Rekor Hayalleri! Dogecoin İçin Bu Dinamik Neye İşaret?

Rekor Hayalleri! Dogecoin İçin Bu Dinamik Neye İşaret?

Paylaş
BTC Piyasası: Rekor Hayalleri! Dogecoin İçin Bu Dinamik Neye İşaret?

Altcoin Dogecoin (DOGE), 08 Mayıs 2021’de tüm vakitlerin en yüksek fiyatı olan 0,73 dolara ulaşmıştı. Düzey rekordu. Ayrıyeten birebir gün 88,80 milyar dolarlık gibisi görülmemiş bir piyasa bedeline ulaştı. Bu dijital varlık, yılda 5 milyar DOGE’lik sabit bir ihraca bağlı kalıyor. Buna nazaran vakit içinde yıllık enflasyon oranının kademeli olarak azalmasına neden oluyor.

Dogecoin için önümüzdeki projeksiyon

Bununla birlikte, azalan enflasyon oranına karşın Dogecoin için bir gerçek var. Buna nazaran, 24 Ağustos’ta arz enflasyon modelinden kıymetli ölçüde etkilenmeye devam ediyor. Halihazırda, yaklaşık 140,72 milyar DOGE sirkülasyondaki arzıyla, bir Dogecoin’in mevcut bedeli 0,63 dolara yakın. Bu durum iki yıl evvel şahit olunan ABD doları cinsinden tarihi yüksek kıymetinden 0,10 dolar (% 13,7) düşüşe işaret ediyor. Bu müşahede, daha düşük bir arz senaryosunun ortasında tarihi fiyatlandırma ile ahenk sağlamak için artan bir talebin temel gerekliliğinin altını çiziyor.

BTC Piyasası: Rekor Hayalleri! Dogecoin İçin Bu Dinamik Neye İşaret? 1

Şu an Dogecoin 0,063 dolardan süreç görüyor. Buna nazaran, meme coin‘in evvelki talep odaklı ivmesini tekrar kazanması değerli. Gerçekleşirse, yatırımcılara bu noktada yapılan satın almalar için %900’lük bir yarar elde etmeleri için potansiyel fırsatlar sağlıyor. Mevcut fiyatın tepe bedeline kıyasla %91,42 daha düşük olduğunu belirtmek gerekiyor.

Belirsizlikler var

Dogecoin DOGE’nin geleceğinin yörüngesi belirsizliğini koruyor. Tüm vakitlerin en yüksek piyasa pahası olan 88,80 milyar dolara ulaşılması birtakım faktörlere bağlı. Devam eden geliştirme çalışmaları, piyasa haberleri bunlar ortasında yer alıyor. Ayrıyeten hassaslık değişimleri ve Dogecoin ekosistemine olan talep de var. Önde gelen meme coin’in bu tarihi dönüm noktasını potansiyel olarak aşabileceğini düşündüren olasılıklar var.

BTC Piyasası: Rekor Hayalleri! Dogecoin İçin Bu Dinamik Neye İşaret? 2

Enflasyon ve farklı madencilik anlayışları

Dogecoin enflasyonu, Bitcoin (BTC) ve başka PoW tabanlı kripto para ünitelerindeki sisteme misal biçimde. Ayrıyeten ağın İş İspatı (PoW) modeline katılan madencilere ödenen blok sübvansiyonunun bir eseridir. ‘Kuyruk emisyonu’ olarak bilinen bu sabit blok sübvansiyonu, DOGE ve BTC’ye kıyasla hayli düşük bir enflasyon oranına sahip. Fakat, önde gelen kapalılık coini Monero (XMR) tarafından da yansıtılıyor.

BTC Piyasası: Rekor Hayalleri! Dogecoin İçin Bu Dinamik Neye İşaret? 3

2014 yılında hem Dogecoin hem de Litecoin (LTC) tarafından ‘birleştirilmiş madencilik’ ismi verilen yenilikçi bir yaklaşım benimsendi. Bu yaklaşımda madenciler birebir anda hem LTC hem de DOGE madenciliği yapıyor. Ayrıyeten her iki ağın hash gücüne katkıda bulunuyorlar. Metrikler ortasındaki bu korelasyon BitInfoCharts dataları ile açıklanıyor.

Dogecoin için belirsizlik yolu ve önümüzdeki katalizörler

Sürekli gelişen kripto para dünyasında Dogecoin DOGE’nin geleceği belirsizliğini koruyor. Evvelki yüksek düzeylere ulaşma potansiyeli, karmaşık bir faktörler etkileşimine bağlı. Önündeki yol, yenilenen talebi yakalama, haber döngüsüyle alakalı kalma, olumlu piyasa hassaslığını teşvik etme ve ekosistemini geliştirmeye devam etme marifetine nazaran şekillenecek.

BTC Piyasası: Rekor Hayalleri! Dogecoin İçin Bu Dinamik Neye İşaret? 4

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda birçok dijital varlığa benzeri halde Dogecoin’in seyahati kuvvetli geçecek. Buna nazaran önündeki zorlukları ve fırsatları aşarken kripto topluluğu tarafından etaplar yakından takipte olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap