Rüzgarlar Aykırıya Döndü! Bu Altcoin İçin Sat Sinyali Mi?

Rüzgarlar Aykırıya Döndü! Bu Altcoin İçin Sat Sinyali Mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Rüzgarlar Aykırıya Döndü! Bu Altcoin İçin Sat Sinyali Mi?

Altcoin BNB, temel ölçümlerin hafta sonuna gerçek karışık sinyaller vermesiyle 245 doların altında kaldı. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda H-4 piyasa yapısı yazım sırasında düşüş eğilimindeydi. Öbür taraftan vadeli süreçler piyasası Açık Durumda büyük bir düşüş kaydetti.

Altcoin BNB için yeni yörünge

Temmuz ayında, kripto piyasası temel olarak Ripple Labs’ın yasal kazanımını konuştu. Ayrıyeten Bitcoin’in [BTC] fiyat hareketi öncü oldu. Ripple Labs’ın yasal kazanımı Binance Coin’in [BNB] 250 doların üzerine çıkmasını sağladı. Lakin son BTC fiyat hareketleri kıymetli. Ayrıyeten gelecek haftaki Fed kararı boğaları 245 dolar pürüzünü aşmaktan alıkoyuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Rüzgarlar Aykırıya Döndü! Bu Altcoin İçin Sat Sinyali Mi? 1

Bu ortada, BTC şimdi en düşük düzeyinden güçlü bir düzeltici toparlanma kaydedemedi. Son birkaç günde günlük mum çubuğu seanslarını 30 bin doların üzerinde kapatmakta zorlandı. Bu eğilim, altcoin BNB’nin H4 piyasa yapısındaki düşüş eğilimini hafta sonuna kadar güçlendirecektir.

245 dolarlık direnç devam edecek mi?

Fiyatın 260 dolardan düşmesinin akabinde tebeşirle çizilen daha düşük alçak ve daha düşük yüksekler, H4 piyasa yapısı eğilimini düşüşe çevirdi. Boğalar lakin son vakitlerin en düşük düzeyi olan 247 doları aşarlarsa yükseliş eğilimi gösterebilirler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Rüzgarlar Aykırıya Döndü! Bu Altcoin İçin Sat Sinyali Mi? 2

Ancak, 245 dolarlık direnç Pazartesi gününden (17 Temmuz) bu yana daha fazla yükselişi engelledi. BTC’nin düşük aralıkta tutunmayı kaybetmesi halinde düşüş ihtimali var. BNB muhtemelen 240 ya da 238 dolarlık düşük aralığı tekrar test edecek. Öbür bir deyişle, BTC son kayıplarını bilakis çeviremezse 245 dolarlık barikat devam edeceğe benziyor. Aksine, 245 doların üzerinde bir kapanış ve akabinde 247 dolarlık daha düşük bir yüksekliğin temizlenmesi, BNB’yi tekrar 250 dolar eşiğini hedeflemeye yönlendirecektir.

Diğer taraftan RSI (Göreceli Güç Endeksi) son birkaç saat içinde nötr noktaya yakın dalgalı hareket yaptı. Alım ve satım baskısı neredeyse eşit olduğu için fiyatların her iki tarafa de gidebileceğini gösteriyor. Buna ek olarak, CMF (Chaikin Para Akışı) sermaye girişlerinin azaldığını gösteren bir düşüş kaydetti.

Açık Konum oranı geriledi

Coinalyze’in 1 saatlik grafiğinde, Açık Durum (OI) oranları 17 Temmuz’da 450 milyon dolardan yazım sırasında yaklaşık 360 milyon $’a düştü. CVD’deki (Kümülatif Hacim Deltası) düşüşün yanı sıra devasa OI, BNB’nin 17 Temmuz’dan bu yana 240 – 245 dolar ortasında sıkıca konsolide olması nedeniyle vadeli süreçler piyasasındaki talepte bir düşüşe işaret ediyor.  Ancak hem OI hem de CVD yazıyı yazarken sabit bir formdaydı. Bu da 245 dolarda bir kırılma yahut reddetme manasına gelen mümkün bir fiyat pivotuna işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Rüzgarlar Aykırıya Döndü! Bu Altcoin İçin Sat Sinyali Mi? 3

Bununla birlikte, altcoin BNB son 24 saat içinde daha fazla kısa konum likidasyonu kaydetti. Coinalyze’e nazaran, long durumlar için 10 bin dolara karşılık 39 bin dolar bedelinde short konum tasfiye edildi. Buna nazaran bu durum hafif bir yükseliş hissi manasına geliyor. Üstteki ölçümler karışık sinyaller veriyor. Buna nazaran atılım yapmadan evvel dikkatli olunması gerekiyor. Ayrıyeten BTC fiyat hareketlerinin takip edilmesi de değerli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap