Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor!

Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor!

Kripto para piyasasının önde gelen analistleri, Polkadot, ADA, ETH ve XRP için kritik düzeyleri açıkladı! İşte detaylar…

Polkadot yılın en düşük düzeylerine kadar gerileyebilir!

Polkadot (DOT) fiyatı yükselen bir dayanak çizgisinin ve yatay bir takviye bölgesinin altına indi ve uzmanlara nazaran yılın en düşük düzeyi olan 4,2 dolara kadar düşmeye devam edebilir. Aralık 2022’de yılın en düşük düzeyi olan 4,22 dolara ulaştıktan sonra, DOT fiyatı toparlandı ve çoklukla uzun vadeli eğilimleri belirlemek için kullanılan 20 haftalık hareketli ortalamanın (MA) üzerine çıktı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor! 1

Bu ivme, altcoin fiyatının 20-27 Mart haftasında reddedilmeden evvel direnç alanını 7,8 dolardan tekrar test etmesine yardımcı oldu. Fiyat, takip eden 8 hafta boyunca takviye olarak 20 haftalık MA’nın üzerinde tutunmuş olsa da, geçen hafta bu MA’yı kırdı ve altında kapandı. Bu, ayıların piyasayı ele geçirdiğini gösteren değerli bir düşüş sinyali olarak karşımıza çıkıyor.

Bununla birlikte uzmanlara nazaran DOT fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca 20 haftalık MA’nın altında kaldı ve muhtemelen bir düşüş mum çubuğu oluşturacak. Şayet bu türlü olursa, mevcut düzeyden yüzde 20’nin üzerinde bir düşüşle yılın en düşük düzeyi olan 4,2 dolara kadar gerileyebilir. RSI göstergesi 50 düzeyinde reddedildiği ve aşağı istikametli trend izlediği için bu mümkünlüğü destekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor! 2

Günlük grafik, Polkadot fiyatının yılın en düşük düzeyinden oluşan yükselen takviye çizgisinin altına düştüğünü gösteriyor. Bu çizgi tüm yükseliş trendini kapsadığından, kırılması üst taraflı hareketin sona erdiğini gösteriyor. Buna ek olarak, fiyat 5,8 dolarlık değerli yatay takviye bölgesinin de altına inerek bu bölgeyi ve grafikte kırmızı ok ile gösterildiği üzere yükselen takviye çizgisini dün direnç olarak teyit etti. Bu nedenle, uzmanlara nazaran Polkadot fiyatının önümüzdeki günlerde 5,2 dolara düşmeye devam etmesi mümkün gözüküyor.

Balinalar, XRP için harekete geçiyor!

Santiment’e nazaran XRP balinaları Mayıs ayına bir birikim çılgınlığı içinde girdi. Grafiğe nazaran on-chain datalar, 100 milyon ila bir milyar XRP coin’e sahip kripto balina yatırımcılarının Nisan ayının kapanışından bu yana nasıl alım yaptığını gösteriyor. 21 Nisan ile 5 Mayıs ortasındaki 14 süreç gününde balinalar, cüzdanlarına 610 milyon XRP coin ekledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor! 3

610 milyon XRP, 287 milyon dolar kıymetinde bulunuyor ve balinalar birkaç haftadır bu büyük yatırımlarla, fiyat düzeylerinin yükseliş olacağına yönelik yatırım yapıyor. Ayrıyeten, XRP ağındaki Fiyatlar ve Günlük Etkin Adreslerin (DAA) sayısı ortasında olumlu bir artış gerçekleşti. Bilhassa, 29 Nisan ve 5 Mayıs tarihleri ortasında fiyat yüzde 4 düşerken, günlük etkin adres sayısı yüzde 27 oranında yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor! 4

Geçtiğimiz hafta boyunca, boğalar 0,45 dolarlık takviye düzeyini şiddetle savundu. Santiment’in Piyasa Bedelinden Gerçekleşen Pahaya (MVRV) bilgilerine nazaran, boğalar artık 0,50 dolara ulaşmak için yükseliş eğilimli bir XRP fiyat iddiasını gerçekleştirmeye zorlayabilir. Geçmiş bilgiler, fiyatın yüzde 10 daha artarak 0,50 dolara ulaşana kadar satış yapma ihtimallerinin düşük olduğunu gösteriyor. Şayet XRP 0,50 dolardaki direnç düzeyini aşabilirse, ayılar denetimi yine ele geçirmeye başlamadan evvel 0,60 dolar bölgesine hakikat uzun vadeli bir ralliye girebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor! 5

Diğer taraftan, XRP fiyatı 0,45 doların altına düşerse ayılar tekrar de durumu bilakis çevirebilir. Bununla birlikte, yatırımcılar kayıp konumlarını yüzde 5’in altında tutmaya çalıştıkları için muhtemelen bu düzeyde yükseliş dayanağı sunacaklardır. Aksi takdirde, XRP bir sonraki değerli dayanak düzeyi olan 0,40 dolara hakikat çok daha fazla düşebilir.

Cardano balinaları büyük ölçüde ADA biriktiriyor!

Ethereum’un rakibi Cardano kısa müddet evvel Layer-2 ölçeklendirme tahlili Hydra’yı piyasaya sürdü. Lansmanın kullanıma sunulması, ADA sahipleri ortasında yükseliş tezini sağladı. ADA balinaları geçtiğimiz hafta portföylerine 100 milyondan fazla ADA coin ekledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor! 6ADA balina birikimi

Balinalar muhtemelen ADA fiyatında bir toparlanma bekliyor. ADA’da en son 100 milyon ila 1 milyar ortasında ADA biriktirildiğinde Cardano’nun fiyatında bir artış olmuştu. Cardano Blockchain’i kısa müddet evvel Hydra isimli bir Layer 2 ölçeklendirme tahlili başlattı. Layer 2 protokolü Cardano blockchain’i üzerinde çalışmaktadır ve Hydra, Cardano’nun süreç hacmini ve blockchain’in genel verimliliğini artırmak için tasarlanmıştır.

Hydra, süreçlerin paralel olarak işlenmesini sağlar ve Cardano’nun blockchain’inin genel kapasitesini artırır. Uzmanlara nazaran bu gelişme muhtemelen Cardano fiyatı için bir yükseliş katalizörü olarak hareket edebilir. Cardano’nun Yıldan Tarihe (YTD) performansı, Solana, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra kripto ekosistemindeki en uygun dördüncü performans. Bununla bir arada enteresan bir formda, altcoin Nisan 2023’te ağı büyümeye devam ederken 65 milyon süreç gözlemledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor! 7

Ethereum balinaları 2 bin dolar düzeyi için harekete geçti!

Uzmanlara nazaran, anlık olarak 1.997 dolardan süreç gören Ethereum fiyatı, 2.000 dolar hududunu aşmaya ve potansiyel olarak günlük bir mum çubuğunu bunun üzerinde kapatarak bir takviye düzeyine dönüştürmeye birkaç santim uzakta duruyor. Mayıs 2022’den bu yana direnç olarak hareket eden bu bariyer, ETH yüzde 13 düşmeden evvel geçen ay sırf bir kere aşıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor! 8

Son 24 saat içinde gözlemlenen yüzde 6,4’lük artış, biraz kuşkuyla de olsa birikim serisini sürdüren optimist balinaların tesiri olarak karşımıza çıkıyor. 100.000 ila 1 milyon ETH tutan cüzdanlar Nisan ayı boyunca 1,4 milyondan fazla ETH biriktirdi ve arzları 20,1 milyondan 21,5 milyon ETH’ye yükselirken 2,8 milyar dolara ulaştı. Emsal formda btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, 1 milyon ila 10 milyon ETH’ye sahip adresler, varlıklarına 400.000 ETH daha ekleyerek bakiyelerini 11,61 milyon ETH’ye çıkardı.

Bu çeşit bir yükseliş toparlanma için kritik ehemmiyet taşıyor ve Ethereum fiyatının 2.000 dolara yaklaşmasında itici faktör olmuş olabilir. Bununla birlikte, geçtiğimiz hafta 100.000 ila 1 milyon ETH sahibinin elinde bir ölçü satış gözlemlendi. 10.000 ila 100.000 ETH sahibi balinalar yaklaşık 1,6 milyar dolar pahasında 800.000’den fazla ETH’yi elden çıkarırken, 1.000 ila 10.000 ETH sahibi de bir hafta içinde 100.000 ETH’yi elden çıkararak toplam varlıklarını 15,29 milyon ETH’ye yükseltti. Küçük yatırımcıların toparlanmanın yaşanmayacağına dair kuşkuları, daha geniş piyasa ipuçları ve Ethereum balinalarının azmi ile karşılandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor! 9

Bununla birlikte, gerçek toparlanma seyahati çok daha uzun ve her bir ETH sahibinin yükselişini gerektiriyor. ETH’ların mevcut fiyatını satın alındıkları fiyatla karşılaştıran Küresel In/Out of the Money göstergesine nazaran, yaklaşık 8,56 milyon adres hala ziyan ile karşı karşıya. 57,4 milyar dolar kıymetinde 28,74 milyon ETH tutan bu adreslerin toplamı, Ethereum’un dolanımdaki arzının neredeyse yüzde 24’ünü temsil ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor! 10

Uzmanlara nazaran ETH’nin tekrar kârlı hale gelebilmesi için altcoin’in en azından ortalama 2.460 dolarlık fiyatına tırmanması gerekiyor. Fakat 28,74 milyon altcoin’in tamamının yarar sağlaması için Ethereum fiyatının 2.865 dolarlık üst hududu etiketlemek üzere yüzde 43’lük bir artış kaydetmesi gerekiyor. Ethereum fiyatı en son Mayıs 2022’de bu düzeydeydi ve muhtaçlık duyulan kadar büyük bir ralli bir müddet daha gelmeyebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Polkadot, ADA, ETH ve XRP: Haftaya Bu Düzeyler Bekleniyor! 11

Ancak uzmanlara nazaran, kritik ruhsal takviye düzeyi olduğu göz önüne alındığında, 2.000 doların bir takviye tabanına çevrilmesi, yatırımcıları harekete geçirmek için katiyen kâfi yükselişi tetikleyecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap