Ripple Davası İçin Bu 2 Tarihe Dikkat!

Ripple Davası İçin Bu 2 Tarihe Dikkat!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Davası İçin Bu 2 Tarihe Dikkat!

Son olaylarda, XRP kripto para ünitesi, daha geniş bir piyasa düzeltmesinin ortasında değerli bir gerileme ile karşı karşıya kaldı. XRP’nin fiyatını çevreleyen olumsuz his, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) devam eden XRP kararıyla ilgili bir orta temyiz duyurusu ile daha da şiddetlendi. İşte Ripple davası için kıymetli gelişmeler…

Ripple davası için bu tarihler önemli

XRP’nin ardındaki şirket olan Ripple, 1 Eylül’e kadar karşılık vermekle yükümlü olduğu için kendisini çok değerli bir kavşakta bulurken, SEC’e Ripple tarafından gönderilen sonraki cevapları ele alması için 8 Eylül’e kadar müddet verildi. Bu vakit çizelgesi, XRP‘nin yasal duruşunu ve kripto para ünitesinin piyasa performansı üzerindeki potansiyel yansımalarını şekillendireceği için çok kıymetli.

BTC Piyasası: Ripple Davası İçin Bu 2 Tarihe Dikkat! 1

SEC’in mahkeme evrakı, argümanın özüne ışık tuttu ve XRP‘nin bir menkul değer olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmadığından çok destek varlıkların tabiatının hususun merkezinde olduğunu gösterdi. Dosyalama, SEC’in XRP’nin bir menkul değer olarak sınıflandırılmasına ait tespitlerin temyiz incelemesini takip etme niyeti olmadığını açıklığa kavuşturuyor. Bu açıklama, SEC’in içsel kıymetten mahrum bilgisayar kodu olarak nitelendirdiği XRP’nin altında yatan teknolojinin tabiatı hakkında ilgili soruları gündeme getiriyor.

XRP fiyatı gerileme yaşıyor

Bu duyurunun akabinde, XRP için satış aktivitesinde bir artış yaşandı. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu, kripto para ünitesinin fiyatının arka arda ikinci bir ticaret seansı için 0,50 dolar işaretinin altına düşmesiyle ilgili kaygıları artırdı. Pazar günü %3,60’lık mütevazı toparlanmalara ve Cumartesi günü evvelki %2,71’lik artışa karşın, XRP geçen hafta boyunca yüzde 16’nın üzerinde kıymetli bir düşüşle kuşatılmış durumda kaldı.

BTC Piyasası: Ripple Davası İçin Bu 2 Tarihe Dikkat! 2

XRP’nin fiyat tablosunun daha yakından incelenmesi, kripto para ünitesinin hafta sonu karlarının bir kısmından vazgeçerek 0,5277 dolarlık bir değerlemeyle sonuçlanmasıyla somut bir tesir ortaya koyuyor. Bu fiyat düzeyi, XRP’nin şu anda karşı karşıya olduğu süregelen meçhullüğü ve piyasa oynaklığını yansıtan Pazar günkü bedelinden %2,03’lük bir düşüşe işaret ediyor. Önümüzdeki haftalar, XRP’nin yasal savaşlarının gidişatını ve münasebetiyle kripto para piyasasındaki performansını tekrar şekillendirme potansiyeline sahip. Ripple ve SEC bu kritik yasal süreçlere girerken, daha geniş kripto para ünitesi topluluğu, XRP ve genel düzenleyici görünüm üzerindeki tesirleri ölçmek için yakından izleyecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap