Robinhood, Kripto Para Ticaret Gelirinin Bir Kısmını Kaybetti

Robinhood, Kripto Para Ticaret Gelirinin Bir Kısmını Kaybetti

Paylaş
BTC Piyasası: Robinhood, Kripto Para Ticaret Gelirinin Bir Kısmını Kaybetti

Amerika Birleşiik Devletleti’nde hayli tanınan olan borsa uygulaması Robinhood, bilanço raporunu açıkladı. Son yıllarda kripto para yatırımcılarına da hizmet veren şirket, bölüm üzerinden elde ettiği ticaret gelirinde kayıp yaşadı.

Robinhood, ikinci çeyrek raporunda hangi piyasadan ne kadar katkı aldığına dair ayrıntılı datalar paylaştı. ABD merkezli şirketin ticaretteki %16’sını oluşturan kripto pazarındaki gelir 38 milyondan 31 milyon dolara düştü. Önde gelen borsanın tek gelir kaybı kripto ile hudutlu kalmadı. Şirket, pay senedi ve opsiyon gelirlerinden de %5-7 aralığında kayıp yaşadı. Kriptodaki düşüşün daha fazla olması ise başlarda soru işareti yarattı.

Robinhood Kripto Geliri Neden Düştü?

Kripto piyasasında güzelleşen kurallara karşın Robinhood borsasının neden gelir kaybına uğradığı merak konusu oldu. Uzmanların büyük kısmı, bu probleme sebep olarak 2022’de yaşanan iflaslar ve regülasyon baskılarını işaret etti.

Kabus üzere geçen 2022 yılında Terra (LUNA) projesi ve FTX borsasının iflası yatırımcılarda büyük itimat kaybına yol açtı. Bu sene ise kesim için olumsuz faktör olarak karşımıza yaptırımlar çıkıyor.

SEC’in geçtiğimiz aylarda Coinbase ve Binance borsalarına açtığı davalar, kripto para borsasının kimi altcoin ünitelerini delist etmesine neden oldu. SEC; Cardano, Solana ve Polygon üzere projeleri menkul değer olarak tanımladığı için Robinhood borsası bu altcoin ünitelerini borsadan çıkardı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap