Satış Dalgası Mı? Bu Ethereum Balinası 8 Yıl Sonra Uyandı

Satış Dalgası Mı? Bu Ethereum Balinası 8 Yıl Sonra Uyandı

Paylaş
BTC Piyasası: Satış Dalgası Mı? Bu Ethereum Balinası 8 Yıl Sonra Uyandı

Kripto para dünyasında yeni bir gelişme var. 8 yıldır uyuyan bir Ethereum balinası harekete geçmiş durumda. Detaylara daima birlikte bir bakalım.

Ethereum cüzdanı 8 yıl sonra tekrar harekette

Sekiz yıllık uzun bir uyku devrinin akabinde, bir Ethereum (ETH) cüzdanı hayata geri döndü. Buna nazaran birinci sürecini gerçekleştirdi. 302.000 dolar dolar bedelinde 185 ETH varlığa sahip bir cüzdan bu. Buna nazaran 25 ETH’yi tanınan ABD kripto para borsası Kraken’e aktardı. Bu tekrar aktifleştirme, cüzdan sahibinin varlıklarını satmayı planlayıp planlamadığı konusunda spekülasyonlara yol açtı.

https://twitter.com/whale_alert/status/1699701986227097895

Bir kripto para takip hizmeti olan Whale Alert‘tan geldi haber. Resmi toplumsal medya hesabında yakın vakitte yayınladığı bir gönderide bu mevzuya yer veriyor. Sekiz yıl evvel Ethereum ICO’suna katıldığından beri hareketsiz kalan bir cüzdanın tekrar canlandığını vurguladı. Transferden evvel 302.000 dolar pahasında 185 ETH tutan cüzdan, 25 ETH bedelinde kayda paha bir süreçle sahneye tekrar çıktı. Bu, cüzdanın toplam varlıklarının yaklaşık %13,5’ini temsil ediyor. Bu Ethereum’ların madencilik öncesi periyoda dayandığını belirtmek gerekiyor.

Madencilik öncesi ve portföy büyümesi

Ön madencilik, birinci halka arzından (ICO) ve madencilik faaliyetlerinin başlamasından evvel bir kripto para ünitesinin oluşturulmasını ve dağıtılmasını içeriyor. Bu varlıklar çoklukla proje geliştiricilerini ve erken yatırımcıları ödüllendirmek için kullanılıyor.

BTC Piyasası: Satış Dalgası Mı? Bu Ethereum Balinası 8 Yıl Sonra Uyandı 1

Söz konusu cüzdan, ICO’ya iştirakinden bu yana yaklaşık %524.000’lik kayda bedel bir portföy büyümesi gördü. Şu an itibariyle, cüzdan Ethereum ETH başına ortalama 1.625 dolar potansiyel kâra sahip. Öbür taraftan toplam potansiyel kâr ortalama 300.000 dolar civarındadır.

Gerçekleşen kâr ve spekülasyon:

Cüzdanın Kraken’e yaptığı 196.000 dolar fiyatındaki son transfer göz önünde bulundurulduğunda, sahibinin niyetleri hakkında sorular ortaya çıkmakta. Varlıklar satılırsa, 196.000 dolar fiyatında gerçekleşmiş bir kâr kaydedilecek. Ethereum topluluğu ve kripto para meraklıları artık bu cüzdanın uyanışının varlıklarının satışının habercisi olup olmadığını görmek için yakından izliyor. Bu ortada, mevcut Ethereum fiyatı son 24 saat içinde %0,4’lük marjinal bir düşüş göstererek 1.647 dolar düzeyinde bulunuyor.

BTC Piyasası: Satış Dalgası Mı? Bu Ethereum Balinası 8 Yıl Sonra Uyandı 2

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda bu gelişme, uzun müddettir uykuda olan varlıkların apansız hayata dönebildiğini gösteriyor. Öbür taraftan potansiyel olarak piyasa dinamiklerini etkileyebildiği, daima gelişen kripto para dünyasına entrika katıyor. Bakalım uyuyan balinanın bu hareketi sonucunda ilerleyen vakitlerde da öbür hangi balinalar uyanacak. Bekleyip göreceğiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap