Ripple Yöneticisi SEC’e Meydan Okudu: Sonun Başlangıcı Geliyor!

Ripple Yöneticisi SEC’e Meydan Okudu: Sonun Başlangıcı Geliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Yöneticisi SEC’e Meydan Okudu: Sonun Başlangıcı Geliyor!

Ripple idare konseyi lideri Chris Larsen, kripto para kesiminde düzenleyici değişiklik için yankılanan bir davette bulunarak ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı meydan okuyan bir duruş sergiledi. Son mahkeme kararları SEC’in yaklaşımına kıymetli darbeler indirdi ve federal yargıçlar tezlerini “keyfi ve kaprisli” olarak nitelendirdi. Bu gelişen ortamda, Larsen ve XRP avukatları alarm vererek ABD Kongresi’ni müdahale etmeye ve SEC’in mantıksız davalarına bir son vermeye çağırdı. Ripple ve SEC ortasındaki savaş devam ederken, bu makale en son gelişmeleri inceliyor ve daha geniş kripto pazarı için potansiyel tesirleri araştırıyor. İşte detaylar…

Ripple yöneticisinden SEC’e çarpıcı çıkış

Ripple’ın idare heyeti lideri Chris Larsen, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) ve kripto paralara yönelik tartışmalı uygulama siyasetine karşı çarpıcı bir çıkış yaptı. Larsen’in yorumları, SEC’in yaklaşımını eleştiren, Grayscale davasında “keyfi ve kaprisli” olarak nitelendiren ve Ripple XRP davasında “ikiyüzlülükle” suçlayan son mahkeme kararlarının akabinde geldi. Larsen, bu son mahkeme kararlarının SEC’in yaptırım siyasetiyle düzenlemesi için “sonun başlangıcı” manasına gelmesini umduğunu belirterek kelamlarını sakınmadı.

Mahkemelerin SEC’in yaklaşımını reddetmesinin, Kongre’nin kripto para siyasetini şekillendirmede liderliği ele alması için açık bir sinyal vazifesi görmesi gerektiğini savundu. “SEC’in yaptırım yoluyla düzenleme siyasetinin sonunun başlangıcını gördüğümüzü samimiyetle umuyorum. Mahkemeler bunu reddediyor ve artık Kongre’nin kripto siyasetine öncülük etme vakti geldi,” diye vurguladı Larsen. SEC’e yönelik tenkitlerinde Larsen’e katılan XRP avukatı Bill Morgan, SEC’in kararlara karşı temyize gitmeye devam ederken mahkemelerde daima kaybetmesinden yakındı. Morgan, SEC’in yaklaşımını “kesinlikle acınacak” olarak nitelendirdi.

Blockchain gelişimi engellendi

Sorunun özü, SEC’in bu davaların ardındaki mantığı açıklayamaması ve mevcut düzenlemelerin kripto sanayisini yönetmek için kâfi olup olmadığını netleştirememesinde yatıyor. Larsen’e nazaran bu netlik eksikliği, kripto para piyasası üzerinde ziyanlı tesirler yaratarak San Francisco’nun “dünyanın Blockchain başkenti” olarak potansiyelini gerçekleştirmesini engelledi. Bloomberg’e verdiği bir röportajda Larsen, San Francisco’nun blockchain kesimindeki ilerlemesini engelleyen düşmanca siyasetleri nedeniyle onları suçlayarak hem ABD hükümetini hem de SEC’i işaret etti.

BTC Piyasası: Ripple Yöneticisi SEC’e Meydan Okudu: Sonun Başlangıcı Geliyor! 1

XRP piyasası bu habere hafif bir düşüşle reaksiyon verdi; XRP’nin fiyatı son 24 saat içinde %0,5 düştü ve kripto para ünitesi şu anda 0,49 dolardan süreç görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,493 ve 0,503 dolar olarak kaydedildi. Bu gelişme, SEC ve Ripple ortasında devam eden savaşta kritik bir dönüm noktasına işaret ediyor ve kripto sanayisi, mahkemelerin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para ünitesi düzenlemesinin geleceğini tartmasını yakından izliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap