Ripple’da isim değişikliği: Görenler şaştı kaldı!

Ripple’da isim değişikliği: Görenler şaştı kaldı!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple’da isim değişikliği: Görenler şaştı kaldı!

Ripple’da yapılan isim değişikliği görenleri şaşkına uğrattı. Web sitesini ziyaret eden kullanıcılar ODL kısmının kaldırıldığını, yerine ise “Ripple ödemeleri” başlığı altında yeni bir kısım eklendiğini görerek bu değişikliğin nedenini sorguladı.

Ripple’da yeni dönem

Ripple, hizmetlerini kolaylaştırmak ve erişilebilirliği arttırmak hedefiyle resmi web sitesindeki “ODL” (On-Demand Liquidity) kısmını “Ripple Payments” olarak yine isimlendirdi. Bu atak ile şirketin temel fonksiyonlarını korurken hudut ötesi ödeme tahlilini daha kullanıcı dostu hale getirmenin amaçlandığı kaydedildi.

2018 yılında tanıtılan Ripple’ın ODL’si, bilhassa finans kurumları tarafından tercih edilen hudut ötesi süreçler için anlık ve uygun maliyetli tahliller sağlayan değerli bir teklif olarak kabul edidi. XRP’yi bir köprü para ünitesi olarak kullanan ODL, memleketler arası para transferlerinin karmaşıklığını kolaylaştırmada kritik bir rol oynadı.

Öte yandan, Ripple’ın web sitesinden ODL kısmının kısa mühlet evvel kaldırılması, piyasa iştirakçileri ve yatırımcılar ortasında şaşkınlıkla karşılandı ve kullanıcılar bu değişikliğin ardındaki nedeni sorguladı.

BTC Piyasası: Ripple’da isim değişikliği: Görenler şaştı kaldı! 1

Sebebi ortaya çıktı

Ripple’ın Strateji ve Operasyonlardan Sorumlu Lider Yardımcısı Emi Yoshikawa, bu kaygılara cevap vererek baştaki soru işaretlerini giderdi. Yoshikawa, ODL’nin ortadan kaldırıldığı inancının bilakis, “Ripple Payments” olarak yine markalaştırıldığını açıkladı. Ayrıyeten, bu tekrar markalaşmanın birincil hedefinin, kripto para jargonuna daha az aşina olan bireyler için daha anlaşılır hale getirmek olduğunu şu tabirlerle belirtti:

“ODL, dışarıdan bakanlar için birinci bakışta anlaşılması güç bir söz, bu yüzden onu Ripple ödemeleri teriminde birleştirmeye karar verdik. Bu, kripto jargonundan halk ağzına geçişi simgelemiş oluyor.”

Yoshikawa bilhassa, tekrar markalaşmaya karşın, Ripple Payments’ın tam olarak ODL’nin yaptığı üzere çalışmaya devam edeceğini açıkladı. Tekrar markalaşmanın, sağlanan temel hizmetleri değiştirmeden ana akım benimsemeyi kolaylaştırmak ve kolaylaştırmakla ilgili olduğunu da kelamlarına ekledi.

Bununla birlikte, bu değişikliklerin ortasında, Ripple’ın ODL iştirak ağı, bugün dünya çapında 55’ten fazla ülkede varlığıyla gelişmeye devam etti. SBI, Moneygram ve Pyypl üzere tanınmış finans kurumları Ripple’ın ödeme hizmetlerini kollarını açarak benimsedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap