Ralli Kapıda! Shiba Inu İçin Bu Gelişmeye Dikkat

Ralli Kapıda! Shiba Inu İçin Bu Gelişmeye Dikkat

Paylaş
BTC Piyasası: Ralli Kapıda! Shiba Inu İçin Bu Gelişmeye Dikkat

Ağustos 2020’de Ryoshi ve öbürleri olarak bilinen bir kişi tarafından yaratılan Shiba Inu gündemde. Sonraki yılın Mayıs ayında kurucularının arzın yarısını Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin‘e göndermesiyle büyük ilgi gördü. Vitalik, toplam arzın %40’ından fazlasını, yani yaklaşık 410 trilyon coin’i oluşturan SHIB varlıklarının %90’ını yakmaya karar verdi.

Shiba Inu token yakmanın gerisindeki nedenler

Vitalik’in bu Shiba Inu tokenlerini yakma aksiyonu dikkat çekti. Buna nazaran SHIB fiyatlarında yaklaşık %40’lık bir artışla değerli bir dalgalanmaya neden oldu. Shiba Inu topluluğu, kalan tokenlerin pahasını artırmak ve sadık sahiplerini ödüllendirmek hedefiyle tokenleri yakmaya devam etti. Kripto para projelerinin token yakma aksiyonlarının elbette kimi nedenleri var. Bunlardan birincisini kıtlık oluşturuyor. Buna nazaran tokenlerin yakılması, kalan tokenlerin nadirliğini artırıyor. Böylelikle potansiyel olarak pahalarını artıracak bir kıtlık hissi oluşturuyor.

BTC Piyasası: Ralli Kapıda! Shiba Inu İçin Bu Gelişmeye Dikkat 1

İkinci neden enflasyon denetimi. Shiba Inu token yakımı dolanımdaki toplam token arzını azaltıyor. Böylelikle istikrarlı ve öngörülmesi mümkün bir enflasyon oranının korunmasına yardımcı oluyor. Başka taraftan üçüncü bir neden de tokenlerin yakılması, kalan tokenlere olan talebi canlandırıyor. Böylelikle potansiyel olarak pahalarını artırabiliyor ve daha fazla yatırımcı ve spekülatör çekebiliyor.

Shiba Inu tokenlerinin hedefi

Shiba Inu token yakma sistemi, yakılan tokenleri saklayan makul cüzdan adresleri aracılığıyla çalışıyor. SHIB geliştirme takımı bu yakma adreslerini oluşturmaz. Bunlar Ethereum ağının bir modülüdür ve öbür tokenlar tarafından da kullanılır.

BTC Piyasası: Ralli Kapıda! Shiba Inu İçin Bu Gelişmeye Dikkat 2

Şu anda kullanımda olan üç ana SHIB yakma adresi bulunmakta. Bunlardan birincisi, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in SHIB tokenlarının değerli bir kısmını yakmak için kullandığı adrestir. İkinci yakma adresi Shiba Inu grubu tarafından ShibaSwap listelemeleri için kullanılmaktadır. Kara Delik olarak bilinen üçüncü adres ise Ethereum genesis adresi ile alakalıdır.

SHIB yakım izleyicileri ile SHIB yakımlarını takip etme

Tüm Shiba Inu yakım süreçleri şeffaftır. Ayrıyeten Ethereum blockchain’de takip edilebiliyor. Shibburn ve Shiba Burn Tracker isimli iki tanınan web sitesi. Bu iki site SHIB yakma süreçlerinin gerçek vakitli kayıtlarını sunuyor. Bu platformlar, ilgili yakma adresleri, yakılan token ölçüsü ve vakit damgaları hakkında detaylar sağlıyor.

BTC Piyasası: Ralli Kapıda! Shiba Inu İçin Bu Gelişmeye Dikkat 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda yakım süreci için daima ve kıymetli ölçüde token satın alınmadığı takdirde, büyük token yakma süreçlerinin tek başına fiyatı değerli ölçüde etkilemeyebileceğini belirtmek değerli. Shibburn tarafından açıklandığı üzere, kısa bir mühlet içinde çok sayıda tokenin yakılması, günlük olarak çok daha büyük transferler satın alındığında fiyatı etkilemeyebiliyor. Token fiyatı, yakım süreçlerinin yanı sıra talep, likidite ve genel arz üzere faktörlerden de etkileniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap