Ralli Hazırlığı! Tanınan Altcoin Yol Haritasını Açıkladı

Ralli Hazırlığı! Tanınan Altcoin Yol Haritasını Açıkladı

Paylaş
BTC Piyasası: Ralli Hazırlığı! Tanınan Altcoin Yol Haritasını Açıkladı

Çoklu zincir protokolü altcoin Polkadot, kısa mühlet evvel 2023’ün ikinci çeyreğine ait raporunu açıkladı. Buna nazaran geliştirme faaliyetleri, staking ve merkezi olmayan finans (DeFi) bölümü üzere kıymetli bahislere ışık tutuyor. Ayrıyeten rapor, Polkadot’un devam eden evrimine ait ilgi cazip bilgiler sağlıyor.

Altcoin DOT geliştirme faaliyetleri artıyor

Altcoin Polkadot, kripto alanındaki en büyük geliştirici ekosistemlerinden biri olarak pozisyonunu istikrarlı bir formda koruyor. 2023 yılının 2. çeyreği, geliştirme faaliyetlerinde fevkalâde bir artışa şahit oldu. Depolara katkıda bulunan farklı GitHub kullanıcılarını temsil eden çekirdek geliştirici sayısı 22 Mart’ta 181 ile tepeye ulaştı. Nisan ayının sonlarında bir düşüş oldu. Fakat metrik toparlandı ve çeyrek sonuna kadar gücünü korudu.

BTC Piyasası: Ralli Hazırlığı! Tanınan Altcoin Yol Haritasını Açıkladı 1

Altcoin Polkadot değerli bir sıçrama yaparak 1 Haziran itibariyle toplam geliştirici sayısında üçüncü sıradan ikinci sıraya yükseldi. Buna nazaran yaklaşık 1.923 etkin geliştiriciye sahip oldu. Dikkat cazibeli bir biçimde, bu geliştiricilerin yaklaşık %33,93’ü tam vakitli olarak çalışıyor.

BTC Piyasası: Ralli Hazırlığı! Tanınan Altcoin Yol Haritasını Açıkladı 2

Altcoin DOT için staking geliştirmeleri ve ödüller

Altcoin Polkadot’taki staking ortamı, son çeyrekte sunulan kıymetli iyileştirmelerden yarar sağlıyor. DOT sahiplerinin tokenlerini olağan 28 günlük bekleme mühletinden evvel stake’ten çıkarmalarına imkan tanıyan süratli stake çözme düzeneği yaygın bir kabul gördü.

BTC Piyasası: Ralli Hazırlığı! Tanınan Altcoin Yol Haritasını Açıkladı 3

Uygulamaya konulduğundan bu yana, günde ortalama altı tekil kullanıcı ve 2 bin 38 DOT stake’ten çıktı. Ayrıyeten, aday gösterme havuzlarından elde edilen günlük mükafatlar de dikkat çekiyor. Buna nazaran Nisan ayında 1006-2.550 DOT’tan Haziran ayında 1.690-3560 DOT’a yükselerek istikrarlı bir büyüme sergiledi. Buna karşılık, ferdi aday gösterenler tarafından kazanılan mükafatlar nispeten sabit kaldı.

DeFi’nin roller coaster yolculuğu

Altcoin Polkadot‘un DeFi görüntüsü 2. çeyrekte dalgalanmalar yaşadı. Tüm parachain’lerdeki kilitli toplam kıymet (TVL) Nisan ortasında 236 milyon dolar ile tepeye ulaştı. Akabinde kayda paha bir düşüşle çeyrek sonunda 146 milyon dolarlık TVL’ye ulaştı. Buna nazaran üç aylık en yüksek düzeyden %38’lik değerli bir düşüşe işaret etti.

BTC Piyasası: Ralli Hazırlığı! Tanınan Altcoin Yol Haritasını Açıkladı 4

Ekosistemdeki merkezi olmayan borsalarda (DEX’ler) da likidite dalgalanmaları var. Ayrıyeten Nisan ayında doruğa ulaşıldı. Arthswap, 2. çeyrek boyunca TVL açısından en büyük DEX olarak liderliğini korudu. Çeyreğin sonuna hakikat HydraDX ortadaki farkı değerli ölçüde azaltmayı başardı.

Büyümenin ortasındaki zorluklar

İkinci çeyrek raporu, ekosistemde zorlukların devam ettiğini kabul ediyor. Bununla birlikte, geliştirme faaliyetlerindeki artış, altcoin Polkadot‘un uzun vadeli potansiyeline işaret ediyor. Ayrıyeten benimsenmesine duyulan kalıcı inancı yansıtıyor.

BTC Piyasası: Ralli Hazırlığı! Tanınan Altcoin Yol Haritasını Açıkladı 5

Şu anda altcoin DOT, 5,4 milyar doların üzerinde bedele sahip. Buna nazaran piyasa pahası açısından on birinci sırada yer alıyor. Bununla birlikte, btcpiyasasi.com olarak baktığımızda daha geniş piyasa dalgalanmasının ortasında piyasa hassaslığı ile boğuşuyor. Ayrıyeten geçen hafta %10,72’lik bir bedel düşüşü yaşadı. Polkadot’un 2. çeyrek seyahati, geliştirme kilometre taşları, staking ilerlemeleri ve daima gelişen DeFi ortamıyla işaretlenen ekosisteminin dayanıklılığını örnekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap