Ripple (XRP), SEC’in Temyiz Başvurusunu Kabul Etmedi!

Ripple (XRP), SEC’in Temyiz Başvurusunu Kabul Etmedi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple (XRP), SEC’in Temyiz Başvurusunu Kabul Etmedi!

SEC karşısındaki davada üstünlüğü ele geçiren Ripple (XRP), kurumun orta temyiz müracaatına karşılık verdi. Menkul Değer ve Borsa Komitesi, özet kararın akabinde orta temyiz için altcoin projesinden müsaade istedi. Ripple Labs ise SEC’in bu talebini geçtiğimiz gece ortaya çıkan resmi metne nazaran geri çevirdi.

Ripple’ın uzun metninin yayınlanmasının akabinde şirketin hukuk işleri sorumlusu Stuart Alderoty bu haberi doğruladı. Alderoty, yaptığı açıklamada şu kelamlara yer verdi:

“SEC’in orta temyiz talebine karşıyız. Bu davayı temyizde ele almadan evvel, tüm taraflar ortasında çözülmemiş rastgele bir sorun olmamalıdır.”

Ripple (XRP) İçin Keyifli Son Ne Vakit?

Pandemi sürecinde önde gelen altcoin projesini dava eden SEC tezini büyük oranda kaybetti. Davacı taraf, Ripple’ın tokeni XRP’nin bir menkul değer olduğunu ve satış için kullanıcılarıyla yatırım mukavelesi imzalaması gerektiğini tez ediyordu. Dava sürecinin başlamasıyla bir çok büyük borsa XRP tokeni delist etti.

Ripple, birinci süreçte kaybeden taraf üzere görünse de ortaya çıkan dokümanlar davanın seyrini değiştirdi. Eski SEC yetkilisi William Hinman’ın geçmişte bir öteki altcoin olan Ethereum’u menkul değer kapsamında değerlendirmemesi, misal halin XRP için de uygulanması gerektiği yorumlarına yol açtı.

Geçtiğimiz ay bölge yargıcı Analisa Torres’in “sözleşme gerektirmediği” tarafında verdiği karar ile XRP fiyatı uzun müddetin akabinde 1 dolara yaklaştı. Fakat bu yükseliş kalıcı olmadı.

Uzmanlar, kesin hukuk sürecinin bu yıl sonuna yanlışsız Ripple lehine sona erebileceğine inanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap