Ripple Davasında Sıcak Gelişmeler: Son Atılımlar Yapılıyor!

Ripple Davasında Sıcak Gelişmeler: Son Atılımlar Yapılıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davasında Sıcak Gelişmeler: Son Atılımlar Yapılıyor!

ABD SEC, Ripple davasındaki avukatlarından birinin geri çekmek için müracaat yaptı. Bu ortada, Ripple’ın hukuk müşaviri, firmanın 2024’ün ikinci çeyreğinde rastgele bir vakitte duruşmaya hazır olduğunu söyledi.

ABD SEC, bir avukatı Ripple davasından çekti

Ripple davasının her iki tarafındaki hukuk takımlarında kimi değişiklikler yaşanıyor. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, Caleb J. Robertson, 22 Ağustos 2023 tarihinde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ismine New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi’ne çıktı.

Son gelişmede bir, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) Çarşamba günü Ripple davasındaki avukatlarından birinin geri çekilmesi için bir dilekçe verdi. SEC, 23 Ağustos 2022 tarihli bir evrakta, avukat Pascale Guerrier’in artık Ripple Labs’a karşı açılan davanın bir kesimi olmadığını söyledi. Lakin belgede, daha evvel kaydedilen öteki avukatların kurumu temsil etmeye devam ettiğini belirtti. SEC, “Bayan Guerrier artık bu davaya katılmıyor. SEC, bu hususta kayıtlı başka avukatlar tarafından temsil edilmeye devam ediyor.” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davasında Sıcak Gelişmeler: Son Atılımlar Yapılıyor! 1

SEC’in avukatı çekme nedeni belirli değil!

Bu ortada avukatın SEC’in durumuyla ilgili uyuşmazlıklar nedeniyle çekilmek isteyip istemediği şu an itibariyle bilinmiyor. Ajans yetkilileri, 2023’ün başından bu yana kripto işletmelerine karşı aldığı sıkı yaptırım tedbirleri nedeniyle tenkitlerin gayesi oldu. Öte yandan, ABD’li milletvekilleri memleketler arası piyasalarda dolarsızlaşma tehdidine ait tasalarını lisana getiriyorlar.

Ripple, SEC müsabakası için hazırlanıyor

Ripple’ın hukuk müşaviri, firmanın 2024’ün ikinci çeyreğinde rastgele bir vakitte duruşmaya hazır olduğunu tabir etti. Avukat Michael K. Kellogg, Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nden Analisa Torres’e hitaben yazdığı resmi bir mektupta, Ripple’ın belirtilen müddet boyunca duruşmaya hazır olduğunu belirtti. Ayrıyeten, rastgele bir karartma tarihi olmadığını kaydetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davasında Sıcak Gelişmeler: Son Atılımlar Yapılıyor! 2

Bu duyuru, devam etmekte olan davayla ilgili bir dizi değerli gelişmenin akabinde geldi. Bundan yalnızca bir gün evvel Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, itibarlı Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP’nin önde gelen iki avukatını yanına alarak savunmasını güçlendirdi. Michael A. Schulman ve Caleb J. Robertson, Garlinghouse’u temsil etme niyetlerini söz ettiler.

Davada taraflar karşılıklı atılımlar yapıyor

Ancak, önümüzdeki yolun zorlukları da yok değil. Fevkalade düzenleyici kurum kısa bir müddet evvel Yargıç Torres’in evvelki bir kararını temyize götürmek için adımlar attı. Daha evvel Mahkeme, kripto platformlarındaki Ripple (XRP) satışlarının kayıtsız menkul değerler olarak nitelendirilmediğine karar verdi. Bu doğrultuda SEC’in argümanlarını reddetti. SEC’in temyiz talebi de bu kararın akabinde geldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple Davasında Sıcak Gelişmeler: Son Atılımlar Yapılıyor! 3

SEC’in süreksiz bir temyiz müracaatında bulunma uğraşları geçtiğimiz günlerde ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi tarafından kabul edildi. SEC resmi olarak temyiz talebinde bulundu. Fakat, mahkeme şimdi buna müsaade vermedi. Her iki tarafın da kripto alanında dönüm noktası olabilecek bir duruşma için hazırlandığı açık.

XRP fiyatı için sırada ne var?

Yargıç Analisa Torres’in ferdi alıcılar için XRP token satışına ait tarihi Özet Kararının akabinde Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir benimseme dalgası gördü. Coinbase ve Kraken üzere kripto borsaları tokenı tekrar listeledi. Temmuz 2023 Kararı ışığında XRP fiyatı anında sıçrama yaptı. Token için bir sonraki fiyat rallisi dalgası için öteki bir düzenleyici gelişme yahut davada ilerleme gerekecek mi?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap