Santiment: Bu 2 Altcoin ADA’yı Geride Bıraktı!

Santiment: Bu 2 Altcoin ADA’yı Geride Bıraktı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment: Bu 2 Altcoin ADA’yı Geride Bıraktı!

Blockchain tahlil platformu Santiment, Cardano (ADA)’nun değerli bir metrikte liderliğini yitirdiğini bildirdi. Aylık geliştirme faaliyetlerine artık bu 2 altcoin projesi liderlik ediyor.

Bu 2 altcoin, en değerli metrikte Cardano’yu geride bıraktı

Santiment’in son blog paylaşımına nazaran, Polkadot ve Kusama’nın GitHub’daki geliştirme faaliyetleri, son 30 gün içinde Cardano’dan daha fazlaydı. Santiment, bu iki altcoin projesinin “Cardano’nun gelişim suratını bir sefer daha geride bırakmayı” başardığını belirtiyor.

Polkadot ve Kusama, geçtiğimiz ay boyunca GitHub’da toplamda 570.1 taahhüt (commit) kaydetti. Böylelikle, öbür altcoin projelerinden kıymetli ölçüde daha fazla faaliyet gösterdiler. Cardano ise 548,77 GitHub süreci ile üçüncü sırada yer aldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment: Bu 2 Altcoin ADA’yı Geride Bıraktı! 1

Polkadot (DOT) şu anda 4.05 dolardan süreç görüyor. Son 24 saatte %0,27 bedel kazandı. 5 milyar dolarlık hacimle DOT, şu anda piyasa kıymetine nazaran 13. sırada. Kusama (KSM) fiyatı da yatay hareketlerini sürdürdü. Altcoin, gün içi %0,30 karla 18,00 dolardan süreç görüyor. ADA ise gün içinde %0,3 bedel kaybetti. Süratli bir toparlanmanın akabinde şu anda 0.2508 dolardan süreç görüyor. Santiment, gelişme faaliyetleri açısından KSM, DOT ve ADA hakkında şunları söylüyor:

Polkadot ve Kusama’nın ortak Github deposunun, ADA’nın bu yazın başlarında onları geride bırakmasının akabinde, Cardano’nun gelişim suratını bir defa daha geride bırakmasıyla, şu anda bu birinci 10 sıralamadaki olağan şüphelilerden birçoğunu oluşturuyor.

Diğer projelerin gelişimi

Santiment ayrıyeten, Chainlink (LINK) ve Filecoin (FIL) üzere altcoin projelerinin de kayda bedel bir geliştirme faaliyeti içinde olduğunu belirtti.

Daha yakın vakitlere baktığımızda, Chainlink takımının gelişim oranlarını hayli besbelli bir formda artırdığı görülüyor. Filecoin’in grubu de Temmuz ayından bu yana biraz sürat kazanmaya başlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment: Bu 2 Altcoin ADA’yı Geride Bıraktı! 2

Geliştirme faaliyetleri altcoin projeleri için ne manaya geliyor?

Santiment, geliştirme faaliyetlerinin “projelerin mevcut eserlerini geliştirmek ve yenilemek için en fazla çabayı gösterdiğini” gösteren bir indikatör olduğunu vurguluyor. Chainlink grubu, geliştirme oranlarını bariz bir formda artırdı. Benzeri formda, Filecoin grubu de Temmuz ayından bu yana biraz sürat kazanmaya başladı.

Sonuç olarak, Polkadot ve Kusama’nın GitHub’daki aktiflikleri, bu projelerin gelişmekte olan ekosistemlerini daha da güçlendirecek yenilikler üzerinde ağır bir biçimde çalıştığını gösteriyor. Cardano, Polkadot ve Kusama’nın suratına yetişmek için geliştirme faaliyetlerini artırmak zorunda kalabilir.

Cardano, 2022 boyunca liderliğini sürdürdü

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Cardano, 2022 boyunca geliştirme faaliyetlerinde liderliğini sürdürdü. Ama son aylarda yerini Polkadot ve Kusama’ya bırakıyor. Parachain’ler, bu gelişimde iki altcoin projesi için kıymetli bir rol oynuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap