Popüler Analist, Yatırım Yaptığı Altcoin’leri ve Tavsiyelerini Paylaştı!

Popüler Analist, Yatırım Yaptığı Altcoin’leri ve Tavsiyelerini Paylaştı!

Paylaş
BTC Piyasası: Popüler Analist, Yatırım Yaptığı Altcoin’leri ve Tavsiyelerini Paylaştı!

İnsanlar airdrop’larda binlerce dolar değerinde kripto alıyorlar. Popüler kripto analisti ve traderı olan Lucas Dimos, şansınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı açıklıyor, tavsiyelerde bulunuyor ve tahmin ettiği bir sonraki altcoin projesini paylaşıyor. Biz de analistin paylaşımlarını ve tavsiyelerini Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

İlk büyük airdrop’unu Uniswap’tan (UNI) kazandı

Sıcak cüzdanınıza düşen ücretsiz token’leri görmek için uyanmak, piyangoyu kazanmak gibi gelebilir. Kriptoda, airdrop olarak biliniyor. Airdrop’lar eşantiyonlar gibi ve geliştiriciler genellikle bir projeyi erken benimseyenleri ödüllendirirken platformlarına dikkat çekiyorlar. Bu airdrop’lardan faydalanmak kısmen strateji ve kısmen şanstır. Bu hediyeler yüzlerce veya binlerce dolar değerinde olabiliyor. En büyüklerinden biri, Eylül 2020’de Uniswap v1 veya v2 sözleşmelerini kullanan adreslere 400 UNI tokeni’ni airdrop yoluyla gönderen Uniswap’tandı.

BTC Piyasası: populer analist yatirim yaptigi altcoinleri ve tavsiyelerini paylasti 0

2017’den beri kripto yatırımcısı olan Lucas Dimos, Uniswap’lar da dahil olmak üzere birkaç airdrop’dan nasiplenecek kadar şanslı. Bu airdrop’lar, UNI’nin Salı günkü yaklaşık 19 dolarlık işlem fiyatına göre yaklaşık 7.600 dolar değerindeydi. Bu tutar, çekilişteki değerinin neredeyse üç katıydı. Lucas Dimos, tohum cümlesini kaydetmediği için eski cüzdanına giriş yapamadığını ve ücretsiz paralara artık erişemeyeceğini söylüyor. O deneyimden bu yana, bu airdrop’ların bazılarının büyüyebileceğinin farkına vardı ve nerede ve ne zaman tekrar olabileceklerini dikkatle izliyor.

Hedef: Güçlü kullanım örnekleri olan erken aşama altcoin projeleri

Son zamanlarda, protokolü kullanmak için .eth adreslerini kaydetmek için kullanılan bir platform olan Ethereum Name Service’ten bir airdrop aldı. Bu airdrop, ENS’nin Salı günkü yaklaşık 41 dolarlık işlem fiyatına göre yaklaşık 2.200 dolar değerindeydi. Etherscan cüzdanına göre, toplamda yaklaşık 900 dolar değerinde üç airdrop daha aldı.

Bu airdrop’ların değerleri değişiyor ve her bir kriptonun işlem fiyatına bağlı. Cüzdan sahipleri, bir protokolü ne kadar süreyle ve ne sıklıkla kullandıklarına bağlı olarak farklı miktarlar da alabiliyorlar. Lucas Dimos, bunun merkezi olmayan bir platform kullanmanın avantajlarından biri olduğunu söylüyor:

Ürünü kullandığınız için risk sermayedarları ve büyük teknolojinin ödüllendirilmesi yerine, çoğu zaman bu protokolü kullandığınız için bir yönetişim tokeni veya başka bir yardımcı program tokeni ile ödüllendiriliyorsunuz.

BTC Piyasası: populer analist yatirim yaptigi altcoinleri ve tavsiyelerini paylasti 1 QGpeVqT7

Popüler analist, güçlü kullanım örnekleri gördüğü erken aşama altcoin projelerine sürekli olarak yatırım yapıyor. Neye yatırım yaptığı konusunda açık ve görüşlerini Twitter’da ve 500.000’den fazla takipçisi olan TikTok’ta paylaşıyor.

Airdrop alma potansiyeli nasıl artırılır? Tehlikeleri var mı?

Lucas Dimos, projelerin genellikle Sybil saldırısı adı verilen bir şey nedeniyle airdrop duyurularını önceden bildirmediğini söylüyor. Bu saldırı, bir kişi veya kurumun birden fazla hesap veya node oluşturduğu zamandır. Bu durumda, aldıklarını en üst düzeye çıkarmak için bir grup kabuk hesap oluşturarak bir airdrop’u kötüye kullanmaktır.

Girişim sermayesi firmaları bu stratejide ellerini bile denediler; En iyi bilinen olay, kripto şirketi Divergence Ventures ve Ribbon Finance airdrop’unu içeriyordu. Yani büyük ölçüde bir tahmin oyunu. Lucas Dimos, başlamak için tarayıcınıza bağlanan bir web cüzdanı veya sıcak cüzdan olan bir MetaMask hesabı almanızı öneriyor. Ardından, geçen yıl başlatılan ve henüz bir token yayınlamamış olabilecek merkezi olmayan finans projelerini arayın. Analist, platformlarını amaçlandığı gibi kullanabilirseniz, muhtemelen bir airdrop alacağınızı söylüyor:

Çoğu spekülasyon. Birine airdrop’a girmesini söyleyebilmenin en iyi yolu, gerçekten Web3 uygulamalarını kullanmaktır, çünkü aslında yaptığınız şey, zamanınızı harcıyorsunuz ve belki de çalışması için biraz para harcıyorsunuz.

BTC Piyasası: populer analist yatirim yaptigi altcoinleri ve tavsiyelerini paylasti 2

Hayattaki çoğu şey gibi, airdrop ücretsiz bir öğle yemeği değil. Bu protokollerden bazılarıyla etkileşim, gaz ücretlerini karşılamak için biraz Ethereum (ETH) gerektirebilir. Örneğin, Ethereum Name Service platformu, alan adınızı kaydederken ağa bir gaz ücreti ödemenizi istiyor. Lucas Dimos, şu açıklamayı yapıyor:

Ethereum Name Service airdrop’u eninde sonunda geleceğini düşündüğüm bir şeydi. Bu kadar büyük olacağını veya daha fazla adres satın alacağımı bilmiyordum.

Lucas Dimos, airdrop’larla ilgili kötü bir deneyim yaşamadığını söylerken, riskleri konusunda uyarıyor ve “Fırsatlar olduğu kadar çok dolandırıcılık da var” diyor. Örneğin bazı kişiler, cüzdanlarında olağandışı token’ler gördükten sonra kimlik avı dolandırıcılığı bildirdi. Popüler analist, güvende kalmak için şu tavsiyelerde bulunuyor:

Anlamadığınız herhangi bir protokolle etkileşime girmeyin. Aşina olmadığınız bir projeden veya arkasında isimsiz bir ekibin bulunduğu ve itibarı olmayan bir projeden token alırsanız, dikkatli olun. Çünkü token’in web sitesine gitmek ve sayfasına bağlanmak gibi şeyler yapmak, cüzdanınızın boşalmasına neden olabilir.

BTC Piyasası: populer analist yatirim yaptigi altcoinleri ve tavsiyelerini paylasti 3 rFSCVunB

Analiste göre iyi bir kural, nereden geldiğini bilmiyorsanız, ona dokunmayın, ama iyi haber şu ki, orada olsa bile, onunla uğraşmazsan hiçbir şey yapmayacak.

Yaklaşan airdrop’lara gelince, birkaçı üzerinde spekülasyon yapıyor. Biri, lider altcoin Ethereum gaz ücretlerinde ne kadar harcadığınızı söyleyen basit bir platform olan Fees.wtf’den. Doğrulanmamış Twitter hesabı geçtiğimiz günlerde bir airdrop’un hafta sonuna kadar gelebileceğini öne sürdü ve hak kazanmak için gereksinimleri yayınladı. Diğeri ise MetaMask’tan. MetaMask’ın sahibi olan ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin, Kasım ayında bir tweet’e bir Mask token’nin gelebileceğini ima ederek yanıt verdi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap