Ripple ve Bu 5 Altcoin’den Kritik Paydaşlık Duyuruları Geldi!

Ripple ve Bu 5 Altcoin’den Kritik Paydaşlık Duyuruları Geldi!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple ve Bu 5 Altcoin’den Kritik Paydaşlık Duyuruları Geldi!

Kripto para piyasası, çeşitli iştiraklerle büyümeye devam ediyor. Bu yazımızda, Ripple ve 5 altcoin projesinin duyurduğu en son iştirakleri ele alacağız. İşte detaylar…

Ripple, SBI Remit ile ortak oldu

SBI Group’un global para transferi kısmı SBI Remit ve öncü Blockchain şirketi Ripple, milletlerarası para transferlerinin görüntüsünü yine şekillendirecek stratejik bir atakla, SBI Ripple Asia’yı doğuran çığır açan işbirliklerini açıkladılar. Bu yenilikçi teşebbüsün odak noktası, Ripple’ın XRP dayanaklı havale tahlilini Filipinler, Vietnam ve Endonezya’daki banka hesaplarına tanıtmak ve uygulama basamağını bu ay başlatmaktır.

SBI Remit, 2017’den bu yana hudut ötesi para transferleri için Ripple’ın son teknoloji hizmetlerinden yararlanıyor. 2021’deki dönüm noktası niteliğindeki bir gelişmede, Ripple teknolojisiyle desteklenen bir kripto para ünitesi tahlili sunarak, Japonya’da XRP’yi iki yasal para ünitesi ortasında aracı para ünitesi olarak kullanan birinci milletlerarası para transferi hizmeti oldu ve fonların Filipinler’deki bir kripto para cüzdanına aktarılmasını kolaylaştırdı. Bu kayda kıymet muvaffakiyetin üzerine inşa edilen genişleme artık üç Güneydoğu Asya ülkesindeki banka hesaplarını kapsayacak.

Ponta ile Avalanche, işbirliğine gitti

Blockchain dünyasının bir diğer köşesinde, tanınan sadakat ödül programı ‘Ponta’nın gerisindeki Japon kuruluşu Loyalty Marketing, Inc. 2023 yılı sonuna kadar Ponta’yı Blockchain’e taşımak için blok zinciri hizmetleri sağlayıcısı PlayThink ile stratejik bir iştirak kurduğunu açıkladı. Bu dönüştürücü teşebbüs, Loyalty Marketing’in yaklaşık 100 milyon hesaptan oluşan devasa kullanıcı tabanına Web3 hizmetleri sağlamak için Avalanche’ın yenilikçi Subnet altyapısından yararlanacak.

PlayThink ve Loyalty Marketing ortasındaki işbirliği, Blockchain ve sadakat ödül programları dünyasında kıymetli bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Ponta’nın Avalanche Blockchain ekosistemine entegrasyonu, NFT’ler üzere dijital koleksiyonların milyonlarca kullanıcıya verilmesi ve dağıtılması da dahil olmak üzere dijital sadakat ödüllerinin geleceğine yanlışsız bahadır bir adımı temsil ediyor.

dYdX, Cosmos ağına yönelik planını duyurdu

Bu ortada, merkezi olmayan borsa (DEX) platformu dYdX kıymetli bir değişim için hazırlanıyor. Ekosistemlerini Ethereum ağından zincirler ortası ağ Cosmos’a taşırken “tamamen merkezsizleştirilmiş” bir buyruk defteri borsası sunmayı planlıyorlar. Kore Blockchain Haftası 2023’te dYdX Vakfı CEO’su Charles d’Haussy, DEX’in borsada merkezi olmayan buyruk defterleri uygulama planları ve ekosistemini yeni bir Blockchain ağına nasıl kaydırmayı planladığı hakkında konuştu.

BTC Piyasası: Ripple ve Bu 5 Altcoin’den Kritik Paydaşlık Duyuruları Geldi! 1

Alchemy Hisse, Polygon’un zkEVM zinciri ile entegre oluyor

Son olarak Alchemy Hisse, ödeme hizmetlerini Polygon’un yeni zkEVM zincirine yerleştiriyor. ZkEVM ekosistemini destekleyen birinci fiat-kripto on-ramp sağlayıcılarından biri olmayı hedefliyor. Bu gelişme, dünyanın dört bir yanından ağ kullanıcılarının artık tercih ettikleri mahallî fiat ödeme formüllerini kullanarak kripto para satın alabilecekleri manasına geliyor. Yeni zero-knowledge proof ağı üzerine inşa edilen geliştiriciler artık Alchemy Pay’in dApp’ler ve platformlar tarafından en az maliyet ve zahmetle kolaylıkla entegre edilebilen ve dağıtılabilen direkt müşteriye eklentisinden yararlanabilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap