Robinhood Yeni Listeleme Muştusunu Verdi: SHIB Listede Mi?

Robinhood Yeni Listeleme Muştusunu Verdi: SHIB Listede Mi?

Paylaş
BTC Piyasası: Robinhood Yeni Listeleme Muştusunu Verdi: SHIB Listede Mi?

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Shiba Inu (SHIB) listelemeyi planladıklarını bir kez daha doğruladı. Tenev, özellikle SHIB’den bahsetmedi, ancak şirketin şu anda sadece yedi token içeren kripto para birimi listesini güçlendirmek için bir dizi talebin farkında olduğunu paylaştı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Borsa, SHIB listesi öncesi SEC onayını bekliyor

22 Aralık 2020’de SEC, Ripple Labs ve iki yöneticisine dava açmıştı. Davanın keşif sürecinin Şubat ayında sona ermesi bekleniyor. Bu konuda, Robinhood patronu Vlad Tenev, şirketin kayıt dışı menkul kıymetleri listelememek için bu cephede düzenleyicilerle ilişki kurduğunu söylüyor:

Kripto para birimleri için SEC kayıt gerekliliklerini tetiklemekten kaçınmak istiyoruz… Platformda sahip olduğumuz paralar konusunda kendimizi çok güvende hissediyoruz.       

BTC Piyasası: Robinhood Yeni Listeleme Muştusunu Verdi: SHIB Listede Mi? 1

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Shiba Inu bu ayın başlarında Robinhood listeleme söylentilerine %8’lik yukarı yönlü tepki verdi. Meme token, şirketin kazanç çağrısı öncesinde uygulama kullanıcıları için akılda kalan bir isim. Yatırımcılar ayrıca, borsanın nihayetinde ne zaman kârlı hale geleceğini ve şirketin halka arzından bu yana hissedar değerini artırmak için hangi adımların atıldığını bilmek istiyor.

Robinhood hisseleri düşüşte

2021’in dördüncü çeyreğinde, Robinhood’un kripto para birimiyle ilgili işlem geliri, şirketin toplam işlem bazlı gelirinin %18,18’ini oluşturan %6 düşüşle 48 milyon dolara geriledi. Bloomberg analisti Julie Chariell, düşüşü şirketin Shiba Inu’yu listeleme konusundaki isteksizliğine bağlıyor. Diğer yandan, Robinhood hisseleri düşüş tahminlerine rağmen piyasa sonrası işlemlerde %12’den fazla yükseldi. İlginç bir şekilde zirveden %84 düştü, bu da GameStop ve AMC gibi meme hisse senetlerine kıyasla daha da büyük bir kayıp. Temmuz ayının sonlarında şirket halka açıldı. 423 milyon dolarlık net zarar açıkladıktan sonra, Robinhood şimdi 2023’te kârlı olmayı umuyor, ancak 2022’de kârlılığa ulaşabileceğini ekarte etmiyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap