Ripple ve Coinbase’den Bilinmeyen Toplantı! Listeleme mi Var?

Ripple ve Coinbase’den Bilinmeyen Toplantı! Listeleme mi Var?

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple ve Coinbase’den Bilinmeyen Toplantı! Listeleme mi Var?

Birçok XRP topluluğu üyesi, Ripple ve Coinbase’in baş hukuk vazifelileri ortasındaki son toplantı nedeniyle heyecanlı. İşte detaylar…

Ripple ve Coinbase yetkilileri toplantı yaptı

Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal bugün attığı bir tweet’te, Ripple’ın Genel Danışmanı Stuart Alderoty’ye kendisini ağırladığı için teşekkür etti. İkilinin daha sık bir ortaya gelmesi gerektiğini kaydeden Grewal, Alderoty ile muhtemelen toplantı sonrasında çekilmiş bir fotoğrafını da ekledi. Tweet’e karşılık veren Alderoty, Grewal’a Ripple’ın hukuk grubuyla bir ortaya geldiği için teşekkür etti.

CryptoLaw kurucusu John Deaton ve Avustralya merkezli avukat Bill Morgan’ın da ortalarında bulunduğu XRP yanlısı avukatlar gelişmeye reaksiyon gösterdi.  SEC v. Ripple davasında mahkemenin dostu (“amicus curiae”) olarak binlerce XRP sahibini temsil eden Avukat Deaton, fotoğrafın savaşta ön cepheye liderlik eden iki büyük genel danışmanı gösterdiğini söyledi. CryptoLaw’ın kurucusu, Grewal ve Alderoty’ye bir hürmet gösterisi olarak “şapkasını çıkardığını” söyledi.

Bu gelişme, avukat John Deaton’ı heyecanlandırdı. Çünkü kendisi, Mart ayında SEC’in yaptırımlarıyla karşı karşıya kalan kripto şirketlerinin fikirlerini paylaşmaları gerektiğini söylüyordu. Avukat, şirketlerin komiteye karşı kendilerini savunmak için koordineli stratejiler geliştirmelerini tavsiye ediyordu. Bu nedenle en son gelişme, Deaton için heyecan verici duruyordu. Görünüşe nazaran Coinbase ve Ripple, Deaton’ın davetine kulak verdi ve görüşmeyi tercih etti.   Avukat Morgan da, Coinbase ve Ripple’ın Baş Hukuk Vazifelileri ortasındaki toplantıya yönelik heyecanını lisana getirdi. Avukat Morgan, ortak bir düşmana karşı takım çalışmasından daha âlâ bir şey olmadığını belirtiyor.

Coinbase ve Ripple’ın “ortak düşmanı” kim?

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun hem Ripple’ı hem de Coinbase’i maksat aldığını belirtmekte gerek. Hem Ripple hem de Coinbase şu anda Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’yla (SEC) meseleler yaşıyor.  SEC, Ripple ve iki yöneticisini 2020’de kayıtsız menkul değerler sunmakla suçlamıştı. Bu yıl, menkul değerler düzenleyicisi Şubat ayında Coinbase’e bir Wells Bildirimi yayınladı. 

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere  Wells Bildirimi, SEC’in alıcıya kurulun menkul değerler maddelerinin muhtemel ihlali nedeniyle kendilerine karşı yaptırım uygulamayı planladığını bildiren resmi bir bildirimdir.  Toplantıda neler konuşulduğunu öğrenmek isteyen Avukat Morgan, Ripple’ın Coinbase’in Mandamus Yazısı dilekçesinde bir amicus curiae özeti sunmayı planlayıp planlamadığını sordu.  Coinbase, geçen ay SEC’e, düzenleyiciyi kriptolara mahsus bir kural koymaya zorlamak için dava açmıştı.

BTC Piyasası: Ripple ve Coinbase’den Bilinmeyen Toplantı! Listeleme mi Var? 1

XRP Coinbase’e tekrar girecek mi?

Bu ortada, kimi XRP meraklıları bu fırsatı kullanarak Coinbase’i XRP’yi yine listelemeye çağırdı. Coinbase’in SEC’in açtığı davanın akabinde Ripple ile alakalı kripto XRP’yi listeden çıkardığını belirtmek gerekir. Tartışmalı tokenın en büyük Amerikan kripto para borsasına geri dönüp dönmeyeceği belirli değil.  Bir XRP topluluğu üyesi olan Jon Mann, “Şimdi XRP’yi tekrar listeleyin,” dedi.   Bu satırların yazıldığı sırada toplantıda neler konuşulduğuna dair şimdi bir bilgi bulunmuyor. Şirketler, SEC’in olumsuz yaptırımlarına karşı kendilerini nasıl savunacakları konusunda fikir alışverişinde bulunuyor olabilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap