Ripple İngiltere’de Kritik Adımını Attı! XRP Fiyatı Artar Mı?

Ripple İngiltere’de Kritik Adımını Attı! XRP Fiyatı Artar Mı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple İngiltere’de Kritik Adımını Attı! XRP Fiyatı Artar Mı?

Ripple, ABD SEC’e karşı kazandığı kısmi zaferin akabinde İngiltere’de kritik bir atak yaptı. Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi’ne (FCA) bir kripto varlık firması olarak kayıt müracaatında bulundu.

Ripple kritik hamleyi yaptı

Firmanın sözcüsü yaptığı açıklamada, ödeme protokolü Ripple’ın kısa mühlet evvel yaptığı atılıma yer verdi. Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi’ne (FCA) bir kripto varlık firması olarak kayıt müracaatında bulunduğunu söyledi. Şirket ayrıyeten bölgedeki büyük yatırımının bir kesimi olarak İrlanda’da bir ödeme lisansı arıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple İngiltere’de Kritik Adımını Attı! XRP Fiyatı Artar Mı? 1

Kayıt, Ripple’ın XRP’nin bir menkul değer olarak sınıflandırılması konusunda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na karşı kazandığı kısmi zaferin akabinde sunuldu. Ripple ve daha geniş kripto topluluğu tarafından bir kazanımdı çıkan karar. Buna nazaran XRP tokeninin kurumsal yatırımcılara satıldığında bir menkul değer olduğunu belirtiyor. Lakin kişisel yatırımcılara satıldığında menkul değer olmadığını tabir ediyor. Dava hala SEC tarafından temyize açık.

İngiltere’yi odak noktası yapmak

Amerika Birleşik Devletleri’nde SEC tarafından yürütülen yaptırım dalgası var. Daha fazla kripto firması düzenleyici netlik ve destekleyici bir iş ortamı için Birleşik Krallık’a bakıyor. Kısa bir müddet evvel, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (A16z), siyaset yapıcılar ve FCA ile “aylar süren yapan görüşmelerin” akabinde ABD dışındaki birinci yeni ofisini Londra’da açtığını duyurdu. Ayrıyeten denizaşırı genişlemenin temel nedeni olarak “öngörülebilir bir iş ortamını” gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple İngiltere’de Kritik Adımını Attı! XRP Fiyatı Artar Mı? 2

Haziran ayında, kripto para ünitelerini klasik varlıklara uygulanan tıpkı kurallar altına alan bir yasa tasarısı Kral Charles’ın kraliyet onayını aldıktan sonra maddeleşti. Yeni yasa Hazine, Finansal Davranış Otoritesi (FCA), İngiltere Merkez Bankası ve Ödeme Sistemleri Düzenleyicisi’ne kripto işletmeleri için düzenlemeler getirme ve uygulama yetkisi veriyor.

Yakın tarihli bir öteki gelişmede de farklı bir durum ortaya çıktı. Üst meclisteki milletvekilleri, yetkililerin yasadışı maksatlarla kullanılan kripto para ünitelerini maksat alma kabiliyetini genişletmeyi amaçlayan bir mevzuatın taslaklarını tartıştı. Tasarı, yetkililerin kripto varlıklarına el koyma ve geri alma konusunda daha fazla esnekliğe sahip olmalarını sağlayacak kararlar içeriyor.

XRP fiyatı

Btcpiyasasi.com olarak bu gelişme sonrasında çabucak XRP fiyatına baktık. XRP fiyatına baktığımızda bugün %5’lik bir gerilemenin olduğunu görüyoruz. Buna nazaran üstteki gelişme XRP fiyatına olumlu yansımadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple İngiltere’de Kritik Adımını Attı! XRP Fiyatı Artar Mı? 3

XRP fiyatına asıl tesir eden ögenin mahkeme kararı olduğunu geçen hafta görmüştük. Buna nazaran XRP fiyatı yaklaşık olarak 0.95 dolara kadar gelmişti. Fakat bugün XRP 0,74 dolar düzeyinden süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap