RIF Token (RIF) Nedir? Nasıl Çalışır?

RIF Token (RIF) Nedir? Nasıl Çalışır?

Paylaş
RIF Token (RIF) Nedir? Nasıl Çalışır?

Bilindiği gibi Bitcoin değer transferi konusunda adeta devrim yarattı. Hem RSK Akıllı Sözleşme Ağı hem de RIF OS bu vizyonu daha da ileriye taşımak için değer internetinin dünya genelinde refah ve eşitliği teşvik edeceği umuduyla oluşturuldu.

RIF Token (RIF) Nedir?

2019 yılından bu yana Blockchain teknolojisi genel teknoloji alanında küresel bir dağıtım gücü olmak amacıyla emin adımlarla ilerliyor.

RIF ise Blockchain Altyapı Servisleri için bir durak kaynak sağlıyor. RIF OS (Root Infrastructure Framework Open Standard) de birleşik bir ortamda dağıtık uygulamaların (dApp’ler) daha hızlı, daha kolay ve ölçeklenebilir bir şekilde geliştirilmesini sağlayan açık ve merkezi olmayan bir altyapı protokolleri paketi olarak karşımıza çıkıyor.

RIF OS geliştiricilere ve kuruluşlara, çoklu kripto ekonomilerinde çeşitli hizmetlere erişim sağlıyor. Platform sayesinde ödeme işlemleri ve depolamanın da içinde olduğu bir çok servise tek bir token ile ulaşabiliyorsunuz.

Öte yandan RIF OS Protokolleri geniş çapta birlikte çalışabilirlik ve daha hızlı işlemler sağlıyor. Ayrıca Blockchain teknolojileri ile kitlesel piyasaların benimsenmesi arasındaki boşluğu kapatmayı da amaçlıyor.

Bunların yanında RIF hizmetleri, protokolleri takip eden herkesin oluşturabileceği RIF OS Protokollerinin uygulamaları olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca RIF Labs, Bitcoin Network tarafından güvence altına alınan ilk açık kaynaklı akıllı sözleşme platformu olması sebebiyle RIF OS Protokollerinin uygulanmasını, RSK Akıllı Sözleşme Ağı‘nın üstüne kurmayı tercih ediyor.

RIF Token (RIF) Nasıl Çalışır?

RIF protokollerinin kendi kripto para birimi olan RIF Token, herhangi bir token sahibinin, RIF OS Protokolleriyle uyumlu herhangi bir hizmeti kullanmasına izin vermek için tasarlanan coin olarak karşımıza çıkıyor.

RIF Token Akıllı Sözleşmesi tarafından devreye alındığı tarihte 1 milyar RIF Token’ı üretildi.. Ancak başlangıçta, projenin ilk katılımcıları tarafından kullanılabilecek yaklaşık 320 milyon adet piyasaya sürüldü. Kalan token’lar RIF Token Akıllı Sözleşmesine kilitlendi ve 5 yıl boyunca bu token’ların da kilitleri açılarak rakamın 1 milyara ulaşması sağlanacak. RIF Token web sitesinde yapılan açıklamalara göre kilit açma süreci aşağıdaki gibi programlandı:

RIF Nereden Alınır?

Şu andan sirkülasyonda 536.980.015 adet RIF token bulunuyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 0.083 dolardan işlem gören RIF token’ı Bithumb Global ve KuCoin gibi kripto para borsalarından temin edebilirsiniz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap