Ralliyi Tetikleyen Haber Tekrar Geldi! Bu Altcoin Yakından İzlenmeli

Ralliyi Tetikleyen Haber Tekrar Geldi! Bu Altcoin Yakından İzlenmeli

Paylaş
BTC Piyasası: Ralliyi Tetikleyen Haber Tekrar Geldi! Bu Altcoin Yakından İzlenmeli

Temmuz ayında yürürlüğe giren Chainlink’in Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP), o vakitler çift haneli ralliyi tetiklemişti. Sıcak bir gelişmede, bankalararası iletileşme sistemi Swift, birinci kere CCIP kullanımına başladı. Altcoin avcıları artık ikinci bir ralli için fırsatları gözlüyor.

Swift, Chainlink kullanımına başladı!

Haziran ayında Swift, kontaklı Blockchain’leri test etmek için Chainlink ve finans kurumlarıyla işbirliği yapacağını duyurdu. Sıcak bir gelişmeye nazaran ikili, son deneylerde tokenize varlıkları Blockchain’ler ortasında aktarmayı başardı. Bunlar özel ve halka açık ağları içeriyordu.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, CCIP ile ilgili haberler daha evvel fiyat açısından tesirli olmuştu. Birtakım analistler Chainlink’in bu özelliğini “tarihi bir fırsat” olarak görüyor.

Haziran ayında Chainlink ve Swift, birden fazla Blockchain ağına nasıl bağlanabileceklerini test etmek için düzinelerce finans kurumuyla işbirliği yapacaklarını duyurdu. Bunların ortasında BNP-Paribas, BNY-Mellon ve The Depository Trust & Clearing Corporation üzere devler yer aldı. Lloyds Banking Group ve başkaları de deneylerde Swift ile işbirliği yaptı.

Tokenizasyon ehemmiyet kazanıyor

Dünyanın dört bir yanındaki finansal kurumlar, piyasaları düzgünleştirmek hedefiyle varlık tokenizasyonunu giderek daha fazla deniyor. Hong Kong Para Otoritesi’nin yakın tarihli bir raporu, tokenizasyonun tahvil piyasalarında verimliliği ve şeffaflığı artırmaya yardımcı olabileceğini söyledi. Swift’in baş inovasyon sorumlusu Tom Zschach bir basın açıklamasında şunları kaydetti:

Tokenizasyonun potansiyeline ulaşması için kurumların tüm finansal ekosistemle meselesiz bir formda irtibat kurabilmesi gerekecek. Deneylerimiz, mevcut inançlı ve muteber Swift altyapısının, geliştirmedeki büyük bir mahzuru ortadan kaldırarak bu merkezi temas noktasını sağlayabileceğini açıkça gösterdi.

BTC Piyasası: Ralliyi Tetikleyen Haber Tekrar Geldi! Bu Altcoin Yakından İzlenmeli 1

Swift, farklı Blockchain’lere bağlanmak için Chainlink’in Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) kullandı. Chainlink’in CCIP’si cross-chain uygulamalar ve hizmetler oluşturmaya yardımcı olmak için tasarlanan CCIP’si Temmuz ayında yayına girdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap