Ripple (XRP) Yöneticisi Konuştu: SEC Bizi Korkutamaz!

Ripple (XRP) Yöneticisi Konuştu: SEC Bizi Korkutamaz!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple (XRP) Yöneticisi Konuştu: SEC Bizi Korkutamaz!

Kripto dalının en büyük şirketlerinden Ripple (XRP) ile SEC ortasındaki davada çıkan karar tartışmalara sahne olmaya devam ediyor. Saatler evvel basına konuşan Ripple Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, SEC’in beklenen itirazından tasa duymadığını belirtti.

Alderoty, basına verdiği röportajda mahkemenin temyize gitme mümkünlüğü hakkında kelam aldı. XRP yetkilisi, karara itiraz geldği takdirde zaferlerinin daha da pekişeceğine inanıyor. ABD bölge hakimi Analisa Torres, Ripple faaliyetlerinin menkul değer maddesine aksi olmadığına dair karar vermişti.

“Yargıç Torres’in hakikat karar aldığını düşünüyoruz. SEC, itiraz için temyiz mahkemesine gittiği takdirde bu durum bir defa daha onay alacak.”

Stuart Alderoty, ABD menşeili devlet kurumunun bu halini sürdürdüğü takdirde davaları kaybetmeye devam edeceği yorumunu yaptı. Ripple yöneticisine nazaran Analisa Torres’in verdiği karar ileride birden fazla hukuk sürecine emsal teşkil edecek.

Kripto dalının tanınan ismi son olarak regülasyonlar hakkında konuştu. Alderoty, optimist havaya karşın hala ülkede net bir düzenleme olmadığının altını çizdi. Dünya’nın en büyük iktisadı bu hususta öteki devletlerin epeyce gerisinde kalıyor.

SEC Karara İtiraz Edecek Mi?

Amerikan Menkul Değer ve Borsa Kurulu SEC, Ripple davasında çıkan kararın akabinde şok oldu. Basına konuşan SEC Lideri Gary Gensler, mahkemenin XRP kararından ötürü hayal kırıklığı yaşadığını lisana getirdi.

Kurum avukatları mahkeme kararına kelamlı itiraz etse de davanın temyize gidip gitmeyeceği hala net değil.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap