Sansasyonel Altcoin Şaşırttı! Sırada Ne Var?

Sansasyonel Altcoin Şaşırttı! Sırada Ne Var?

Paylaş
BTC Piyasası: Sansasyonel Altcoin Şaşırttı! Sırada Ne Var?

OpenAI (ChatGPT) CEO’su Sam Altman liderliğindeki bir grubun eseri olan altcoin Worldcoin’den yeni haberler var. Fakat bu sefer fiyatıyla gündemde. Temmuz ayı sonlarında kayda paha bir lansman gerçekleştirdi. Fakat, kripto paranın başlangıçtaki popülaritesi kıymetli ölçüde azalmış durumda.

Altcoin için en önemli borsa listeleri ve sonrasındaki düşüş

Piyasaya sürülmesinin akabinde altcoin Worldcoin dikkat çekti. Binance ve Huobi üzere önde gelen borsalardaki listelemelerle pahasında bir artış yaşadı. Ne yazık ki, son 30 günde Worldcoin’in talihi değerli ölçüde bilakis döndü. Buna nazaran bedeli %40’ın üzerinde düştü.

BTC Piyasası: Sansasyonel Altcoin Şaşırttı! Sırada Ne Var? 1

Kayıplar ve son performansa bakalım. Son 24 saat içinde %9’luk bir düşüş yaşayan altcoin Worldcoin’in yaşadığı kayıplar gündemde. Ayrıyeten kayıplar bir ay boyunca daha da barizleşti. Bu düşüş, Binance sonrası 5 dolarlık tepe bedelinden 1,33 dolar civarındaki mevcut pahasına düşmesine neden oldu.

Düzenleyici tasalar ziyan veriyor

Kripto borsası BTSE’den bir yetkili olan Jeff Mei, altcoin Worldcoin’in son fiyat düşüşünde düzenleyici korkuların rolünü vurguladı. Kripto para dünyasında Ripple’ın XRP’si üzere tokenlerde bir toparlanma görüldüğünü belirtti. Lakin Worldcoin, bilhassa bilgi kapalılığı açısından düzenleyici zorluklarla karşılaştı.

BTC Piyasası: Sansasyonel Altcoin Şaşırttı! Sırada Ne Var? 2

Veri saklılığı tartışmaları ve soruşturmalar daima gündemde olmaya deva ediyor. Altcoin Worldcoin’in kullanıcıların biyometrik datalarını toplamasıyla ilgili tartışmalar var. Buna nazaran bu durum, İngiltere ve Fransa da dahil olmak üzere birçok ülkede soruşturmaları tetikledi. Bu soruşturmaların sonuçlarının Worldcoin’in bedelinin gelecekteki yörüngesini değerli ölçüde etkilemesi beklentiler dahilinde.

Satış baskısı ve düşüş trendi faktörleri

Düzenleyici belirsizliklerin yanı sıra, altcoin Worldcoin’in ABD vatandaşları için ticarete kapatılması da token üzerindeki satış baskısına katkı sağlıyor. Düzenleyici telaşlar ve piyasa erişilebilirliği de dahil olmak üzere bu faktörlerin birleşimi, Worldcoin’in düşüş eğilimine yol açıyor. Yasal manilerin aşılması için şu ana dek yalnızca açıklamalar var. Worldcoin’in data toplama ve depolama uygulamalarına yönelik soruşturmaların, token’ın düşüşü için değerli bir tetikleyici olduğu kanıtlanmış durumda.

BTC Piyasası: Sansasyonel Altcoin Şaşırttı! Sırada Ne Var? 3

Bu düzenleyici zorlukların üstesinden gelmek, Worldcoin’in kaybettiği pahası yine kazanıp kazanamayacağını belirlemede çok değerli bir rol oynayacak. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda altcoin Worldcoin için bir test periyodu yaşandığını söylemek mümkün. Buna nazaran Worldcoin’in seyahati birinci heyecanla başladı. Fakat, akabinde düzenleyici inceleme ve saklılık telaşları formunda kıymetli zorluklar gündeme geldi. Kripto para ünitesi bu pürüzleri aşmaya çalışıyor. Öteki taraftan, saklılık meselelerini ve düzenleyici belirsizlikleri ele alma yeteneğinin sonuçlarını görmek gerekecek. Bütün bunlar altcoin’in gelecekteki yolunu ve kıymetteki potansiyel toparlanmayı belirlemede kilit rol oynayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap