Şaşırtan Liste: ABD’li Milletvekilleri, Bu 9 Altcoin’den Alıyor!

Şaşırtan Liste: ABD’li Milletvekilleri, Bu 9 Altcoin’den Alıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Şaşırtan Liste: ABD’li Milletvekilleri, Bu 9 Altcoin’den Alıyor!

Olağandışı piyasa faaliyetlerini takip eden bir platform olan Unusual Whales tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, daha fazla ABD Kongre üyesi daha geniş kripto endüstrisinde pozisyon alıyor gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak, ABD’li milletvekillerinin yatırım yaptığı 9 altcoin projesini aktarıyoruz…

Milletvekillerinin Bitcoin ve altcoin yatırımı ortaya çıktı

Altyapı yasasının yarattığı belirsizliğe ve kripto paralar ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dalgalı ilişkiye rağmen, Kongre üyeleri 290.000.000 dolarlık hisse senedi, 140.000.000 dolarlık opsiyon ve 124.000.000 dolarlık özel sermaye fonları ve kripto para ticareti yaptı. Rapora göre üyeler, 12 farklı kripto para biriminde toplam 25 doğrudan işlem yaptı. En yüklü miktar, senatör Cynthia Lummis’in 2013 ve 2021 yılları arasında satın altığı yaklaşık 100.000 dolar değerindeki BTC oldu.

BTC Piyasası: Şaşırtan Liste: ABD’li Milletvekilleri, Bu 9 Altcoin’den Alıyor! 1

Oldukça açık sözlü ve ateşli bir kripto destekçisi olan Senatör Pat Toomey, geçen yıl sadece 30.000 dolarlık kripto satın aldı. Dönem içinde portföyüne GBTC ve ETHE trust fonlarını ekledi. Alabama temsilcisi Barry Moore, Cardano’da (ADA) 45.000 dolar ve Ethereum’da (ETH) 15.000 dolar biriktirdi. Politikacı aynı zamanda DOGE çılgınlığına da karışmıştı, bu nedenle hala meme coin’in önemli bir bölümünü elinde tuttuğuna inanılıyor.

Mart 2021’de BAT ve CELO satın alımıyla kripto paralarını halka açıklayan ilk milletvekili olan Mark Green; Nisan ayında portföyüne XLM, LINK, DOGE, ETC ve EOS ekledi.  Son olarak Demokrat Marie Newman, Senatör Toomey ile birlikte Grayscale Bitcoin Trust’ta (GBTC) en az 50.000 dolarlık hisse satın aldı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap