Polygon Ağında Kıymetli Değişiklik! MATIC’in Yerini Bu Altcoin Alacak

Polygon Ağında Kıymetli Değişiklik! MATIC’in Yerini Bu Altcoin Alacak

Paylaş
BTC Piyasası: Polygon Ağında Kıymetli Değişiklik! MATIC’in Yerini Bu Altcoin Alacak

Ethereum ölçeklendirme projesi altcoin Polygon’un ardındaki grup, yaklaşan Polygon 2.0 yükseltmesi için planlarını açıkladı. Haziran ayında tanıtılan bu kıymetli gelişme, sıfır bilgi ispatlarıyla desteklenen, birbirine bağlı Layer 2 zincirlerinden oluşan sağlam bir ağ kurmayı amaçlıyor.

Altcoin için topluluk geri bildirimi ve yönetişim onayı

Altcoin Polygon Labs bugün, geçiş sürecini özetleyen, geliştirilmiş Polygon 2.0 mimarisi için spesifikasyonlar sağlayan bir atılım yaptı. Buna nazaran lokal tokenına güncellemeler getiren üç detaylı Polygon Düzgünleştirme Teklifi (PIP) yayınlayarak kıymetli bir adım attı.

BTC Piyasası: Polygon Ağında Kıymetli Değişiklik! MATIC’in Yerini Bu Altcoin Alacak 1

Altcoin Polygon Labs, bu tekliflerle ilgili olarak topluluktan etkin bir halde geri bildirim arıyor. Bu yükseltmelerin uygulanması bir yönetişim oylamasıyla onaya tabi olacak. Ayrıyeten en son Polygon 2.0 yükseltmesinin önümüzdeki yıl yapılması gündemde.

Üç temel teklif

Üç temel teklif gündemde. Bunlardan biri PIP-17 – Polygon 2.0’ın “0. Aşaması”: Bu teklifin temel maksadı, mevcut Polygon PoS ve Polygon zkEVM zincirlerini kullanan son kullanıcılar ve geliştiriciler için problemsiz bir geçiş sağlamak. Yükseltme süreci sırasında rastgele bir kesintiyi en aza indirmeyi amaçlıyor. İkinci olarak PIP-18 – POL Token’ın Tanıtımı var. Buna nazaran bu teklif, Polygon ekosisteminde lokal gaz ve staking varlığı olarak mevcut altcoin MATIC tokeninin yerini almak üzere tasarlanmış POL tokenini tanıtıyor. Bu değişiklik, platformun fonksiyonelliği için değerli sonuçlar doğuracak.

BTC Piyasası: Polygon Ağında Kıymetli Değişiklik! MATIC’in Yerini Bu Altcoin Alacak 2

Üçüncü olarak PIP-19 – Lokal Gas Tokenının Yükseltilmesi kelam konusu. Buna nazaran PIP-19, Polygon PoS üzerindeki mahallî gaz tokeninin altcoin MATIC’ten POL’e geçişine bakıyor. Kıymetli olarak, bu geçiş azamî geriye dönük uyumluluğu korumak için tasarlanmış durumda. Hedef, yeni POL tokenine geçişin Polygon PoS üzerindeki akıllı mukaveleleri etkilememesini sağlamak. Ayrıyeten uyumluluğu ve kod özelliklerini müdafaasını sağlamak.

Teklifler neyi sağlıyor?

Bu teklifler, Polygon’un ölçeklenebilirliğini ve fonksiyonelliğini artırma seyahatinde değerli bir adımı temsil ediyor. Altcoin Polygon, topluluğun iştirakini sağlıyor. Ayrıyeten yönetişim odaklı bir süreç izliyor. Başka taraftan kullanıcıları için meselesiz ve optimize edilmiş bir tecrübe sunma amacında. Polygon, Polygon 2.0 yükseltmesine yanlışsız ilerlerken daha fazla gelişme gündeme gelecek.

BTC Piyasası: Polygon Ağında Kıymetli Değişiklik! MATIC’in Yerini Bu Altcoin Alacak 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda bu çeşit güncellemelerin projelerin canlı kalması için değerli olduğunu görüyoruz. Altcoin topluluğundan onayın alınması da muhakkak bir demokratik duruma işaret ediyor. Başka taraftan projenin bundan sonraki safahatındaki gelişmeler de kıymetli olacak. Bakalım yeni token ile ağ nasıl bir görünüme kavuşacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap