Santiment Açıkladı: Bu 9 Altcoin’in Yatırımcıları Çok Aktif!

Santiment Açıkladı: Bu 9 Altcoin’in Yatırımcıları Çok Aktif!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment Açıkladı: Bu 9 Altcoin’in Yatırımcıları Çok Aktif!

Kripto para tahlil firması Santiment tarafından kısa mühlet evvel yayınlanan bir gönderide şirket, son 30 gündeki adres faaliyetlerine dayalı olarak kripto para ünitelerinin en son sıralamasını açıkladı. Adres aktifliği, altcoin göndermek yahut almak için kullanılan adreslerin sıklığını gösteren, kripto alanında kıymetli bir ölçüttür. Bu metrik birebir vakitte ağ aktivitesi ve benimsenme oranlarının dolaylı bir göstergesi olarak da hizmet vermektedir. İşte detaylar…

Bitcoin ve bu altcoin projeleri, Santiment’in listesinde yer aldı

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, kripto para ünitelerinin öncüsü Bitcoin (BTC) 963,64 bin faal adres sayısıyla kıymetli bir farkla liderliği elinde tutuyor. Ethereum (ETH) 664,06 bin etkin adresle ikinci sırada yer alarak piyasadaki istikrarlı popülerliğini gözler önüne seriyor. Sabit coin Tether (USDT) 394,97 bin etkin adresle üçüncü sırada yer alıyor. Böylelikle, süreçlerin kolaylaştırılmasında ve pahanın korunmasında kıymetli bir rol oynadığını gösteriyor. Rapor ayrıyeten alternatif Blockchain ağlarının yükselişine de ışık tutuyor. Ölçeklenebilirlik tahlilleriyle tanınan Polygon (MATIC) 237,99 bin faal adresle dördüncü sırada yer alıyor. Litecoin (LTC) 236,69 bin faal adresle çabucak gerisinden geliyor.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1694873165410029758

İlginç bir formda, Tether iki farklı biçimde gözlemlenmekte. USDT, Ethereum ağında ve Polygon ağında, 73,17 bin ve 105,64 bin faal adresle sırasıyla altıncı ve onuncu sıralarda yer alıyor. Bu ikili mevcudiyet, Tether’in çeşitli Blockchain ekosistemlerindeki yerini gösteriyor. OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından tanıtılan Worldcoin (WLD) altcoin projesinden de bahsetmek gerekir. Yakın vakitte piyasaya sürülmesine karşın, Worldcoin 78,48 bin etkin adres elde ederek güçlü bir birinci topluluk iştiraki göstermiştir. Bu projenin global bir yaklaşıma ve merkezi olmayan kimlik tahlillerine yaptığı vurgu, süratli büyümesine katkıda bulunabilir.

Metrikler, kripto para yatırımında epeyce kritik

Daha geniş bir bağlamda ele alındığında, Santiment’in sıralamaları faal adreslerin ağa iştirak ve adaptasyonun pahalı göstergeleri olduğunu vurgulamaktadır. Bununla birlikte, etkin adres sayısının her vakit eşsiz kullanıcı sayısını tam olarak yansıtmayabileceğini unutmamak değerlidir. Kullanıcılar ekseriyetle birden fazla adrese sahiptir ve tek bir adres birden fazla kullanıcı ortasında paylaşılabilir. Santiment sıralamaları Twitter üzerinden paylaşarak adres aktifliğine nazaran Bitcoin ve birinci 9 altcoin projesini sergiledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Santiment Açıkladı: Bu 9 Altcoin’in Yatırımcıları Çok Aktif! 1

Tweet, Bitcoin’in hakimiyetinin, altcoin Ethereum’un farklı ağlardaki varlığının ve Tether üzere stablecoinlerin kripto para ekosistemindeki değerinin altını çiziyor. Kripto dünyası gelişmeye devam ederken, adres faaliyetlerinin izlenmesi kullanıcı davranışı, ağ kullanımı ve Blockchain projelerinin genel sıhhati hakkında pahalı bilgiler sağlıyor. Bu ölçümler analistler, yatırımcılar ve meraklılar için daima değişen kripto aleminin nabzını ölçmek için değer biçilmez bir araç sunar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap