Ripple CEO’su XRP’deki “Trilyon Dolarlık” Hedefini Açıkladı!

Ripple CEO’su XRP’deki “Trilyon Dolarlık” Hedefini Açıkladı!

Paylaş
Ripple CEO’su XRP’deki “Trilyon Dolarlık” Hedefini Açıkladı!

Kriptokoin.com – Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yeni açıklamalarında şirketin XRP’yi sınır ötesi para taşımak için bir araç olarak kullanmaya çalıştığını açıkladı. Aynı zamanda yeni bir röportajda ​​Garlinghouse, önümüzdeki yıllarda XRP likiditesini 2 trilyon doların üzerine çıkarmak istediklerini belirtti.

Ripple CEO’su: XRP likiditesini 2 trilyon doların üzerine çıkaracağız!

Son birkaç yılda, mevcut sistemdeki XRP likiditesi ciddi rakamlara yükseldi. Bu, dünyadaki XRP kullanılabilirliğini genişletmek için Ripple’ın ciddi bir çalışma yürüttüğünü gösteriyor. Ripple, Swift gibi eski sistemlere dayanan mevcut sınır ötesi para transferi modelini değiştirmeyi amaçlayan Talep Üzerine Likidite (ODL) adlı XRP tabanlı havale ürünü üzerinde çalışıyor.  Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri gibi bir ülkeden İngiltere’ye para gönderme işlemi birkaç gün sürüyor.

Talep Üzerine Likidite ürünü kullanılarak transferler, volatilite ve düşük fiat ticaret likiditesi olan ülkeler arasında etkilenmeden sadece birkaç dakika içinde gerçekleştirilebilir. Garlinghouse ayrıca dünya çapında önceden finanse edilen hesaplarda 10 trilyon doların üzerinde varlık olduğunu açıkladı. Bu, bankacılık ticaretini ve borsalarını kolaylaştırmak için kullanılan paradır. Bu konuda Ripple CEO’su şu yorumu yaptı:

Fon miktarını azaltabilirsek (önceden fonlanmış hesaplardaki para), bu küresel ekonominin verimliliğini artırır. Bu yüzden biraz da olsa 10 trilyon doları 9 trilyon dolara, 8 trilyon dolara düşürebileceğimizi düşünüyoruz.

Brad Garlinghouse: XRP’de ücretler çok düşük ve işlem zamanları da çok hızlı

Brad Garlinghouse, bunun birkaç yıl sürmesi beklenen bir yolculuk olduğunu söyleyerek açıklamalarına devam etti, ancak çok fazla ilerleme kaydettiklerinden eminler.  Ripple sadece bankalarla ve daha büyük finansal kurumlarla veya firmalarla değil, aynı zamanda kripto para birimi borsalarıyla da çalışıyor. Bu borsalar kesinlikle önemli, çünkü XRP’yi belirli bir  bölgede satın almak ve alıcı bölgede satmak için gerekli likiditeyi sağlarlar.

Brad Garlinghouse’a göre XRP’de işlemler sadece birkaç saniye veya dakika içinde işleme alındıktan sonra, fonlar kullanıcının banka hesabına ulaşır. Tüm süreç uluslararası ödemeler ve işlemler için sürtünmeyi azaltır. Aynı zamanda Ripple CEO’suna göre XRP ile para transferlerinde, ücretler çok düşük ve işlem zamanları da çok hızlı.  Ripple’la ilgili güncel fiyat tahminleri için “2 Ünlü Analistten Çılgın Ripple Tahmini: 40 Bin Dolar Geliyor!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap