Santiment: Bu Altcoin İçin Boğa Sinyali Yanıyor!

Santiment: Bu Altcoin İçin Boğa Sinyali Yanıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment: Bu Altcoin İçin Boğa Sinyali Yanıyor!

Yakın vakitte yapılan bir tahlilde, kripto tahlil platformu Santiment’in yorumları, dikkat çekti. Piyasa pahasına nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi ve en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) için konuştu. ETH’de potansiyel bir yükseliş patlamasına işaret eden ve gözden uzak kalan kimi ölçümleri ortaya çıkardı. Santiment’in pazarlama yöneticisi Brian Quinlivan’ın yorumları, coin için umut verdi. Çünkü ETH’nin değerli bir ruhsal düzeyin üzerine ve ötesine yükselebileceğini gösteren temel göstergeleri vurguladı.  İşte detaylar…

Santiment analisti, başkan altcoin için konuştu

Santiment’in gözlemlediği en önemli ölçütlerden biri, Ethereum’un on-chain süreçlerdeki kâr-zarar oranı oldu. Şu anda müspet bir bölgede bulunan bu oran, yatırımcıların kâr elde ederek süreç yaptığını gösteriyor. Bununla birlikte Quinlivan, metriğin marjinal olarak düşmesi durumunda, talepte bir artışı tetikleyebileceğini belirtti. Ayrıyeten bunun da potansiyel olarak üst gerçek bir fiyat hareketine yol açabileceğini belirtti. Quinlivan kelamlarını şöyle sürdürdü:

Yaklaşan potansiyel bir taban fiyatın en kıymetli işaretlerinden biri, traderların ziyanda iken kârda olduklarına kıyasla daha yüksek düzeyde süreç yapmaya başlamaları olacaktır. Şu anda, zincir üzerindeki süreç hacminin kârda ziyana oranının hâlâ kâr elde etme lehine olduğunu görebiliyoruz. Fakat hiçbir formda büyük bir marjla değil… ve şayet ETH buradan biraz daha düşer ve 1.700-1.800 dolar düzeyini tekrar tehdit ederse, alımları haklı çıkarmak için panik satışları gelecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment: Bu Altcoin İçin Boğa Sinyali Yanıyor! 1

Borsalardaki Ethereum arzı düşük kaldı

Ayrıca Santiment, borsalardaki Ethereum arzının şu anda yüzde 10’un altında olduğunu gösterdi. Bunun bir yükseliş sinyali olarak kabul edildiğini tespit etti. Quinlivan bu bahse dikkat çekerek şunları söyledi:

Ethereum coin’lerinin büyük ölçüde özel cüzdanlarda saklandığı gerçeğinden de şad olmaya devam edebiliriz. Borsalardaki coinlerin toplamı, sirkülasyondaki coinlerin yüzde 7’sinden daha azına işaret ediyor. Hasebiyle, büyük satışların gerçekleşme mümkünlüğü olağandan daha düşük kalıyor. Bu durum, Eylül 2022’de (fiyat açısından) biraz hayal kırıklığı yaratan bir güncelleme yaşayan varlık için en düzgün uzun vadeli inanç işaretlerinden biri olarak görülmelidir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment: Bu Altcoin İçin Boğa Sinyali Yanıyor! 2

Ethereum ağında neler olmuştu?

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere kriptonun PoW’den PoS’e geçmesine şahit olan Eylül 2022 Ethereum Merge’ü de piyasa hassaslığının şekillenmesinde rol oynuyor. Ölçeklenebilirlik ve çevresel tasaları ele almayı amaçlayan bu atak epey kritikti. Çünkü Ethereum’un gelecekteki büyümesi ve benimsenmesi için değerli bir kilometre taşı oldu. Quinlivan, bu yükseliş ölçütlerini göz önünde bulundurarak Ethereum’un fiyat amacı konusunda optimist olduğunu tabir etti. Sabrın ödüllendirilebileceğini belirtti.

Quinlivan, “ETH’nin Ağustos ayında ya da yeni ay gelmeden evvel 2.000 doların üzerine çıkmaması için hiçbir neden göremiyoruz” dedi.  Sonuç olarak Santiment’in tahlili, Ethereum için potansiyel bir yükseliş patlamasını gösteren birkaç göstergeye işaret ediyor. Piyasa gelişmeye devam ederken, önümüzdeki haftalarda 2.000 dolar ve üzerindeki pozisyonunu geri alıp alamayacağını görmek için tüm gözler ETH’nin üzerinde olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap