Piyasalar Düşerken Satın Alınacak 6 Altcoin Bunlar!

Piyasalar Düşerken Satın Alınacak 6 Altcoin Bunlar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasalar Düşerken Satın Alınacak 6 Altcoin Bunlar!

Önde gelen kripto para uzmanları, piyasalar düşerken satın alınabilecek 6 altcoin projesine işaret etti! Pekala, bu altcoinler için sırada ne var? İşte detaylar…

Kripto para uzmanları açıkladı: “Bu 6 altcoin projesi için alım fırsatı mı?”

Kripto para piyasası geçtiğimiz günlerden bu yana birçok kripto’nun düşüşüne şahit oldu. Endişe ve açgözlülük endeksi geçen hafta içinde değişerek piyasa hassaslığının daha karamsar hale geldiğini gösterdi. Bu tıpkı vakitte, dehşet daha öngörülemez davranışlara yol açtığı için yatırımcıların genel olarak daha fazla dalgalanma beklemesi gerektiği manasına geliyor. Bununla bir arada Fed’in en son 25 baz puanlık faiz artırımı, finansal sistemde beklenmedik bir şeyin kırılması mümkünlüğünü artırıyor. Bankacılık kaygıları yüksek seyretmeye devam ederken bu atak piyasalarda oynaklığı artırıyor. Bununla birlikte ek faiz oranlarının devam edip etmeyeceği meçhullüğü hala devam ediyor. Uzmanlar, bu 6 altcoin projesine odaklanıyor:

Tron (TRX)

Tron (TRX) kripto yatırımcıları için enteresan bir seçenek olmaya devam ediyor. Projenin birincil gayesi, içerik oluşturucuları gayretlerinden elde ettikleri ödüllerden daha büyük bir hisseyle ödüllendirmektir. Tron, devasa platformlar aracılığıyla içerik üretimine hakim olan aracıları devre dışı bırakmayı hedefliyor. Maksat, içerik oluşturuculardan yararlanan YouTube ve Facebook üzere şirketleri devre dışı bırakmak ve ödüllerden daha büyük bir hissesi içerik oluşturucuların kendilerine iade etmektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasalar Düşerken Satın Alınacak 6 Altcoin Bunlar! 1

Tron, kripto yatırımcıları için birkaç nedenden dolayı makul bir seçenektir. Birincisi, çok ucuzdur. Şu anda TRX’in tanesi yaklaşık 0,06 dolardan süreç görüyor, yani spekülatörler küçük bir ön yatırım karşılığında çok fazla risk alabilirler. Bu nispeten düşük fiyat TRX’in süratle ikiye katlanacağı manasına gelmiyor. Fakat, Tron son vakitlerde olumlu bir ivme gösterdi. Gelişme yavaşlasa bile fiyatlar iki aylık direnç düzeylerinin üzerine çıktı. Bu yüzden uzmanlar, Tron için bir alım fırsatı olabileceğini öne sürüyor.

Dogecoin (DOGE)

Uzmanlara nazaran piyasadaki dalgalanma arttıkça Dogecoin (DOGE) muazzam bir fırsat sunuyor. Bu model son birkaç yıldır düzgünce oturmuş durumda ve Dogecoin süratli fiyat hareketleri görmeye devam ediyor. Bu yıl, coin’in pahasının bir günde %10’dan fazla arttığı birçok durum yaşandı. Yatırımcılar, DOGE’yi bu çıkarları kovalamak için bir düzenek olarak tanımaya ve takdir etmeye devam ediyor. Bu nedenle, genel yarar eksikliğine karşın, yatırımcılar en azından kısa vadede sermayeyi bu meme coin’e yönlendirmeye devam edecekler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasalar Düşerken Satın Alınacak 6 Altcoin Bunlar! 2

Dogecoin var olan en tanınan kripto paralar ortasında yer almaya devam ediyor. Bu yüzden fiyat düzeyi epey kritik. Piyasa bedeli şu anda yüksek, bu nedenle geçmişte mümkün olan karlar şu anda o kadar büyük değil. Lakin Dogecoin tıpkı vakitte piyasadaki dalgalanmalar kriptoyu cazip hale getirdiğinde yatırımcıların yöneleceği birinci yerlerden biri olarak açıklanıyor. Birçok açıdan DOGE, daha inançlı ve öngörülebilir hale geldi. Anlık olarak fiyat düzeyi ise, 0,072753 dolardan süreç görüyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), önder altcoin projesi olarak Bitcoin’le birlikte hareket etme eğiliminde. Münasebetiyle, o da çok güçlü bir birinci çeyrek geçirdi ve yaklaşık 1.200 dolardan 1.800 doların üzerine çıktı. Hakikaten de, bu yararlar Bitcoin tarafından sağlananların biraz altında kalsa bile, birkaç hafta içinde yüzde 50’den fazla çıkar elde etmek şaşırtıcıdır. Bu, esaslı kripto para ünitesinin sahiden ‘köklü’ olmayabileceğinin bir göstergesi olabilir. Ethereum muhakkak burada kalacak, lakin fiyatı süratli hareket etme eğiliminde. Ethereum’u sevmek için bir neden de artık ‘Merge’ yükseltmesinden evvel olduğundan çok daha az güç tüketiyor olması. Bu değişiklik, mutabakat düzeneğini, çok fazla elektrik tüketen madenciliğe dayanan bir proof of work protokolünden proof-of-stake protokolüne değiştirdi. Buna nazaran, Ethereum artık eskisine kıyasla yüzde 99,9 daha az güç kullanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasalar Düşerken Satın Alınacak 6 Altcoin Bunlar! 3

Bu değişim Ethereum’u genel olarak daha pazarlanabilir hale getirerek gelecekteki yatırımları artırabilir. Bununla birlikte uzmanlar, volatilite arttığında birden fazla yatırımcı sermayesinin Etheruem üzere isimlere aktığını gördüğünden, odaklanılması gereken şeyin Ethereum’un büyüklüğü ve kurumsal yatırımcılar için cazipliği olduğunu düşünüyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere anlık olarak Ethereum (ETH), 1.829,30 dolardan süreç görüyor.

Quant (QNT)

Quant (QNT) gerisindeki fikir, kurucularından biri olan Gilbert Verdian’dan geliyor. Kesimde çalışırken sıhhat platformlarında kayıtlı hastalar için birlikte çalışabilirliğin değerini tespit etti. Quant’ın işletim sistemi Overledger olarak isimlendiriliyor ve blockchain tabanlı sistemleri öteki tüm blockchain’lere bağlamak için bir ağ geçidi oluyor. Münasebetiyle Quant, şu anda devam etmekte olan ve birden fazla projenin blockchain’in birlikte çalışabilirliğine hakim olmak için rekabet ettiği bir güçlenme yarışının kesimi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasalar Düşerken Satın Alınacak 6 Altcoin Bunlar! 4

BTC ve ETH’nin bilakis, QNT bilhassa güçlü bir birinci çeyrek geçirmedi. Ocak ayında 106 dolardan 158 dolara çıktı, lakin Mayıs ayında yavaş yavaş 112 dolara geri döndü. Buradaki fikir, Quant’ın piyasaların bu yıl daha yüksek fiyatları destekleyeceğini esasen göstermiş olması. Uzmanlara nazaran QNT fiyatı şu anda nispeten ucuz. Hasebiyle, piyasada takip eden bir artış olursa, yatırımcıların tekrar QNT’ye akın edebileceğini varsayım edilebilir. Bununla bir arada birtakım uzmanlar, agresif yatırımcılar için kimi cazip uzun vadeli üst taraflı potansiyele dikkat çekiyor.

Fantom (FTM)

Uzmanlara nazaran Fantom (FTM), Ethereum’un vakit içinde potansiyel olarak zayıflamasıyla bir fırsat arayan yatırımcılar için ucuz bir kripto. Anlık olarak FTM 0.37 dolar. Fantom, 1-2 saniyelik mutabakat müddetleriyle övünen bir akıllı mukavele dApp platformu olarak karşımıza çıkıyor. Bu suratlar, mevcut bilgilere nazaran bir sürecin gerçekleşmesi için ağı 16 saniyeye gereksinim duyan Ethereum’dan çok daha yeterli. Fantom ayrıyeten süreç başına Ethereum’dan çok daha az maliyetlidir. Fantom ağındaki süreçler bir kuruşun kesirlerine mal olurken, Ethereum süreçleri son vakitlerde 2 dolardan fazla olmuştur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasalar Düşerken Satın Alınacak 6 Altcoin Bunlar! 5

Teknik özellikler Fantom’un lehine olsa da, marka tanınırlığı o denli değil. Ethereum, kesintiye uğratılması son derece sıkıntı olduğu kanıtlanmış bir konuma sahip, âlâ bilinen ve baskın bir marka olarak tanıtılıyor. Fantom ise ortaya çıkmak için bir açıklık bekleyen pek çok projeden biri. Fantom ve benzeri kriptoların kahrı da bu. Kağıt üzerinde düzgün görünüyorlar ve Ethereum’a nazaran ucuz kalıyorlar. Bununla birlikte, Ethereum’u yerinden edecek güce sahip değiller ve bu akıllı kontrat platformlarını bu noktada spekülatif bir yatırım haline getiriyorlar.

Hedera (HBAR)

Uzmanlara nazaran Hedera’nın (HBAR) fırsatı, kurumsal kullanım durumları tekrar cazip hale gelirse ortaya çıkabilir. İşletmeler ve bireyler tarafından dApp oluşturulması için kurumsal seviyede bir genel ağdır. Hedera geçmişte büyük S&P 500 müşterileriyle çalıştı ve pandemi sırasında kurumsal işbirliğinin daha güçlü olduğu vakitlerde bilhassa birçok yatırımcının dikkatini çekti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Piyasalar Düşerken Satın Alınacak 6 Altcoin Bunlar! 6

Birden fazla faktörün HBAR’ı daha az cazip hale getirmesi nedeniyle bu faaliyet ve fırsat biraz azaldı. Yani, niceliksel sıkılaştırmanın yol açtığı yüksek faiz oranları. Tekrar de, sıkılaşmanın devam etmesi Hedera için bir fırsat yaratıyor. Uzmanlara nazaran bu fırsat hayli kolay. Şokların tesiriyle klasik finans sistemine duyulan inancın azalması, kriptoya olan ilginin artmasına yol açıyor. Şirketler de klasik finans piyasalarından uzaklaşmak maksadıyla Hedera’nın fonksiyonelliğini operasyonlarına entegre etmeye çalışacak. Bu entegreyle birlikte yatırımcı sayısı da günden güne artacak. Anlık olarak altcoin HBAR, 0,053337 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap