Ripple CTO’sundan Değişik Çıkış: Aslında İkinci Sıradayız!

Ripple CTO’sundan Değişik Çıkış: Aslında İkinci Sıradayız!

Paylaş
BTC Piyasası: Ripple CTO’sundan Değişik Çıkış: Aslında İkinci Sıradayız!

Ripple CTO’su David Schwartz, XRP’nin Bitcoin’den temelde farklı olduğunu söylüyor. Schwartz ayrıyeten, XRPL için gelecek ve yaklaşan güncellemeler için planlarını açıklıyor.

Bitcoin’den sonra düzenleyici netliğe sahip tek kripto!

Ripple CTO’su David Schwartz, Amsterdam’daki son Apex etkinliğinde dinamik bir açılış konuşması yaptı. Schwartz, Ripple ve XRP Ledger’ın geleceğine bir bakış attı. Konuşmasının çabucak başında Schwartz, XRP’nin kuruluşunun Bitcoin’e kıyasla ne kadar farklı olduğundan bahsediyor.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Ripple, SEC’e karşı yasal uğraşta bir zafer kazandı. Buradan hareketle Schwartz, XRP’nin Bitcoin dışında ABD’de düzenleyici netliğe sahip tek kripto olduğunu gururla söylüyor. XRP’nin eşsiz istikametleri sayesinde Schwartz, dijital finans ortamını tekrar şekillendirmekten bahsediyor. Konuşmasında ayrıyeten, XRP Ledger’ı turbo şarj etmek için birkaç heyecan verici gelişmeyi özetliyor.

BTC Piyasası: Ripple CTO’sundan Değişik Çıkış: Aslında İkinci Sıradayız! 1

Ripple için ufukta ne var?

Öne çıkan duyurulardan biri, Otomatik Piyasa Yapıcıların (AMM’ler) XRP Ledger’a tanıtılmasıydı. Dizaynları sayesinde AMM’ler, buyruk defterlerine sahip klâsik bir borsadan farklı olarak likidite sağlar. Böylelikle, alım satım stratejilerini meselesiz bir formda yürütür. AMM’ler ticaret verimliliğini artırmayı, daha küçük fiyat hareketlerini yakalamayı gayeler. Ayrıyeten, likidite sağlayıcıları ile kullanıcılara yarar sağlamayı amaçlar.

AMM’lere ek olarak Schwartz, Merkezi Olmayan Kimlik (DID) tahlillerinin XRP Ledger’a entegre edilmesine de değindi. DID, kullanıcıların ferdî bilgilerini off-chain depolar. Bunun yanında kimliklerini on-chain inançlı ve özel bir formda yönetmelerine imkan tanır. DID’nin entegrasyonu, kendi kendine hâkim kimliğe yönelik daha geniş eğilimle uyumludur. Ayrıyeten, Ripple ekosistemine itimat ve güvenlik katar.

Ripple CTO’su ayrıyeten, XRP Ledger’ın performansını, ölçeklenebilirliğini ve istikrarını düzgünleştirmek için devam eden gayretleri vurguluyor. Bu geliştirmeler ortasında bellek tüketiminin azaltılması ve süreç hacminin optimize edilmesi var. Ayrıyeten, ağ kullanım verimliliğinin artırılması da yer alıyor. Ripple, maliyetleri düşük tutarak ve teknolojinin sağlamlığını daima geliştirerek, sağlıklı ve merkezi olmayan bir ekosistemi sürdürmeyi amaçlıyor.

BTC Piyasası: Ripple CTO’sundan Değişik Çıkış: Aslında İkinci Sıradayız! 2

Ripple CTO’sundan geliştiricilere özel açıklamalar

Schwartz ayrıyeten XRP Ledger’a yeni özellikler eklemeyi kolaylaştıracak kritik bir gelişme olan eklentilerin kıymetini vurguluyor. Geliştiricilerin, bu özellikleri modüler eklentilere dahil ederek, geliştirmeyi kolaylaştırarak ve yeniliği teşvik ederek çeşitli programlama lisanlarında çalışmaları mümkün. Bu değişikliğin side-chain’leri ve birlikte çalışabilir tahlillerin geliştirilmesini kolaylaştırması bekleniyor.

Ripple CTO’su, açılış konuşmasında EVM side-chain ve Hooks üzere heyecan verici gelişmelerden de bahsediyor. Bu gelişmeler, XRP Ledger’ın yeteneklerini genişletmek, onu daha çok taraflı ve çeşitli kullanım durumlarına uyarlanabilir hale getirmek için ısmarlama akıllı mukavele tahlilleri. David Schwartz’ın Apex’teki açılış konuşması, Ripple’ın kripto sanayisinde yenilik ve güzelleştirme konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor. Köşedeki tüm gelişmelerle birlikte, Ripple’ın dijital finans alanında başkan bir oyuncu olarak pozisyonunu güçlendireceği açık.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap