Ripple Davası Ne Vakit Biter? XRP Hangi Tepeleri Görür?

Ripple Davası Ne Vakit Biter? XRP Hangi Tepeleri Görür?

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Davası Ne Vakit Biter? XRP Hangi Tepeleri Görür?

Ripple, Yargıç Analisa Torres’in XRP tokeninin bir menkul değer olmadığına karar vermesiyle, Blockchain şirketinin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile olan yasal savaşından muazzam bir zafer kazandı. Bununla birlikte, XRP topluluğu davadan uzaklaşmadan evvel hala son kararı bekliyor. Bu belirsizliğin ortasında yapay zeka ve analistler XRP için varsayımlarını paylaşıyor.

Ripple davası için alternatifler neler?

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, mahkemenin de belirttiği üzere Ripple Labs, XRP tokenini halka açık kripto para borsalarında perakende yatırımcılara satarak federal menkul değerler yasasını ihlal etmedi. Bununla birlikte, yargıç kurumsal yatırımcılara yapılan XRP satışlarının aslında menkul değer satışı olduğuna karar verdi. Bu yüzden, SEC kendisi için kısmi bir kar elde etti.

Şimdi, en son kararın mümkün sonuçları kıymet kazanıyor. Her iki tarafın da bir mutabakata varması ve davayı tahlile kavuşturması, bizi bu sonuca götürecek. Tarafların uzlaşmaya varamadığı farklı bir senaryoda ise dava mahkemeye taşınabilir. Öte yandan, taraflardan birinin davayı temyize götürmesi de bir mümkünlük.

Ripple davası tam olarak ne vakit sona erecek?

Özellikle hukuk uzmanları, düzenleyicinin bir sonraki hareket biçimi konusunda bölünmüş durumda. Uzmanlar, SEC’in Yargıç Torres’in kararına itiraz edip XRP’nin bir menkul değer olmadığı sonucunu bilakis çevirmeye çalışıp çalışmayacağı ya da Ripple ile anlaşıp kripto ticaret platformu Coinbase üzere kripto sanayisine saldırabileceği farklı bir cepheye yönelip yönelmeyeceğini tartışıyor.

BTC Piyasası: Ripple Davası Ne Vakit Biter? XRP Hangi Tepeleri Görür? 1

SEC, lider Gary Gensler’in idaresinde bir temyize giderse, mali açıdan da dahil olmak üzere daha da makûs bir kayba uğrayabilir. Ayrıyeten, Ripple’ın birinci temyizi bir sonraki başkanlık seçimine yahut ötesine kadar uzatması mümkün. Bundan sonra Gensler muhtemelen gidecek. Zira yüksek mahkemeler problemleri kısmen karara bağlamamayı tercih eder. Dahası, ekseriyetle son bir karar olana kadar bekler. Bu bağlamda, hukuk uzmanı Jeremy Hogan’ın da şu değerlendirmeyi yapıyor:

Eğer, SEC temyizi kazanırsa, duruşma düzeyindeki kimi olumsuz davaları geri çeker. Lakin temyiz evresinde kaybederse, artık 2. Bölge Temyiz Mahkemesi (DCA) Bölgedeki her Mahkeme bu karara uymak zorunda. Sözün tam manasıyla bir köstebek yuvasını dağa dönüştürebilirler.

Gerçekten de, SEC’in bunun eforlarına değmediğini fark ederse, mutabakata karar vermesi mümkün. Bu durumda XRP topluluğu tüm sıkıntıyı çok daha çabuk geride bırakır. Her iki durumda da Ripple için olumlu bir sonuç olur. Bu da, Yargıç Torres’in kararının akabinde olduğu üzere, XRP fiyatında bir artış manasına gelecektir.

XRP fiyat tahminleri

Basın saatine nazaran, XRP son 24 saatte %0,21 artarak 0,714 dolar fiyattan el değiştiriyordu. Ayrıyeten, evvelki yedi günde %7,77 düşüş kaydetti. Bununla birlikte, aylık grafiğinde %51,09’luk kıymetli bir çıkar elde etti.

BTC Piyasası: Ripple Davası Ne Vakit Biter? XRP Hangi Tepeleri Görür? 2XRP 30 günlük fiyat grafiği.

Bu ortada, Google’ın yapay zeka (AI) aracı Bard, Ripple’ın yasal zaferinden sonra XRP için 2023’ün sonuna kadar ortalama 1,30 dolarlık bir fiyata ulaşmanın yanı sıra yıl sonuna kadar 0,47 dolar yahut 0,71 dolarlık daha muhafazakar varsayımlar de dahil olmak üzere çeşitli potansiyel fiyat iddialarını listeliyor.

Buna kıyasla, kripto varsayım platformu PricePredictions tarafından kullanılan makine tahsili algoritması, XRP’nin Ağustos 2023 sonunda 0,71 dolardan süreç göreceğini öngörüyor. Böylelikle, önümüzdeki 30 gün içinde hafif bir düşüşe işaret etti. Kripto analisti CoinsKid, XRP’nin 2023’ün sonuna kadar 6 dolar fiyatına ulaşabileceği istikametinde bir görüş paylaştı. Daha yakın bir vakitte, kripto piyasası uzmanı Cryptoinsightsuk, XRP token için SEC sonrası beş potansiyel fiyat sonucunu listeledi. Bunlar ortasında 10-15 dolara kadar bir boğa koşusu da var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap