Ripple davasında sıcak gelişme: Çekiliyorlar!

Ripple davasında sıcak gelişme: Çekiliyorlar!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple davasında sıcak gelişme: Çekiliyorlar!

Ripple ve SEC ortasındaki dava devam ederken, SEC’in saflarında yer alan iki avukat davadan çekilmeye karar verdi.

Kripto ekosisteminin değerli husus başlıklarından birisi olan Ripple ve SEC davası tüm süratiyle devam ediyor. Davanın sonuçlanacağı gün merakla beklenilirken, gelişmeler ise piyasada gündem yaratıyor. Daha evvel Ripple, davada kazanmaya çok yaklaşmıştı. Bu durum, XRP fiyatını neredeyse 1 dolara itti.

Ripple’ın davada güçlenmesi, SEC’in kan kaybetmesine yol açtı. SEC’in saflarında yer alan avukatlar davadan tek tek çekiliyor. Coingape’in yapmış olduğu habere nazaran, SEC avukatları Richard Best ve Robert Moye davadan çekilme kararı aldı.

SEC’te yaprak dökümü sürüyor

ABD’de SEC ve Ripple ortasında süren dava ağır bir formda işleniyor. Yargıç Analisa Torres ve mahkeme yetkilileri, bulgular ve avukatların görüşleri üzerine süreci yönetiyor. Tüm bu süreçlerin ortasında, sıcak bir gelişme olarak, SEC’in avukatlarının masadan kalkması ise dikkat çekiyor.

BTC Piyasası: Ripple davasında sıcak gelişme: Çekiliyorlar! 1

SEC’in üç avukatı, davada kalan savlar üzerine bir duruşma planlanmasının akabinde çekilme kararı aldı. Geçtiğimiz gün SEC avukatı Pascale Guerrier davaya devam etmeme talebinde bulunmuş ve Torres tarafından bu talep kabul edilmişti. Guerrier’in çabucak akabinde iki isim daha davadan çekildi. SEC avukatları Richard Best ve Robert Moye, SEC’i yalnız bıraktı.

Mahkemeye sunulan müracaatların başka ayrı yapıldı. SEC, avukatları Best ve Moye’nin devam etmeyeceği konusunda mahkemeyi bilgilendirdi. Yargıç, Best’in geri çekilme talebini onayladı. Lakin şimdi Moye’nin talebi onaydan geçmedi.

SEC’in kan kaybı sürerken, Ripple’ın davada eli güçlenmeye devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap