Ripple Fiyatı Kıymetli Direnci Kırıp 1 Dolara Ulaşır mı?

Ripple Fiyatı Kıymetli Direnci Kırıp 1 Dolara Ulaşır mı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Fiyatı Kıymetli Direnci Kırıp 1 Dolara Ulaşır mı?

Ripple fiyatı, 13 Temmuz’daki 0,938 dolarlık yıllık en yüksek düzeyinden bu yana düştü. Yılın en yüksek düzeyi 700 günlük direnç çizgisinden kopuşun doruk noktasıydı. Pekala, sırada neler var? İşte analist Valdrin Tahiri’nin XRP beklentileri…

Ripple fiyatı için beklentiler ne tarafta?

Ripple’ın XRP’sinin fiyatı geçtiğimiz hafta yıllık bazda rekor kırdı. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere, SEC davasında kısmi bir zafer kazandı. Sonraki gün kısa vadeli bir sıçrama başlarken, artışın yeni doruklara yol açıp açmayacağı bilinmemekte. Ayrıyeten evvelki düşüşe cevap olarak yalnızca bir rahatlama rallisi olup olmadığı şimdi kesin değil. Analist Valdrin Tahiri’ye nazaran XRP için haftalık vakit dilimi yükseliş görünümü gösteriyor. Bunun ana nedeni 700 günlük alçalan direnç çizgisinin kırılmasıdır. Bu cins uzun vadeli yapılardan kopuşlar çoklukla öteki tarafta kıymetli hareketlere yol açar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Fiyatı Kıymetli Direnci Kırıp 1 Dolara Ulaşır mı? 1

Kırılmanın akabinde XRP 0,54 dolarlık yatay alanın üzerine çıkarak büyük bir boğa mum çubuğu (yeşil simge) oluşturdu. Bu, fiyatı birebir hafta reddedilen 0,90 dolarlık bir sonraki dirence taşıdı (kırmızı simge). Fiyat şu anda bu iki düzey ortasında süreç görüyor. Haftalık RSI yükselişin devamını destekliyor. Yatırımcılar piyasa şartlarını değerlendirirken RSI’ı bir piyasanın çok alım ya da çok satım durumunda olup olmadığını belirlemek ve bir varlığı biriktirmeye ya da satmaya karar vermek için bir momentum göstergesi olarak kullanır. RSI kıymeti 50’nin üzerindeyse ve trend üst taraflı ise boğalar hala avantajlıdır. Lakin paha 50’nin altındaysa bunun tam zıddı geçerlidir. Gösterge 50’nin üzerinde ve artıyor. Yani analiste nazaran bu da yükseliş eğilimine işaret ediyor.

XRP fiyatı 0.9 doları tekrar görecek mi?

Kısa vadeli vakit dilimindeki teknik tahlil, 13 Temmuz’daki yılın en yüksek düzeyinden bu yana devam eden azalan direnç çizgisinden bir kopuş olduğunu gösteriyor. Kırılmanın akabinde XRP, sınırı takviye olarak doğruladı (yeşil simge) ve artış oranını hızlandırdı. Lakin bu artış yükselen bir paralel kanalın içinde kaldı. Bu çeşit kanallar çoklukla düzeltici yapılar içerir. Fiyat, kanalın direnç çizgisi ve yatay bir direnç alanı tarafından oluşturulan 0,83 dolarlık direnç düzeylerinin birleştiği bir noktada süreç görüyor. Analist Tahiri’ye nazaran fiyatın kırılması ya da reddedilmesi gelecekteki trendi belirleyebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Fiyatı Kıymetli Direnci Kırıp 1 Dolara Ulaşır mı? 2

Fiyat kırılırsa, daha evvel belirtilen 0,90 dolarlık uzun vadeli dirence bir artış beklenecektir. Lakin, fiyat reddedilirse, bu muhtemelen artışın düzeltici olduğunu gösterecektir. Bu durumda, fiyat muhtemelen kanaldan ayrılacak ve 0,54 dolarlık uzun vadeli dayanağa düşecektir. Bu nedenle, gelecekteki XRP fiyat eğilimi muhtemelen fiyatın kanaldan çıkıp çıkmadığına yahut reddedilip reddedilmediğine nazaran belirlenecektir. Bir kırılma durumunda, 0,90 dolara kadar bir artış beklenecektir. Lakin, fiyatın düşmesi halinde 0,54 dolara kadar keskin bir düşüş yaşanabilir. Bu sırada, aylık bazda XRP’nin fiyatındaki yükseliş ile hacim açısından Bitcoin’i geride bıraktığını belirtmekte yarar var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Fiyatı Kıymetli Direnci Kırıp 1 Dolara Ulaşır mı? 3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap