Ripple, SEC Davası İçin Yeni Karar Tarihini Açıkladı!

Ripple, SEC Davası İçin Yeni Karar Tarihini Açıkladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple, SEC Davası İçin Yeni Karar Tarihini Açıkladı!

Ripple, son 1. Çeyrek 2023 mali raporunda, dava sonucuna yönelik kararın yıl sonundan evvel gelmesini beklediğini söyledi. Uzmanlar, SEC davası için yeni kararın çok yakında ortaya çıkmasını bekliyor.

Ripple-SEC davasında kritik karar çıkmak üzere

Önde gelen Silikon Vadisi teknoloji şirketi, iki yıldan uzun müddettir devam eden SEC davası hakkında güncelleme sağladı. Yargıç Analisa Torres tarafından verilen 6 Mart 2023 tarihli buyruğu vurguladı. Karar, mahkemenin özet kararda hangi SEC ve Ripple uzman görüşlerini dikkate alabileceğine yer veriyor.

Ripple ayrıyeten, mahkemenin, XRP yatırımcılarının beklentileri hakkında tabir veren SEC uzmanlarından birinin görüşünü kayıtlardan sildiğini öne sürdü. Tıpkı formda, XRP fiyatındaki değişime neyin sebep olduğunu belirlemeye çalışan diğer bir SEC uzmanının tabiri de silindiğini belirtti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple, SEC Davası İçin Yeni Karar Tarihini Açıkladı! 1

XRP topluluğunun üyeleri, Yargıç Torres’in davayla ilgili özet kararını hevesle bekliyor. Son haftalarda özet karara ait zamanlama üzerinde ortaya çıkan tarihler şu şekilde…

Özet kararın bu tarihlerde ortaya çıkması bekleniyordu

Özellikle davayı yakından takip eden XRP yanlısı avukat James K. Filan’ın 31 Mart kestirimi pek çok kişinin beklediği üzere gerçekleşmedi. CryptoLaw’ın kurucu avukatı John Deaton, kararın 6 Mayıs 2023’te yahut daha evvel gelebileceğini varsayım etmişti. Ek olarak, Ripple’ın CEO’su, kararın 2023’ün birinci yarısında gelebileceğini varsayım ediyor.

Ripple, son 1. Çeyrek 2023 mali raporunda, özet karar kararının yıl sonundan evvel gelmesini beklediğini söylüyor. Fakat, özet kararın “zamanlamanın sonuncu olarak mahkemeye bağlı olduğunu” tez ediyor.

Ripple Labs, SEC’in kripto düzenlemelerine yaklaşımına ateş açtı

Blockchain şirketine nazaran ABD, kripto sanayisi için net kurallar oluşturmak yerine yaptırım yoluyla düzenlemeye odaklanmaya devam ediyor. ABD’li düzenleyicilerin kural koymayı benimsemek yerine yaptırım aksiyonlarını tercih ettikleri birkaç örnekten alıntı yaptı. Ripple, Paxos ve Coinbase’e Wells Bildirimi yayınlayan SEC’e işaret etti.

Ayrıca, CFTC tarafından Binance ve CEO’su CZ’ye karşı açılan davaya dikkat çekti. CFTC, Binance ve CEO’sunun ABD ticaret ve türev maddelerini ihlal ettiğini sav etti. Bu ortada, Ripple’ın SEC davasıyla ilgili güncellemesi, Garlinghouse’un ABD’nin kripto para ünitesi düzenlemeleri açısından geriye yanlışsız ilerlediğini sav etmesinden birkaç saat evvel geliyor.

Ripple (XRP), 20202de SEC davası sonrasında piyasada önemli bir satış baskısı yaşadı. Kısa müddette çift haneli bedel kaybetti. Dava açıklamasının yapıldığı 22 Aralık 2020’den yalnızca birkaç gün sonra, XRP fiyatı %60’a kadar düştü. O vakitten beri, XRP fiyatı dalgalı bir seyir izliyor. 2021 yılının başında kısmen toparlanmaya başladı. Btcpiyasasi.com olarak Ripple lehine bir dava sonucunda analistlerin XRP fiyatında beklediği düzeylere bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap