Santiment: Bu 6 Altcoin, Büyük Çöküş Sonrası Birinci Defa Büyüme Gösterdi!

Santiment: Bu 6 Altcoin, Büyük Çöküş Sonrası Birinci Defa Büyüme Gösterdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Santiment: Bu 6 Altcoin, Büyük Çöküş Sonrası Birinci Defa Büyüme Gösterdi!

Altcoin piyasası şaşırtan bir biçimde stablecoin kesiminde kıymetli bir canlanmaya şahit oldu. Piyasa istihbarat platformu Santiment’e nazaran, en büyük altı stablecoinin birleşik piyasa bedeli 22 Ağustos’tan bu yana 663,2 milyon dolar üzere kayda kıymet bir artış gösterdi. İşte detaylar…

Santiment, altcoin verisini açıkladı

Veri platformu Santiment, stablecoinler hakkında dikkat çeken istatistikler paylaştı. Platforma nazaran en büyük altı stablecoinin toplam piyasa bedeli 663 milyon dolar üzere bir yükseliş gördü. Bu gelişme, FTX borsasının Kasım 2022’deki dramatik çöküşünden bu yana bu altcoin kategorisindeki birinci büyüme örneğine işaret ediyor. Bu canlanmaya katkıda bulunan stablecoinler ortasında USDT, USDC, BUSD, DAI, TUSD ve USDP yer alıyor.

Son 18 ayda stablecoinlerin piyasa pahasındaki düşüş, bu periyotta %25,9’luk toplu bir düşüşle kripto para ünitesi sanayisinde kaygı kaynağı olmuştu. Bu düşüş öncelikle 2022 boyunca kripto piyasasını kuşatan zorluklara bağlandı. Kripto sanayisinin karşılaştığı en büyük manilerden biri, ABD dolarına sabitini sürdürememesi nedeniyle meydana gelen Terra USD (UST) Stablecoin kriziydi. Bu olayın kripto ekosistemi genelinde derin yankıları oldu ve sırf UST’yi değil, tıpkı vakitte Terra ekosisteminin mahallî tokenı olan Terra LUNA’yı da etkiledi.

Terra olayları piyasayı etkiledi

Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere Terra çöküşünün dalgaları yankılandı ve kripto piyasasında artan bir güvensizlik hissine yol açtı. Kısa bir mühlet sonra, önde gelen bir kripto borsası ve kesimin en büyük kredi şirketlerinden biri olan Celsius, kredilerini desteklemek için yetersiz teminat nedeniyle iflasla karşı karşıya kaldı. Bunu takiben, bir öteki kripto borç verme platformu olan Three Arrows Capital (3AC) de benzeri bir bahtı yaşadı ve borç aldığı bir kripto şirketi olan Voyager’a teminat hasarı verdi. Tüm bu olaylar Kasım 2022’deki dramatik FTX çöküşünden evvel meydana geldi. Etkilenen her kuruluş sonunda iflas müracaatında bulundu. Bu olaylar, stablecoinler de dahil olmak üzere kripto para ünitesi sanayisini saran artan şüphecilik ve güvensizliğe toplu olarak katkıda bulundu.

BTC Piyasası: Santiment: Bu 6 Altcoin, Büyük Çöküş Sonrası Birinci Defa Büyüme Gösterdi! 1

Stablecoin piyasa bedelindeki daima düşüş, kripto piyasasının son bir buçuk yıldaki zorluklarının keskin bir hatırlatıcısı olarak hizmet etti. Bununla birlikte, Santiment tarafından bildirilen son bilgiler, bölümün toparlanması için bir umut ışığı sunmakta.  Stablecoinlerin toparlanmasının da gösterdiği üzere kripto piyasasının dayanıklılığı, belirsizlik ve zorluklarla dolu bir periyodun akabinde potansiyel bir dönüm noktasına işaret ediyor. Kripto sanayisi gelişmeye ve ahenk sağlamaya devam ederken, gözlemciler stablecoin piyasa pahasındaki bu canlanmanın sürdürülüp sürdürülemeyeceğini merak ediyor. Ayrıyeten  daha geniş kripto para piyasasına olan inancın yine kazanılmasına katkıda bulunup bulunamayacağını yakından izleyecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap