Ripple CTO’sundan Farklı İfşa: Bu Altcoin’i Sattığıma Pişmanım!

Ripple CTO’sundan Farklı İfşa: Bu Altcoin’i Sattığıma Pişmanım!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple CTO’sundan Farklı İfşa: Bu Altcoin’i Sattığıma Pişmanım!

Ripple Baş Teknoloji Sorumlusu “JoelKatz” olarak da bilinen David Schwartz, farklı ifşalarda bulundu. Schwartz, hem kendisi hem de babası için kaçırılan finansal fırsatlara ait açıklamalar yaptı. Paylaşım, muazzam çıkarlar elde edecekken kıymetli kayıplara yol açan bir dizi kararı gözler önüne serdi. Zira, burada dudak uçuklatan kayıplar kelam konusuydu!

Ripple CTO’sunun pişmanlık duyduğu satışın hikayesi

David Schwartz öyküsüne, artık sahip olmadığı bir mülke güneş panellerinin kurulumunu finanse etmeyi amaçlayan, her biri yaklaşık 1 dolar fiyatla 40.000 ETH’lik pişmanlık verici bir satışı açıklayarak başladı. Şok edici tarafı ise bu Ethereum’un mevcut kıymetinin, satıştan kısa bir mühlet sonra 100 milyon doları aşmasıydı.

Bu finansal destandaki düğüm burada da bitmedi. Schwartz, misal bir bahtsız kararlar senaryosuyla karşı karşıya kalan babasıyla ilgili misal bir kıssa paylaştı. Schwartz’ın anne ve babası, büyük kardeşlerinin meskenden ayrılmasıyla birlikte kendilerini, satışa çıkarılmadan evvel değerli ölçüde yenilenmesi gereken büyük bir konutun sahibi olarak bulmuşlar. Lakin, yenileme masrafları arttıkça, emlak piyasasındaki öngörülemeyen bir çöküş, potansiyel satışa ezici bir darbe indirdi. Sonuç mu? Ripple CTO’sunun babası için şanssız zamanlama ve piyasadaki dalgalanma nedeniyle değerli bir mali kayıp.

Yaraya tuz basan şey ise Schwartz’ın babasının tadilatı finanse etmek ve yenileme periyodunda yeni bir konut edinmek için kullandığı formül oldu. Elindeki Apple paylarını nakde çevirmeyi seçmiş! Fakat birebir vakit dilimi içinde kıymetinin yaklaşık beş kat arttığına şahit olmuş.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ripple CTO’sundan Farklı İfşa: Bu Altcoin’i Sattığıma Pişmanım! 1

Baba ve oğulun yazgısı talihsizlikte birleşti!

Baba ve oğlun finansal yanlış adımları ortasındaki gizemli bir paralellik var. Bu durum Ripple CTO’sunun da gözünden kaçmadı. Son olarak yaptığı dokunaklı bir paylaşımda alaycı bir halde “Baba üzere, oğul üzere, sanırım” dedi.

David Schwartz, bu mali talihsizlikleri samimi bir biçimde açıkladı. Bu, piyasaların öngörülemez tabiatı ve bilinmeyen şartlar karşısında alınan kararların geri dönülemez sonuçları hakkında keskin bir hatırlatma fonksiyonu görüyor. Kaçırılan fırsatlar, bilhassa de tasfiyeden kısa bir müddet sonra bedeli artan varlıkların satışı, mali sağduyu ile geçmişe dönük pişmanlık ortasındaki ince çizgiyi vurguluyor. Ripple CTO’sunu bu ifşası, kripto para ve yatırım topluluklarında tartışmalara yol açtı. Ayrıyeten, finansal seyahatlerinde misal şanssız zamanlama senaryoları yaşayan bireylerde yankı uyandırdı. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada bir çok misal kıssa var. Bununla birlikte, tam aykırısı durumlar da yok değil. Örneğin DOGE’den milyarder olduktan sonra vaktinde satmayıp, bu unvanı kaybeden yatırımcı gibi!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap