Ripple, Fortress Trust müşterilerine el uzattı!

Ripple, Fortress Trust müşterilerine el uzattı!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple, Fortress Trust müşterilerine el uzattı!

Ripple, blockchain altyapılı bir teşebbüs olan Fortress Trust’ın güvenlik saldırısına uğraması sonucunda harekete geçti.

Kripto ödeme şirketi Ripple, satın alma muahedesinin bir kesimi olarak Fortress Trust’ın müşterilerinin uğradığı ziyanları karşıladı. Fortress, 7 Eylül’de X üzerinden yaptığı açıklamada, kullanıcıların bulut araçlarının ele geçirilmesiyle etkilendiğini lakin rastgele bir fon kaybı yaşanmadığını söyledi. Bu durumun akabinde bir Ripple sözcüsü, Fortress’in satın alımına dair faaliyetlerin konuşmaların hızlandığını belirtti.

Anlaşma sürecini hızlandırdı

Yaşanılan güvenlik akınıyla birlikte hızlanan satın alma sürecinin bir modülü olarak Ripple devreye girdi. Son olaylar hakkında kapsamlı bir açıklama yapan Ripple sözcüsü, şunları söyledi:

“Geçen hafta yaşanan güvenlik olayının akabinde görüşmeler hızlandı. Bu gelişmeler uzun vadede Ripple için bir mana söz ediyor. Daha evvel Fortress ile potansiyel bir satın alma konusunu tartışmıştık. Neyse ki, Ripple süratli bir halde devreye girip, kullanıcıları düzgünleştirme tarafında faaliyet gösterdi. Fortress teknolojisinde yahut sistemlerinde rastgele bir ihlal yaşanmadı. Fortress, toplumsal medyadaki paylaşımlarıyla birlikte olay hakkında direkt olarak bilgi akışı sağladı.

Güvenlik açığının bir sonucu olarak kaybedilen kripto ölçüsü belirsizliğini koruyor. Bunlara ek olarak Ripple sözcüsü, şirketin muhakkak cüzdanlar yahut müşteriler hakkında yorum yapamayacağını söyledi.

Kripto sanayisinin hem teknik hem de temel tahlil tarafında güzel görünmediğini de ele alırsak, bu olaylarla bir arada XRP fiyatı daha da sarsıldı. Sabah saatlerinde 0,4963 dolardan süreç gören major coin, 0,4588 dolara iğne atarak, yüzde 7,50’lik bir düşüş sergiledi. Son 2 haftada yüzde 17 paha kaybeden XRP, takviye noktası olarak 0,4496 doları muhafazaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap