Ripple Rüzgarı Sona Mı Erdi? XRP Tahlili

Ripple Rüzgarı Sona Mı Erdi? XRP Tahlili

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Rüzgarı Sona Mı Erdi? XRP Tahlili

Geçtiğimiz aylarda SEC davasında somut bir orta zafer elde eden Ripple’ın altcoin ünitesi XRP bir anda bedelini ikiye katladı. Uzun müddetin akabinde kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken Ripple, devrinin en çok kazandıran büyük altcoini olmuştu. Lakin günümüzde kelam konusu yükselişin kalıcı olmadığına şahit olduk.

Uzun vadeli yatırım yapan XRP severler, ne vakit yine roket emojisi atacaklarını merak ediyor. Bu haberimizde Ripple’a dair son gelişmelere değinerek XRP fiyatı ve teknik görünümünü inceleyeceğiz.

Sosyal İlgi Azaldı!

Kripto paraların ne kadar tanınan olduğuna dair yapılan incelemelerde Google Trends dataları büyük kıymet arz ediyor. Yargıç Analisa Torres’in SEC davasında açıkladığı karar ile arama motorlarında sıkça aratılan XRP için bu durum uzun mühlet devam etmedi.

BTC Piyasası: Ripple Rüzgarı Sona Mı Erdi? XRP Tahlili 1

Google Trends endeksine nazaran 9-15 Temmuz tarihinde “XRP” anahtar sözü 100 puan ile tepeyi gördü. Bu devrin akabinde ise arama endeksi devamlı aşağı hareket etti. Google’ın 0-100 ortası bir bedel ile tabir ettiği ilgi metriği an itibariyle 21 puanda seyrediyor.

Arama motorlarının ölçtüğü ilgideki düşüşü on-chain metrikleri tahlil eden platformlar da onaylıyor. Santiment’in datalarına nazaran Ripple etrafındaki yatırımcı hissiyatı son 4 haftanın en düşük düzeyine geriledi. Uzmanlar, SEC’in temyize gitmesi nedeniyle bu durumun meydana geldiğini belirtti.

Küçük Balinalar Satıyor, Büyükler XRP Alıyor!

Santiment’in paylaştığı piyasa bilgileri de altcoin ünitesi üzerindeki baskıyı ortaya koyuyor. On-chain metriklere nazaran 100 bin – 1 milyon ortasında XRP sahibi olan cüzdanlar son haftalarda satış yaptı.

BTC Piyasası: Ripple Rüzgarı Sona Mı Erdi? XRP Tahlili 2

Diğerlerine nazaran küçük çapta kalan yatırımcılar satış yaparken bilhassa 10 – 100 milyon ortasında XRP sahibi olan balinalar alım yaptı. Kelam konusu yatırımcı kümesinin satışı göğüslemediği bir senaryoda kripto para ünitesi daha da düşebilirdi.

XRP Fiyatı

Ripple’ın mahallî altcoin ünitesi, SEC kararının akabinde kazandığı bedelin tamamını günümüzde kaybetti.

BTC Piyasası: Ripple Rüzgarı Sona Mı Erdi? XRP Tahlili 3XRP grafiği.

Popüler kripto para ünitesi bilhassa 0.558$ takviyesini kaybetmesinin akabinde kalıcı bir düşüş yaşadı. Günlük döneme nazaran altcoin için bir sonraki takviye düzeyi olan 0.416$ büyük değer taşıyor. Bu sayının altında kapanışlar gerçekleşir ise 0.353$’e kadar satış devam edebilir.

Ripple, eski takviye ve yeni direnci 0.558$’i geçtiği takdirde ise yatırımcılar tekrar gözünü üste dikebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap