Ripple Davası İçin Sıcak Gelişme: Yargıç Onayladı!

Ripple Davası İçin Sıcak Gelişme: Yargıç Onayladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Davası İçin Sıcak Gelişme: Yargıç Onayladı!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile Ripple Labs ortasında devam eden yasal uğraşta değerli bir gelişme dikkat çekti. Yargıç Analisa Torres bir yatırım bankacısı beyan sahibinin ortaya çıkmasına yeşil ışık yaktı. Karar, Ripple’ın SEC ile tıpkı hukuk ofisinden bir yatırım bankacısı beyan sahibinin dahil edilmesine birinci başta karşı çıkmasının akabinde geldi. Sanıklar ortasında telaşlara yol açtı. İşte Ripple davası için dikkat çeken en son gelişmeler…

Ripple davası için kıymetli karar açıklandı

Ünlü hukuk firması Sidley Austin LLP’den hukuk profesyoneli Andrew A. Kunsak’a, SEC v. Ripple Labs davasında yatırım bankacısı beyanı rolünü üstlenmesi için Yargıç Torres tarafından müsaade verildi. Bu kıymetli karar resmi bir mahkeme evrakıyla açıklandı. Duruşmanın detayları “Sidley Austin LLP, 787 Seventh Avenue, New York 10019 adresinden Andrew A. Kunsak, bu Mahkemenin düzgün niyetli bir üyesi olarak, üstte belirtilen davada Yatırım Bankacısı Beyan Sahibi olarak saygıdeğer bir formda yer almaktadır,” sözleriyle özetlendi.

BTC Piyasası: Ripple Davası İçin Sıcak Gelişme: Yargıç Onayladı! 1

Mahkemenin genel gayesi, daha evvel alınmış ve mühürlü kalmış bir mahkeme kararına cevaben zımnî bilgilerin ifşa edilmesini önlemektir. Bu karar iki kıymetli ret ile ilgilidir. Bunların birincisi, SEC’in Hinman Konuşma Evraklarını mühürleme talebi. İkincisi ise Ripple’ın hem programatik hem de kurumsal XRP satışlarından kaynaklanan gelirlerle ilgili bilgileri mühürleme talebi. Yatırım bankacısı beyan sahibinin iştiraki, bilhassa SEC’in Yargıç Torres’in özet yargı kararını takiben bir temyizi değerlendirdiği sırada, devam eden belirsizliklerin ortasında paydaşların çıkarlarını müdafaa isteğinden kaynaklanmaktadır.

ABD SEC, süreksiz temyiz başvurusu yaptı

Yasal drama devam ederken, ABD SEC, Yargıç Torres’in XRP’nin programlı satışlarının Howey Testi tarafından belirlenen menkul değer tarifine girmediği istikametindeki kararına karşı süreksiz bir temyiz müracaatında bulundu. SEC, mahkemeden temyiz müracaatında bulunmak için müsaade istemenin yanı sıra, mahkeme telaşlarını giderene kadar öbür süreçleri durdurmayı da amaçlıyor. Ripple’ın Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, XRP’nin bir menkul değer olarak sınıflandırılmasına itiraz etmekten çok, niyetlerinin mahkemeden temyiz için müsaade almak olduğunu ileri sürerek kurumun duruşunu netleştirdi.

BTC Piyasası: Ripple Davası İçin Sıcak Gelişme: Yargıç Onayladı! 2

Yasal çekişmelerin ortasında, XRP’nin fiyatı değişim yaşadı. Btcpiyasasi.com bilgilerine nazaran son 24 saat içinde yüzde 3’lük bir düşüş yaşadı. Bu da kripto para ünitesinin yazım sırasında 0,60 dolar bedelinde olmasıyla sonuçlandı. Bununla birlikte, kripto topluluğu içindeki genel his, yakın gelecekte üst istikametli ivme potansiyeli konusunda optimistliğini koruyor üzere duruyor. Önümüzdeki süreçte, Ripple davası için daha fazla gelişme beklenmekte.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap