Ripple Danışmanı, SEC’i Gaye Aldı: İkiyüzlülük!

Ripple Danışmanı, SEC’i Gaye Aldı: İkiyüzlülük!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple Danışmanı, SEC’i Gaye Aldı: İkiyüzlülük!

Ripple Baş Hukuk Sorumlusu ve Genel Danışmanı Stuart Alderoty, kripto topluluğunu büyülemeye devam eden olayların bir dönüşünde, bir defa daha ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) amaç aldı. Bu kere, SEC’in Ripple Labs davasındaki süreksiz temyiz başvurusunu güçlendirmek için SEC’in yaptığı son müracaat üzerine. Alderoty, SEC’in son atılımını “çelişkili bir değişim” ve “ikiyüzlülüğün” en yeterli örneği olarak nitelendirerek kelamlarını sakınmadı. Grayscale davasında da, federal yargıçlar ABD SEC’in savlarını “keyfi ve kaprisli” olarak eleştirmişti. Yargıç Netburn de, SEC’in çelişkili tavırlarını karakterize etmek için “ikiyüzlülük” terimini kullandı. Buna ek olarak, Ripple’ın İcra Heyeti Lideri Chris Larsen, SEC’in yasal aksiyonlar yoluyla düzenlemeleri uygulama yaklaşımının yakın gelecekte bir sonuca varabileceğini öngörüyor. İşte detaylar…

Ripple danışmanı, SEC’i maksat aldı

Alderoty’nin tenkitleri SEC Lideri Gary Gensler’in kripto düzenlemesine yaklaşımına odaklanıyor. Uzun müddettir kripto kurallarının açık olduğunu ve dal tarafından uyulması gerektiğini savunan Gensler, geçtiğimiz günlerde Ripple davasında acil bir temyiz davetinde bulundu. Duruştaki bu ani değişiklik, SEC’in bariz tutarsızlığını eleştiren Alderoty tarafından fark edilmedi. Alderoty, “Bir öbür SEC başvurusu, bir diğer ikiyüzlü dönüş… Yıllarca liderinin ‘kurallar açıktır ve uyulmalıdır’ demesinin akabinde, SEC artık bu düğümlü yasal problemleri çözmek için ivedilikle bir temyize muhtaçlık olduğunu haykırıyor” dedi.

Avukat James K. Filan, SEC’e yöneltilen tenkit topluluğuna katılarak, kurumun daha evvel davadaki tüm süreçleri durdurma teşebbüsünün altını çizdi. Yargı kaynaklarının korunmasına yönelik yeni keşfedilen telaş, SEC’in evvelki hareketleri karşısında ironik görünüyordu. Ünlü XRP yanlısı avukat John E. Deaton, Alderoty’nin cevabına birtakım bağlamlar sundu. SEC v. Ripple Labs davasına aşina olmayanlar için Alderoty’nin kelamları sert görünebilir. Lakin, davayı yakından takip edenler için, SEC’i “ikiyüzlü” olarak nitelendirmesi, mevzuya başkanlık eden federal yargıç tarafından söz edilen hislerle örtüşüyor.

SEC, birçok şahıstan reaksiyon alıyor

Bu, SEC’in kripto düzenlemesine yaklaşımıyla ilgili olarak birinci defa karşılaştığı bir reaksiyon değil. Grayscale davasında, federal yargıçlar SEC’in argümanlarını “keyfi ve kaprisli” olarak eleştirdi. Ripple XRP davasında Yargıç Netburn, SEC’in çelişkili tavırlarını tanımlamak için “ikiyüzlülük” terimini kullanmaktan çekinmedi. Ripple’ın İcra Şurası Lideri Chris Larsen, devam eden yasal savaşa değinerek SEC’in yasal aksiyonlar yoluyla düzenlemeleri uygulama stratejisinin yakın gelecekte bir sonuca ulaşabileceği beklentisini lisana getirdi. SEC v. Ripple Labs davası ilerledikçe, kripto sanayisi yakından izliyor ve tartışmanın tüm taraflarındaki paydaşlar SEC’in düzenleyici yaklaşımını ve bunun kripto varlık ortamı üzerindeki tesirini inceliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap