Santiment Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi: Ani Artış Görüyor!

Santiment Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi: Ani Artış Görüyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Santiment Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi: Ani Artış Görüyor!

Popüler Bitcoin hard fork’u ve en eski altcoin projelerinden biri olan Litecoin (LTC), son vakitlerde birtakım değişik ağ faaliyetleri kaydetti. On-chain tahlil platformu Santiment’in bilgilerine nazaran, Litecoin’deki günlük faal ağ adreslerinin sayısı Mayıs ayının başından bu yana 400.000’in üzerinde arttı. Bununla birlikte, Litecoin tıpkı periyotta süreç hacminde sadece hafif bir artış yaşadı. Bu da günlük etkin adreslerindeki değerli artış göz önüne alındığında alışılmadık bir durum. Bu ağ aktivitesini tahlil eden Santiment, bu gelişmenin gerisindeki faktörler hakkında detaylı bir rapor yayınladı. İşte detaylar…

LTC-20 standardı, adres sayısı için yükselişe işaret ediyor

Santiment’e nazaran, Litecoin’deki yeni etkin adreslerin çoğunluğu, 0-0,001 LTC ortasında tutan ağdaki en küçük cüzdanlardan oluşuyor. Bu da günlük adres sayısındaki artışa karşın süreç hacmindeki küçük artışı açıklıyor. Santiment, “mikro cüzdanlardaki” bu yükselişin arkasında, LTC-20 token standardının yakın vakitte piyasaya sürülmesinin birincil itici güç olduğunu varsayıyor. Bu, 0-0.001 LTC cüzdanlarındaki bu heyecan verici yükselişin 2 Mayıs’ta LTC-20 standardının piyasaya sürülmesinden sonra başladığını gösteren grafik bilgilerine dayanıyor. Resmi Gitbook sayfasına nazaran LTC-20, non-fungible tokenler (NFT’ler) için deneysel bir standart olarak anılıyor. Gitbook sayfasında LTC-20 için aşağıdaki sözler yer alıyor:

…Bu son derece dinamik bir deney ve dizaynına dayanarak rastgele bir finansal karar alınmasını katiyetle önermiyorum. Bununla birlikte, Litecoin topluluğunu, en yeterli uygulamalar konusunda genel bir fikir birliği sağlanana kadar standart dizaynlar ve optimizasyonlarla uğraşmaya teşvik ediyorum.

BTC Piyasası: Santiment Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi: Ani Artış Görüyor! 1

Bununla birlikte, LTC-20 test basamağındayken, son iki hafta içinde Litecoin topluluğunun övgüsünü aldı. Bunun en önemli nedeni, Bitcoin BRC-20 standardına dayanması ve kullanıcıların sıra teorisini kullanarak “değersiz” NFT’ler oluşturmasına imkan sağlamasıdır.  Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere BRC-20 token standardı, iki ay evvel piyasaya sürülmesinden bu yana hayli başarılı olduğunu kanıtladı ve o vakitten bugüne 660 milyon doların üzerinde bir piyasa pahası biriktirdi. Bununla birlikte, hem BRC-20 hem de LTC-20 tokenleri, bir Blockchain’de metin, fotoğraf ve görüntü üzere bilgileri yazan NFT gibisi varlıklardır.

LTC-20 şimdi altcoin fiyatını etkilemedi

LTC-20, Litecoin ağındaki süreç sayılarının yanı sıra günlük faal adres sayısında da bir artış sağlamış olsa da, LTC fiyatı üzerinde benzeri bir olumlu etkiyi şimdi ortaya çıkarmadı. Coingecko’dan alınan bilgilere nazaran Litecoin son yedi ve 14 günde sırasıyla yüzde 9 ve yüzde 11 oranında geriledi. Token yılbaşından bugüne kadar yüzde 14,8 bedel kazandı. Fakat tüm vakitlerin en yüksek pahası olan 410,26 dolardan yüzde 80,43 üzere bir oranda düştü.

BTC Piyasası: Santiment Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi: Ani Artış Görüyor! 2

Bu yazının yazıldığı sırada LTC, son 24 saatte yüzde 1,8 artışla 80,51 dolardan süreç görüyor. Token’ın günlük süreç hacmi de yüzde 7,11 oranında artarak 417,43 milyon dolar pahasına ulaştı. Bununla birlikte Litecoin, toplam 5,88 milyar dolarlık piyasa kıymetiyle dünyanın en büyük 14. kripto para ünitesi olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap