Piyasaya Yeni Sürülen Bu Altcoin 10x Yaptı!

Piyasaya Yeni Sürülen Bu Altcoin 10x Yaptı!

Paylaş
BTC Piyasası: Piyasaya Yeni Sürülen Bu Altcoin 10x Yaptı!

Geçen yılın Eylül ayında Solana ağına geçiş yapmaya karar veren bir altcoin, bugün çıkardığı yeni token ile trend oldu.

Solana (SOL) ağına taşınan bu altcoin yeni token’i ile ralliyi tetikledi

Helium (HNT), geçen yıl Solana ağına geçme kararı aldı. DAO tarafından oylanan teklif, HNT, IOT, DC ve MOBILE tokenlerini Solana’nın PoS ağına taşımayı içeriyordu. Helium topluluğu, ağı Solana ağına taşımak için yapılan oylamada “evet” oyu verdi.

Son gelişmelerde, Helium’un HIP-52 ile tanıtılan yeni protokol tokeni IoT, ağın geçen hafta Solana ağına başarılı bir halde taşınmasının akabinde ralli yapıyor. Fiyatı 24 saatlik vakit dilimi içerisinde %370’in üzerinde bedel kazandı. Yazım sırasında, yararlarının bir kısmını iade ettiği 0.002266 dolar bölgesinde süreç görüyor.

BTC Piyasası: Piyasaya Yeni Sürülen Bu Altcoin 10x Yaptı! 1

Helium, Solana ağına geçişini başarılı bir formda tamamladı

Helium, yeni ve daha istikrarlı bir Blockchain için kendi kripto altyapısını terk ederek 18 Nisan’da Solana ağına geçişini başlattı. Ağı destekleyen geliştiriciler, 24 saat içinde Helium ağını Solana’daki temel metriklerini tekrar oluşturacak entegre etti.

Solana göçü, projeye daha geniş bir izleyici kitlesi ve daha istikrarlı bir platform sunuyor. IOT, Helium’un objelerin interneti ağının protokol kripto para ünitesidir. IoT ağının gerisindeki donanım altyapısı olan Helium’un faal noktaları (hotspots), bir nevi madencilik misyonu görür.

Helium, açık kaynaklı ve inançlı bir kablosuz ağ sağlama misyonuna sahip. Projenin 19 Nisan tarihli resmi Medium yazısında, ağında son durumu hakkında şunları yazıyor.

  • Lansmanından bu yana dağıtılan yaklaşık bir milyon Hotspot yüzlerce ülkeye ulaştı. 192 ülkede 77.000’den fazla kasaba ve kentte kapsama alanıyla Helium şu anda dünyanın en büyük LoRaWAN ağıdır.
  • Aşağıdaki metro alanları, tam kapsama sahip kentlerden yalnızca birkaçıdır. Lizbon, Los Angeles ve New York. Tekrar ABD bölgesinde Washington DC. Ayrıyeten, Londra, Zürih, Amsterdam, İstanbul, Berlin ve Sidney ve başkaları.
  • Ek olarak, Helium 5G ağı da süratli bir büyüme yaşıyor. Bununla birlikte, topluluk bir yıldan kısa bir mühlet içinde 8.000’den fazla 5G radyo konuşlandırdı.
  • Şu anda 25’ten fazla onaylı Hotspot üreticisi, dört büyük LoRaWAN sirkülasyon ortağı ve 5G kapsamı için ulusal olarak tanınan bir taşıyıcıyla bir paydaşlık var.
  • Yaklaşık 100.000 aygıt, dolanım ortakları aracılığıyla erişim hariç, ilişki için Helyum Ağını etkin olarak kullanıyor.
  • Btcpiyasasi.com olarak Helium hakkında bilmeniz gerekenlere bu yazıda yer verdik.

Helium tokenleri için sırada ne var?

Kamino Finance, yatırımcıların IOT ve HNT tokenlerini stake etmelerine müsaade veren Helium kasaları açtığını duyurdu. IOT, son vakitlerde 495 milyon dolarlık büsbütün seyreltilmiş piyasa bedeliyle 0.002258 dolardan süreç görüyor. Bununla birlikte, sirkülasyondaki arza bağlı olarak, mevcut piyasa bedeli yaklaşık 15 milyon dolar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap