Santiment: Bu 3 Altcoin Fırsat Alanında! Bunlar ise Riskli!

Santiment: Bu 3 Altcoin Fırsat Alanında! Bunlar ise Riskli!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment: Bu 3 Altcoin Fırsat Alanında! Bunlar ise Riskli!

Yakından takip edilen analitik platformu Santiment, OMG, SRM ve VIDT’in fırsat bölgesinde, bu 3 altcoin projesinin ise riskli bölgede süreç gördüğünü bildirdi.

Santiment, bu 6 altcoin için risk ve fırsat tahlillerini yayınladı

On-chain tahlil platformuna nazaran, seçili altcoin’ler Nisan ayına nazaran daha farklı fiyat hareketleri sergiliyor. Tahlillerine nazaran, MVRV modeli, bu periyotta OMG, SRM ve VIDT üzere coin’lerde yeşil ışık yaktı. BEL, INJ ve RNDR üzere öbür altcoin’ler ise satın almak için ‘oldukça riskli’ bölgedeydi.

MVRV modeli, altcoin’lerin pahasını gerçekleşen bedellerine nazaran tahlil etmek için kullanılan tanınan bir araçtır. Bu model, bir kripto para ünitesinin piyasa pahasını hesaba katar. Bunu, coin’lerin Blockchain’de en son taşındığı ortalama fiyat olan gerçekleşen bedeliyle karşılaştırır. MVRV modeli, bir coin’in mevcut piyasada çok pahalı mi yoksa düşük bedelli mi olduğunu belirlemek için kullanılmaktadır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment: Bu 3 Altcoin Fırsat Alanında! Bunlar ise Riskli! 1

Kripto para piyasası hayli volatil ve yatırımcılar her vakit yanlışsız yatırım fırsatlarını arıyor. Santiment’in tahlili, piyasa eğilimleri hakkında bedelli bilgiler sağlar ve yatırımcıların şuurlu kararlar almasına yardımcı olur. OMG, SRM, VIDT, BEL, INJ ve RNDR için aktüel tahlilleri şu şekilde…

Risk tahlili: OMG, SRM, VIDT, BEL, INJ ve RNDR

Santiment’in tahlilleri, kimi kripto para ünitelerinin şu anda kıymetinin altında olduğunu gösteriyor. Başkaları için uygun bir yatırım fırsatı olabileceğini gösteriyor. OMG, SRM ve VIDT, bu devirde tarihi olarak güzel performans gösterdi. Fakat şu anda epeyce riskli yatırımlar olarak görülen BEL, INJ ve RNDR için birebir şeyi söylemek mümkün değil.

Sonuç olarak, tahliller, piyasanın şu anda evvelki aylara nazaran daha dağınık ve korelasyonsuz olduğunu gösteriyor. MVRV modeli, OMG, SRM ve VIDT üzere birtakım kripto para ünitelerinin şu anda yeterli yatırımlar olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte BEL, INJ ve RNDR üzere oburlarının ise riskli olabileceğini doğruluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment: Bu 3 Altcoin Fırsat Alanında! Bunlar ise Riskli! 2

Solana tabanlı altcoin projesi Serum (SRM), bu tezlerle karşı karşıya

Btcpiyasasi.com olarak geçen hafta ZachXBT’in Serum (SRM) hakkında öne sürdüğü tezleri aktarmıştık. On-chain dedektifi Zachxbt’ye nazaran, 200.000’den fazla takipçisi olan Solana merkezli merkezi olmayan finans projesi Serum’un resmi Twitter hesabının ismi ‘Luka’ olarak değiştirildi.

Önceki tüm tweet’ler silindiğinden orjinal Serum hesabının farklı bir kullanıcıya satıldığı kestirim ediliyor. Hesabın ekran imajını paylaşan ZachXBT, PFP avatarının Milady NFT ile değiştirildiğini aktardı. Ayrıyeten, hesabın “shitcoin”leri tanıtmak için kullanıldığını açıkladı.

Bu ortada, Upbit ve Binance üzere birkaç borsa, Serum’u platformlarından çıkardı. Akabinde, SRM fiyatı geçen yıl Eylül ayında ulaştığı ATH düzeyinden %98’inden fazla düşüş gösterdi. FTX’in iflası, Raydium ve Jupiter üzere Solana DeFi projelerini Serum ile bağlarını koparmaya zorladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap