

Hamle klâsik finans kesiminde kripto paralara yönelik artan ilgi ve kabulü yansıtıyor. Başka taraftan düzenleyici ortam dinamik olmaya devam ediyor. Ayrıyeten piyasa iştirakçileri, daha geniş kripto piyasası üzerindeki potansiyel etkiyi kıymetlendirmek için gelişmeleri yakından izliyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda SEC’in ARK Invest ve VanEck’in Ethereum ETF müracaatlarını kabul etme kararı kripto para alanında kıymetli bir gelişmeye işaret ediyor. Halka açık yorum periyodu devam ediyor. Ayrıyeten kripto kesimindeki ve ötesindeki paydaşlar, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para yatırım eserlerinin geleceğini etkileyecek sonucu merakla bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap